Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 23:24, 27 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sruba014 napisał(a)


W takim razie może by zasiać nowy trawnik na wiosnę przyszłego roku skoro taka kiszka?

Czy ratować ten? Obawiam się kosztów bo jesteśmy z żoną pod kreską. Dosiewka 10kg ze 110zł. nie mam już zalegającej ziemi na 10 arów działki musiałbym dokupić z 15-20 worków 50l czyli kolejne 120zł.


Gość z filmiku....zaznaczył, że taki zabieg powtarzać trzeba ze 3 razy.

Czy dodatkowa ziemia jest konieczna, czy wystarczy zruszyć obecną (przy zbieraniu pokosu) wsiać nasiona i podlewać?

Co by Pani zaleciła w tej sytuacji - nowy trawnik na przyszłą wiosnę czy zawalczyć o ten?




A to pozostałe 23 ary gdzie kupiłem najtańszą trawę - dalszy plan trawa siana wcześniej, bliższy 2 tygodnie później i jeszcze nie wzeszła - podlewam cały czas.


Jakaś masakra te nasiona czy sianie do niczego??, trawa spłynęła czy co, że tak nierówno a gdzieniegdzie bardzo gęsto, za gęsto.

Zawalczyć o ten trzeba.
Dosiać tylko raz, kto opowiada takie bzdury że trzy razy, ale po co 3 razy???
Bez dodatkowej ziemi, zruszyć i siać, udeptać. Nie iść w koszty.

Co to za chwasty takie wielkie kępy? wyrywać toto z korzeniami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sruba014 08:09, 28 cze 2017

Dołączył: 25 cze 2017
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)


Jakaś masakra te nasiona czy sianie do niczego??, trawa spłynęła czy co, że tak nierówno a gdzieniegdzie bardzo gęsto, za gęsto.

Zawalczyć o ten trzeba.
Dosiać tylko raz, kto opowiada takie bzdury że trzy razy, ale po co 3 razy???
Bez dodatkowej ziemi, zruszyć i siać, udeptać. Nie iść w koszty.

Co to za chwasty takie wielkie kępy? wyrywać toto z korzeniami.


Sianie z siewnika, po zasianiu zamiast przegrabić ręcznie grabkami skonstruowałem "grabie" które podłączyłem do traktorka kosiarki (w deske powkręcałem wkręty na głębokość 1cm tak, żeby nie za głęboko wbijały się w ziemię i nie zniszczyły efektu siania - zamiast ładnie zgrabić to deska zbierała kamienie które były pod ziemią i ciągnęła za sobą przeorując ziemię - stąd takie smugi czyli pasek zielonej trawy i równoległy pasek pustej ziemi). Chciałem sobie ułatwić pracę a zrujnowałem siew i przygotowania gleby pod siew. (Mam chory kręgosłup i zakładanie trawnika to była dla mnie gehenna, stąd też podlałem go dopiero 2 dni po zasianiu bo zaleczałem skutki przepracowania).

Nasiona jedne z tańszych z allegro 25kg trawy sportowej 250zł, uniwersalnej 200zł.

Idę teraz wyrywać wszystkie chwasty, jutro skoszę, zgrabię pokos i dosiewkę zrobię po całości oraz uwałuję.

Pytanie techniczne - mam traktorek kosiarkę bez kosza. Przy następnym koszeniu (pewnie gdzieś za tydzień) znowu będę musiał zgrabić pokos tak? Tylko wtedy zruszę świeżo dosiane nasiona- trochę nie bardzawo... Jak to można rozwiązać?

Dziękuję Pani za poświęcony czas. Nie mam jak się odwdzięczyć ale obiecuję modlitwę w Pani intencji.

Edit.

Właśnie wyrwałem wszystkie chwasty z działki, na której stoi dom - sporo zdrowia mnie to kosztuje a za bardzo nie mamy pomocy z żoną.

Czy na pozostałych dwóch działkach mogę skosić te chwasty (nie dam rady ich powyrywać z korzeniami bo jest to zbyt obciążające dla mojego zdrowia) razem z trawą tam gdzie już odbiła (dalszy plan) i przy ziemi tu gdzie jeszcze trawa nie odbiła? Za rok na wiosnę spryskam wszystko do dwuliściennych i może zdechną?
Gardenarium 17:54, 28 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pytanie techniczne - mam traktorek kosiarkę bez kosza. Przy następnym koszeniu (pewnie gdzieś za tydzień) znowu będę musiał zgrabić pokos tak? Tylko wtedy zruszę świeżo dosiane nasiona- trochę nie bardzawo... Jak to można rozwiązać?

Kupić kosiarkę z koszem, innego wyjścia nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sruba014 19:03, 28 cze 2017

Dołączył: 25 cze 2017
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Kupić kosiarkę koszem, innego wyjścia nie ma.


Zakupie zbieracz trawy do traktorka. Czy mogłaby pani jeszcze odpowiedzieć na to moje zapytanie odnośnie chwastów?

Czy na pozostałych dwóch działkach mogę skosić te chwasty (nie dam rady ich powyrywać z korzeniami bo jest to zbyt obciążające dla mojego zdrowia) razem z trawą tam gdzie już odbiła (dalszy plan) i przy ziemi tu gdzie jeszcze trawa nie odbiła? Za rok na wiosnę spryskam wszystko do dwuliściennych i może zdechną?
Bogen 21:14, 28 cze 2017


Dołączył: 08 maj 2016
Posty: 17
Hej.
Czy ktoś ma pomysł co dolega mojemu trawnikowi?







Gardenarium 07:25, 29 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na jakiej glebie rośnie, jeśli na gliniastej to powiem że na gliniastej trawnik będzie brzydki. W cieniu też będzie brzydki, bo sama mam i wiem ile mnie kosztuje pracy żeby jako-tako wyglądał i nie straszył. Za nisko kosisz, nie wertykulowałeś zapewne. Jest filc.

Trawnik ma to do siebie, że nie można się po nim spodziewać, że ciągle wszystkie źdźbła będą soczyste i zielone i żywe. Coś umiera, coś gnije a coś trzeba wygrabić, wertykulować, pozbyć się, żeby dać miejsce nowym przyrostom/

Tak więc dla wszelkiego przypadku opryskaj trawnik Amistarem. Koś nieco wyżej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DAWID89 16:11, 30 cze 2017

Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 9
Witam . w tamtym roku zrobiłem nowy trawnik był bardzo ładny a w tym roku zrobił się taki jak na zdjęciu czy ktoś mi pomoże uzyskać ładny trawnik?Z góry dziękuje
DAWID89 18:54, 30 cze 2017

Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 9
Witam w tamtym roku zrobiłem trawnik który wyglądał ładnie a w tym wygląda jak na zdjęciu czy ktoś doradzi co teraz ma zrobić by go uratować?
Gardenarium 20:53, 30 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawóz do trawników i lanie wody. W dużej ilości. I będzie dywan. prosta sprawa tylko trochę czasu potrzeba na stanie i lanie wody. Wachlarz kupić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DAWID89 22:10, 30 cze 2017

Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 9
Dziękuje czy może być nawóz "fruktoVit"?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies