Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

lucca 10:49, 13 lip 2017

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 28
Danusiu bardzo dziękuję za rady!
Tak zrobię, czyli kredę damy na jesień. Wkleję zdjęcia trawnika przed i po nawożeniu , mam nadzieję, że będzie efekt

Gardenarium 10:55, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepszy będzie dolomit, stosujemy wtedy, gdy trawnik już nie rośnie. Przełom X-XI
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eloremro 12:48, 13 lip 2017

Dołączył: 08 lip 2017
Posty: 2
Odpowie ktoś na moje pytania ze strony 196?
Fillip 12:48, 13 lip 2017

Dołączył: 10 lip 2017
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Dziewczyna nie zdawała sobie sprawy, może nawet odruchowo wylała. Wg mnie wylała
Tylko wstydzi się przyznać


Wcześniejsza plama dowodzi, że robiła to nie raz. Tylko wtedy ruch wylewający był inny i wody więcej było


Bardzo możliwe.
W sumie jest to pocieszające, że to raczej nie żadne choróbsko się przypałętało.

W tym roku miałem zatrzęsienie chrząszczy na ogrodzie. Myślałem, że to może pędraki zaczęły pracować, ale nie znalazłem choćby 1szt.

Na wszelki wypadek już zakupiłem P-Drakol i za około 2 tygodnie zrobię oprysk!
Gardenarium 13:12, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
eloremro napisał(a)
Witam, postanowiłem się wziąć za zaniedbany ogród. Będę miał trochę pytań.

Ogółem co najpierw robić? Usunąć najpierw trawnik, potem jakoś napowietrzyć glebę, wyrównać teren,zasiać trawnik? Proszę o porady. Dodatkowo kiedy go nawozić, przed zasianiem nowego?

1. Chcę od nowa posiać trawnik lecz jest w nim od groma chwastów, a w jednym miejscu nawet mech. Jak się tego pozbyć? Trawa jest gdzie niegdzie lekko powysychana.

2. Blisko choinek nie rosną nawet chwasty, jak odkwasić glebę?

3. Gleba jest zbita, chciałbym poprawić jej właściwości wertykulować i aerować?

4. Teren jest niezbyt równy i od razu chciałbym się pozbyć trawnika, wyrównać teren, a myślałem nad założeniem odrazu systemu zraszania.



Wszystkie odpowiedzi są tutaj, przeczytaj a potem pytaj jakby coś nie było.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

Przede wszystkim pokaż zdjęcia, łatwiej będzie. A tak muszę przewidywać co masz, czego nie masz i w czym największy problem. Ułatw mi zadanie, proszę.

1. Przerobić broną rotacyjną, odchwaścić
2. W lutym-marcu jesli nie ma śniegu albo przełom paźdz-list. posyp dolomitem. Teraz się nie wapnuje. Wapnowanie odkwasza glebę.
3. Nie, to nie glebę się wertykuluje, a trawnik. Glebę się uzdrawia, użyźnia kompostem, obornikiem, żyzną ziemią, materią organiczną. Jak trzeba to i piasek się dodaje.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

4. Po 3 pierwszych punktach zniwelować teren, wykopać nawadnianie, zasypać, wyrównać i wtedy siać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mest 14:04, 14 lip 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Wiedziałem, że prędzej czy później trafię do tego wątku
Problemy zaczęły się odkąd nawiozłem trawę Florovitem. Nawoziłem siewnikiem na kołach na ustawieniu 4 (nawoził 22g/m2), na 5-tce dozował już za dużo bo około 50g/m2, zalecana dawka to 30g/m2. Nawożenia bałem się najbardziej i chyba słusznie, bo powstały takie żółte miejsca.



Dodatkowo w jednym miejscu oprócz żółtego placu, trawa jest rzadka.



W powyższym miejscu dosiewałem trawę jakiś tydzień ( tak mi się wydaje, że w to miejsce też dosiałem, bo teraz zgłupiałem). Nie podlewałem bo było tak dużo opadów, że nie było sensu.
Natomiast jeśli chodzi o żółte miejsca, to nie wiem czy za mało nawozu, czy za dużo? Przed nawożeniem trawa była jednolicie zielona.
Jak zwykle... proszę o pomoc
Gardenarium 22:21, 14 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym się nie odważyła takim siewnikiem, a co dopiero amator

Moim zdaniem to żółte - trawnik niedożywiony. Raczej bym to obstawiała, a nie spalenie nawozem.

Naucz się siać równomiernie z ręki - inaczej będziesz tak miał cały czas.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krys 22:28, 14 lip 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Gardenarium napisał(a)
Ja bym się nie odważyła taki siewnikiem, a co dopiero amator

Moim zdaniem to żółte - trawnik niedożywiony. Raczej bym to obstawiała, a nie spalenie nawozem.

Naucz się siać równomiernie z ręki - inaczej będziesz tak miał cały czas.


Danusia z reki nierówno ,siewnik nierówno to jak siac ???
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gardenarium 22:31, 14 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z ręki równo. Ja sieję z ręki i jest równo.

Ale nie siać jak zboże, tylko jak karmienie kur.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krys 22:47, 14 lip 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Gardenarium napisał(a)
Z ręki równo. Ja sieję z ręki i jest równo.

Ale nie siać jak zboże, tylko jak karmienie kur.


Mam 5 kur poćwicze najpierw z kurami
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies