Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

mamtu 07:51, 12 lip 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Pewna nie jestem. Byłabym, gdybym przyłapała sprawcę na gorącym uczynku.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Rafaelito 08:25, 12 lip 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 21
Według mnie to też wina suczki bo z moją mam tak samo. Tam gdzie sika trawa bujnie rośnie ale jak jest sucho to wiadomo że wypali trawę.
chmieluzg 09:37, 12 lip 2017

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 25
Dziękuję bardzo za porady. Teraz pytanie: "Co robić? Jak żyć?" Co myślicie o zastosowaniu czegoś takiego:

[zmoderowane]

?
lucca 09:50, 12 lip 2017

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 28
Ponawiam prośbę

Czy ktoś na forum zna się na nawozach itp. i mógłby zerknąć na wyniki badań i mi coś doradzić, please? Może Ty Danusiu mogłabyś zerknąć? Wiem, że Waldek też o tym pisał, ale nie wiem czy się jeszcze udziela...

Poniżej wyniki badań gleby:

PH - 6,0 norma 5,6-6,5
AZOT! - 9 norma 70-160 (głodowy)
fosfor - 81 norma 40-80
POTAS - 70 norma 125-250 (mało)
wapń - 1000 norma 1000 -2000
magnez - 70 norma 60-120
chlor - 4 norma do 100

Dostałam zalecenia, żeby zastosować saletrę amonową dwa razy i później azofoskę dwa razy. Czy to wystarczy, jak myślicie?
Czy warto też dać kredę, bo wapń jest na granicy?
I jeszcze jedno, czy saletrę się sypie i podlewa czy się rozpuszcza w wodzie i podlewa?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc
Fillip 15:04, 12 lip 2017

Dołączył: 10 lip 2017
Posty: 5
Rozumiem, że nikt się nie spotkał z problemem, jak na załączonym zdjęciu?
Opis problemu kilka postów wyżej.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Teraz zrobiłem dosiewkę, ale boję się, że sytuacja może się powtórzyć w innym miejscu.
Gardenarium 00:30, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lucca napisał(a)
Ponawiam prośbę

Czy ktoś na forum zna się na nawozach itp. i mógłby zerknąć na wyniki badań i mi coś doradzić, please? Może Ty Danusiu mogłabyś zerknąć? Wiem, że Waldek też o tym pisał, ale nie wiem czy się jeszcze udziela...

Poniżej wyniki badań gleby:

PH - 6,0 norma 5,6-6,5
AZOT! - 9 norma 70-160 (głodowy)
fosfor - 81 norma 40-80
POTAS - 70 norma 125-250 (mało)
wapń - 1000 norma 1000 -2000
magnez - 70 norma 60-120
chlor - 4 norma do 100

Dostałam zalecenia, żeby zastosować saletrę amonową dwa razy i później azofoskę dwa razy. Czy to wystarczy, jak myślicie?
Czy warto też dać kredę, bo wapń jest na granicy?
I jeszcze jedno, czy saletrę się sypie i podlewa czy się rozpuszcza w wodzie i podlewa?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc


Daj tak jak napisali.

Sypie się koniecznie równomiernie, nie garściami, nie rozpuszcza się w wodzie tylko rozsypuje i potem podlewa trawnik, aby nawóz wsiąkł w glebę wraz z wodą.
Żadnej kredy, wapnuje się jesienią lub wczesną wiosną. Teraz to nie termin na wapnowanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:32, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fillip napisał(a)
Bardzo proszę o poradę.
W niedzielę wróciłem z krótkiego dwudniowego wyjazdu.
Na trawniku spotkała mnie niemiła niespodzianka.
Co to może być??
Trawnik kilka dni wcześniej opryskiwałem Topsinem ( mam czerwoną nitkowatość traw), ale cały trawnik a takie wypalenie pojawiło się tylko w jednym miejscu.
Sprawdziłem - pędraków brak.

W piątek po południu nie było żadnych objawów, że coś takiego może się wydarzyć. Także trawa wyschła dosłownie w dwa dni.

Nie mam psa.

Zaznaczam, że kilka tygodni wcześniej miałem dokładnie taką samą sytuację, tylko w innym miejscu i na większej powierzchni. Konieczna była dosiewka.

Nie mam pomysłu co może być przyczyną.

Pozdrawiam i liczę na pomoc


Basen leżał na trawniku? A potem w innym miejscu?

Albo zgrabnym ruchem wylał ktoś chemikalia np. Płyn pachnący do terrakoty? którymi zmywał taras?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:34, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
chmieluzg napisał(a)
Cześć,

W tym roku założyłem trawnik. Przekopałem nieużytek widłami i wyciągnąłem chwasty. Trawę wysiałem, kosiłem i podlewałem Po pewnym czasie zaczęły sie pojawiać wyschnięte plamy widoczne na zdjęciach. Uzupełniłem je ziemią i dosiałem trawę ale zaczęły się pojawiać znowu (w innych miejscach). Co może być przyczyną?



Pomocy.


Ustaw kamerę, nagrywaj i pilnuj suczkę. To suczka sika na trawniku. Mocz wypala trawnik. Drap te miejsca i rób dosiewki. Podlewaj po sikaniu, to nie wypali, ale będą zielone soczyste placki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fillip 08:18, 13 lip 2017

Dołączył: 10 lip 2017
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)


Basen leżał na trawniku? A potem w innym miejscu?

Albo zgrabnym ruchem wylał ktoś chemikalia np. Płyn pachnący do terrakoty? którymi zmywał taras?


Basenu nie było!
Jeśli chodzi o chemię, to też to brałem pod uwagę.
Wcześniejsza plama też była w okolicy tarasu, ale miała zupełnie inny kształt. Była dużo większa.
Pytałem dziewczynę, która sprząta dom, twierdzi, że nigdy niczego na trawnik nie wylewała. Mogę jej wierzyć lub nie.
Taras myję sam, tylko kercherem, bieżącą wodą. Zero chemii.

Uważacie, że to raczej jest działanie z zewnątrz, niż jakieś choroba?

Kończą mi się pomysły.
W pozostałych częściach trawnika brak tego typu, problemów.
Gardenarium 09:28, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziewczyna nie zdawała sobie sprawy, może nawet odruchowo wylała. Wg mnie wylała
Tylko wstydzi się przyznać


Wcześniejsza plama dowodzi, że robiła to nie raz. Tylko wtedy ruch wylewający był inny i wody więcej było
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies