Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

tgrzebien 13:09, 30 kwi 2018

Dołączył: 13 mar 2018
Posty: 7
Witam,
przed chwilą dostałem wyniki badań gleby. Co byście polecili sypnąć, żeby uzupełnić braki?
dadex 22:10, 04 maj 2018

Dołączył: 04 maj 2018
Posty: 3
Witam serdeczne poproszę o cenne uwagi dotyczące mojej trawnika. Na ta chwile trawnik jest po wertykulacji.Na zdjęciach przed i po zabiegu. Jeszcze nic nie nawoziłem.Darn jest kilkuletnia w wcześniejszych sezonach nawozony mocznikiem 2kg/100m2. Co w efekcie przyniosło piękny kolor oraz częste koszenie. Podklad to torf 30cm /w celu podniesienia terenu/
Planuję trawnik zasilić Yarą complex lub Viking(14-14-21) proszę o poradę pozdrawiam.
lamerczak 08:10, 08 maj 2018

Dołączył: 22 kwi 2017
Posty: 21
Mam pytanko,
lepiej stary trawnik przekopać czy zerwać przed posianiem nowego ??
dadex 22:32, 08 maj 2018

Dołączył: 04 maj 2018
Posty: 3


Rezultat po tygodniu
Gardenarium 07:49, 10 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy czy masz tam chwasty wieloletnie, lub trawy niepożądane. Jeśli są - lepiej się tych chwastów pozbyć, a jak nie ma to trawnik użyźni glebę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zianek 10:03, 12 maj 2018

Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 3
Dzień dobry..
1. Trawnik jednoroczny z siewu
2. Po wiosennej areacji
3. Po nawozeniu nawozem typu "szybki efekt dywanowy" na poczatku kwietnia
4. W części zaczyna żółknąć
6. Trawnik uzytkowany przez dzieci i psa
7. Nawodnienie automatyczne
8. Nienaostrzylem przed sezonem ostrzy kosiarki
9. Zdjecia ponizej.

Pytania...
A. Za mokro? Za sucho? Spalilem nawozem?
B. Trawnik choruje?
C. Co poradzić...?

D. Czy mozna mlody trawnik opryskac przeciw chwastom?





bitoff 10:14, 13 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 1
Dzień dobry

Chciałbym pozbyć się chwastów na trawniku
W kwietniu skosiłem bardzo nisko i zrobiłem aeracje i wertykulacje.
Teraz trawa się mocno zagęściła i jest dość gruba.
Mam natomiast problem z babkami takimi co przylegają do ziemi, jakiś chwast(taki co kłuje ) i inne dziwne rzeczy generalnie całe zielone.
Kupiłem mniszka i zastanawiam się czy mógłbym pryskać punktowo w te niechciane osobniki?

Poniżej zdjęcia części trawnika(wczoraj trawa była koszona)



Gardenarium 22:52, 13 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zianek napisał(a)
Dzień dobry..
1. Trawnik jednoroczny z siewu
2. Po wiosennej areacji
3. Po nawozeniu nawozem typu "szybki efekt dywanowy" na poczatku kwietnia
4. W części zaczyna żółknąć
6. Trawnik uzytkowany przez dzieci i psa
7. Nawodnienie automatyczne
8. Nienaostrzylem przed sezonem ostrzy kosiarki
9. Zdjecia ponizej.

Pytania...
A. Za mokro? Za sucho? Spalilem nawozem?
B. Trawnik choruje?
C. Co poradzić...?

D. Czy mozna mlody trawnik opryskac przeciw chwastom?





W trawniku w większości są trawy niepożądane gatunki. Zerwać i założyć od nowa, albo pogodzić się z tym faktem. Nie stosować wynalazków tupu efekt dywanowy, w dodatku szybki

Chwastów dwuliściennych nie widać, więc oprysk na nic, bo trawy są jednoliścienne, te niepożdane też, więc nie ma czym ich zlikwidować.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/3824-trawy-niepozadane-w-trawniku

No to pocieszyłam, ale nie ma lekarstwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
berolina 10:06, 15 maj 2018

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Witam,
chciałam się Was poradzić w kwestii mojego trawnika. Niestety mam pod trawnikiem ziemię gliniastą. Kiedy robiliśmy trawnik wysypaliśmy mnóstwo ziemi ogrodowej z worków, dosypaliśmy trochę piasku. Niestety z perspektywy czasu uważam, że niepotrzebnie mieszaliśmy wszystko na głębokość łopaty, daliśmy za mało piasku itd. W pierwszych latach trawnik był naprawdę ładny, ale po czasie ziemia się udeptała i mam zbity materiał. Trawa to kępki, nie rozkrzewia się i słabo rośnie. Co roku robiłam areację butami z kolcami, podsypywałam piasku, ale niewiele to dało. W końcu kupiłam aerator rurkowy i dziurkuję... Przyznam, ze praca jest mega ciężka, bo nie potrafię wbić rurek. Mężowi też ciężko idzie, bo cięzko wbić (musi podskakiwać, a masę ma niemałą ), a rurki się zatykają i trzeba śrubokrętem i młotkiem wyskrobywać ziemię.... I tak się zastanawiam, czy to jest sens tak się urobić, czy efekt będzie zadawalający?? czy nie lepiej przekopać wszystko i wysiać jakąś dobrą mieszankę np. Kiepenkerl Royal... ??
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Jasia 11:18, 16 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2017
Posty: 21
Witam Kochani !!!
W tym roku miałem potężne problemy z pędrakami w trawniku.
Wydaje mi się, że poradziłem już sobie z nimi niestety trawnik po ich pobycie wygląda dość skromnie jest bardzo przeżedzony, w niektórych miejscach pojawiły się miejsca w których będą konieczne dosiewki...ale z tym sobie poradzę
Moje pytanie jest następujące :
jak mogę teraz pobudzić system korzeniowy i trawę do intesywnejszego krzewienia się, tak aby darń zrobiła się bardziej gęsta ??
Czy mam zastoswać mocniejsze nawożenie ?
Do tej pory używałem tylko Yara Mila Pro Complex, ale ktoś na forum napisał że bardzo dobrze sobie z podobnym problemem poradził sobie stosująć saletrę amonową.
Czy polecacie mi zrobić tak samo ?
Jeśłi tak to w jakiej dawce zastosować ją na 750m2 trawnika ? (nie chce dać za mocnej dawki, żeby nie "spalić trawnika)

Nadmienię, że trawinik jest po wiosennej areacji i wiosennej dawce nawozu startowego Yara szybki wzrost i regeneracja.

Z góry dziękuję za pomoc !!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies