Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

marcin544 10:08, 29 sie 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Witam
Koniec sezonu więc chciałem zobaczyć jak wygląda trawnik niżej koszony.
Kosiłem cały sezon na 4,5 cm a teraz skosiłem na 3,5 cm .
Dziwne żółte pasy wyszły - macie jakieś pomysły




?
Gardenarium 21:41, 29 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomysł jest taki, wypuścić wyżej nast. razem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysztofszy... 07:27, 30 sie 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
U mnie jest to samo jeśli skoszę nisko. Raz tak zrobiłem i więcej nie zrobię. U mnie ścinając niżej, odsłoniłem więcej martwej trawy a ta chyba jest u każdego. Trzeba by robić częste wyczesywanie trawnika żeby jej nie mieć.
pokropka 20:54, 03 wrz 2017

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 3
Pomóżcie proszę, co może być przyczyną takich krzyżowych, regularnych placków?
Trawnik jest młody, w tym roku był wysiany (siew ręczny), ziemia nie była wymieniana, nie było robionych żadnych maszynowych prac typu wertykulator itp, tylko koszenie.
Jakby placki pojawiły się gdzieniegdzie to jeszcze nie byłoby dziwne, ale że takie regularne? Woda nie stoi, więc chyba nie chodzi o drenaż. Może nawieźć go teraz? Nie był nawożony od wysiewu (lipiec)
pokropka 20:54, 03 wrz 2017

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 3
A może to kwestia koszenia? Pomocy
Gardenarium 07:05, 04 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, to prosta sprawa.

Jak przypuszczam nawoziłeś siewnikiem na kółkach wzdłuż i w poprzek. Ciemne pasy - był nawóz, żółte pasy - była przerwa bo jechało kółko. I sprawa wyjaśniona.

A jeśli nie nawoziłeś wózkiem no to ręcznie tak wyszło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mest 08:22, 09 wrz 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
U mnie trawnik po drugim nawożeniu, które było w lipcu zdecydowanie odżył, ale... widzę, że od jakiegoś tygodnia przestał tak intensywnie rosnąć jak wcześniej (koszone co 4-5 dni a teraz myślę, że raz w tygodniu to dla niego za dużo) i nie jest już soczyście zielony, czy należałoby już go nawieźć nawozem jesiennym?
Jeszcze jedna sprawa to żółknięcie trawy przy rabacie zrobionej z kostki 6 cm? Jak tego uniknąć? Wiadomo, że kostka z zewnątrz "obrzucona" jest około 3-4 cm betonu w celu stabilizacji. Czy nie za szybko wypija wodę z tamtych miejsc? Co zrobić by i tam trawa była ładna?
Gardenarium 08:27, 09 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1. Między lipcem a wrześniem trzeba było nawieźć w sierpniu, byłoby dobrze. Teraz nawieźć jesiennym.
2. Za dużo betonu, za mało podlewania. Dolewać, bo beton wchłania wodę i zabiera ją trawnikowi. Tak ustawić nawadnianie, żeby nieco polewało też kostkę. Zwiększyć dawki, albo częstotliwość podlewania.

Jeśli jest taka możliwość, dołożyć przy betonie nieco ziemi, albo położyć pasek trawnika z rolki, on ma grubo ziemi z korzeniami więc może będzie lepiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mest 09:44, 09 wrz 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Gardenarium napisał(a)
1. Między lipcem a wrześniem trzeba było nawieźć w sierpniu, byłoby dobrze. Teraz nawieźć jesiennym.
2. Za dużo betonu, za mało podlewania. Dolewać, bo beton wchłania wodę i zabiera ją trawnikowi. Tak ustawić nawadnianie, żeby nieco polewało też kostkę. Zwiększyć dawki, albo częstotliwość podlewania.

Jeśli jest taka możliwość, dołożyć przy betonie nieco ziemi, albo położyć pasek trawnika z rolki, on ma grubo ziemi z korzeniami więc może będzie lepiej.


Pani Danuto przepraszam, było nawiezione w sierpniu także ( czas leci tak szybko, że myślałem, że poprzedni miesiąc to właśnie był lipiec). Może za mało nawozu sypie? Napisane jest 30g/m2 i tego się trzymam.
Nawozem jesiennym nawożę raz czy też co 3 tygodnie aż do pierwszych śniegów?
Gardenarium 18:26, 10 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawozem jesiennym tylko raz i koniec. Niech odpocznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies