Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Bogen 20:51, 26 cze 2017


Dołączył: 08 maj 2016
Posty: 17
I dodaję zdjęcia:







Dziś kosiłem morką trawę. Czy porwane koncówki nie są efektem koszenia na mokro?
Noże są ostre...




Można powiedzieć, że jest ok ale od ziemi trawa jakby gnije ( zdjęcia powyżej )

BartekSiewca 20:52, 26 cze 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 6
Walczę nadal z swoim trawnikiem, tym razem, chwastnica jednostronna.
Dodatkowo trafiam na takie coś jak na zdjęciu. Proszę o identyfikację, mam tego sporo na całym trawniku.
Gardenarium 21:02, 26 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest chwastnica jednostronna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BartekSiewca 21:05, 26 cze 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 6
Dziękuję, wyrywałem tylko to co się układało w charakterystyczne rozety, widać więcej pracy przede mną niż myślałem
Gardenarium 21:16, 26 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta jest młoda, to jeszcze "stoi", ale zaraz się położy płasko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielonka_tra... 21:21, 26 cze 2017

Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Magiczna siła to nawóz interwencyjny. Nie nadaje się do stałago nawożenia moim zdaniem.


W takim razie podjade jutro po Vital Shower.
Dziękuje za pomoc.
BartekSiewca 22:07, 26 cze 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Ta jest młoda, to jeszcze "stoi", ale zaraz się położy płasko.

Dziękuję, w takim razie chyba wypróbuję oprysk Pumą, ponieważ jest to dominująca zielona roślina na moim trawniku. Wydaje mi się, że ziemia jaka została nawieziona była "skażona" tym dziadostwem, bo wcześniej akurat tego chwastu nie było na tym terenie i u sąsiadów też nie ma.
Sruba014 22:21, 26 cze 2017

Dołączył: 25 cze 2017
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)


1. pokos do kosza, nie zostawiać, bo zabijesz młode siewki delikatne tym pokosem, zgniją
Posypać nasionami, potem ziemią i nie musisz przegrabiać.

2. nawóz czy bez nawozu zależy od stanu trawnika, nie musisz od razu wywalić nawozy

Nie czekać do jesieni, gdy trawnik będzie źle wyglądał, żółkł, słabł - daj nawóz + woda. Gościu z filmiku miał rację, nie musisz przegrabiać po nasionach.


Swoją drogą trawa nie za ciekawie wzeszła, wałki się porobiły i sporo pustego.



Wzeszła najgorzej W takim razie może by zasiać nowy trawnik na wiosnę przyszłego roku skoro taka kiszka?

Czy ratować ten? Obawiam się kosztów bo jesteśmy z żoną pod kreską. Dosiewka 10kg ze 110zł. nie mam już zalegającej ziemi na 10 arów działki musiałbym dokupić z 15-20 worków 50l czyli kolejne 120zł.

Taką trawę kupiliśmy [link zmoderowany]

Gość z filmiku skosił trawnik, zgrabił pokos zruszając przy tym ziemię i wysiał tylko nasiona bez dodawania dodatkowej ziemi tylko zaznaczył, że taki zabieg powtarzać trzeba ze 3 razy. Czyli wychodzi, że musiałbym dokupić jeszcze raz te 25kg nasion a to koszt 250zł.

Czy dodatkowa ziemia jest konieczna, czy wystarczy zruszyć obecną (przy zbieraniu pokosu) wsiać nasiona i podlewać?

Co by Pani zaleciła w tej sytuacji - nowy trawnik na przyszłą wiosnę czy zawalczyć o ten?

Jutro odchwaszczam wszystkie działki i robię pierwsze koszenie.



Pozdrawiam i dziękuję Pani za odpowiedź.

Z Bogiem



A to pozostałe 23 ary gdzie kupiłem najtańszą trawę - dalszy plan trawa siana wcześniej, bliższy 2 tygodnie później i jeszcze nie wzeszła - podlewam cały czas.
kamdzie 14:38, 27 cze 2017

Dołączył: 27 cze 2017
Posty: 1
Dzień Dobry!

Swój trawnik założyłem w zeszłym roku. Mieszanka sportowa z Iławy. W zeszłym roku trawnik spaliłem nawozem, dosiewka była tą samą mieszanką.
Trawnik jest podlewany za pomocą podziemnej linii kroplującej. W tym roku zasilany był Substral Osmocote trawnik - w maju. W czerwcu trawnik nie był koszony przez 3 tygodnie. Jak przyjechałem do domu, to trawa była wysoka i się kładła na ziemię. Trawnik skosiłem i teraz wygląda on tak, jak na zdjęciach....
Czy jest to przyczyna tego, że był przez 3 tygodnie nie koszony czy też został spalony przez nawóz?
Pozdrawiam
Kamil

Bogen 21:49, 27 cze 2017


Dołączył: 08 maj 2016
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)
Podnieś noże wyżej, nie można kosić tak nisko. Powstaje rżysko nie trawnik.

Do ilu cm podnieść?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies