Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 20:59, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mest napisał(a)
Piszę po raz kolejny i mam konkretne pytanie. Mija 5 dni od ostatniego koszenia i trawa w tym jednym miejscu (widoczne na zdjęciu) nie rośnie wcale, w innych miejscach znowu poszła strasznie do góry (zapewne tam gdzie było więcej nawozu) i teraz pytanie odnośnie "żółtego" miejsca. Nawieźć? Przekopać i zasiać na nowo? Dosiać? Bardzo proszę o pomoc. Noszę się z zamiarem by najpierw nawieźć po raz kolejny trawę, od ostatniego minęły ponad 3 tygodnie.


Nawieźć jasne miejsca i podlać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_nowak 12:43, 02 sie 2017


Dołączył: 12 paź 2015
Posty: 15


Pomocy coś złego dzieję się z moim trawnikiem, powstają takie miejsca jak na zdjęciach. Trawa wysycha jak się chwyci te wyschnięte to normalnie od razu wypada( tak jak by korzenie nie trzymały) wykopałem parę takich miejsc i znalazłem w ziemi takie robale, czy to ich zasługa? poczytałem trochę w internecie i mogą to być pędraki chrabąszcza. Co robić?
marcin_nowak 12:44, 02 sie 2017


Dołączył: 12 paź 2015
Posty: 15
mamtu 16:59, 02 sie 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Poczytaj TEN wątek.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
lamerczak 14:44, 04 sie 2017

Dołączył: 22 kwi 2017
Posty: 21
Witam ponownie. Dosiałem trawnik trawa graminex wemblay. Wymieszalem nasiona z ziemia i dalem w miejsca po wygrabionej suchej trawie po spaleniu preparatem na dwulistne. Trawa urosla wszystko fajnie i znowu schnie. Nie wiem dlaczego. Codziennie podlewana. Króluje suchość na moim trawniku. Pojawił się mech i strasznie dużo stokrotek ... już nie wiem co zrobić. Może są jakieś nasiona gazonowrj która zwycięży z wembleyem i stworzy dywan ?. Nie mam niestety zbyt wiele czasu na pielegnaje trawnika a chcialbym aby dzieci go mialy w miare w porządku. Proszę o pomoc.

marcin544 20:31, 04 sie 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
lamerczak napisał(a)
Witam ponownie. Dosiałem trawnik trawa graminex wemblay. Wymieszalem nasiona z ziemia i dalem w miejsca po wygrabionej suchej trawie po spaleniu preparatem na dwulistne. Trawa urosla wszystko fajnie i znowu schnie. Nie wiem dlaczego. Codziennie podlewana. Króluje suchość na moim trawniku. Pojawił się mech i strasznie dużo stokrotek ... już nie wiem co zrobić. Może są jakieś nasiona gazonowrj która zwycięży z wembleyem i stworzy dywan ?. Nie mam niestety zbyt wiele czasu na pielegnaje trawnika a chcialbym aby dzieci go mialy w miare w porządku. Proszę o pomoc.

Byly upaly ile razy dziennie podlewales ???
lamerczak 01:38, 06 sie 2017

Dołączył: 22 kwi 2017
Posty: 21
Podlewam raz dziennie wieczorem ale solidnie. Kosiarka ze zdjecia nie kosze syn sie nia bawil w koszenie.
marcin544 05:58, 06 sie 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
lamerczak napisał(a)
Podlewam raz dziennie wieczorem ale solidnie. Kosiarka ze zdjecia nie kosze syn sie nia bawil w koszenie.


Wyschła w pragnienia
Za dnia trzeba też zraszać w takie upały jakie były.
Też siałem 2 tygodnie temu ale było zraszane 3 razy wciągu dnia.
Piszesz ze nie masz za wiele czasu na pielegnacje to jedyne co pozostaje to siać na jesien o ile beda częste opady
Pozdrawiam
lamerczak 14:16, 06 sie 2017

Dołączył: 22 kwi 2017
Posty: 21
A co siać żeby się za wiele nie odróżniało ?. Ten wembley graminex jest drogi i słabo u mnie wygląda . Dosiewałem wiele razy a mimo to nie ma dywanu jest dużo prześwitów.
marcin544 15:26, 06 sie 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
lamerczak napisał(a)
A co siać żeby się za wiele nie odróżniało ?. Ten wembley graminex jest drogi i słabo u mnie wygląda . Dosiewałem wiele razy a mimo to nie ma dywanu jest dużo prześwitów.

Raz wieczorem to mozesz podlewac jak bedziesz miec dywan. Zeby miec dywan to trzeba miec trawe-ktorej u ciebie brakuje.Obojetnie co posiejesz i tak musisz to zraszac w ciagu dnia-chyba ze leje to masz wolne.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies