Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 22:51, 03 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To w te miejsca co zielone mocno, dałeś za dużą dawkę, stąd tak buja. Ja się boję doradzać bo nie umiesz go rozsypywać i co będzie jak spalisz, będzie na mnie.

Ja bym posypała w jasnozielone, ale ja umiem rozsypywać, a ty nie.

Nie wiem co masz robić. Najlepiej nic nie rób.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
milkProvider 08:50, 04 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 2
a jaki nawóz Pani by tam posypała obecnie, czy Hydrocomplex, o którym wspominała Pani w tym wątku wcześniej będzie ok?

Co do samego rozsypywania nawozu, rozumiem, że powinno się go rozsiewać z ręki tak, żeby nie było skupisk po kilka kulek w jednym miejscu? Czy może poleci Pani jakiś siewnik?

Nie mogę znaleźć takiego rozwiązania ale czy istnieje możliwość rozprowadzania nawozu już w zraszaczu zaraz za zaworem otwierającym wodę ze studni, proszę o opinię
Gardenarium 13:11, 04 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1. Hydroicomplex lub saletra amonowa aby wyrównac kolor
2. Rozsiewać z ręki rozsypując po jasnych miejscach i patrząc jal spada (białe lub niebieskie granulki widać)
3. Nie znam takiego rozwiązania, cudów nie ma, człowiek się liczy nie zraszacz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KarolinaWy 05:30, 05 cze 2018

Dołączył: 05 cze 2018
Posty: 2
Witam jestem poczatkująca jeśli chodzi o trawniki. Dwa lata temu rozłożony trawnik z rolki. Od dwóch lat kłopoty z Grzybami. Dodatkowo w tym roku doszedł jakiś nalot na trawie -wygląd jak różowa wata. Dwa dni temu zrobiłam oprysk z Polivertum WP, ale od doradcy uzyskałam info że może poradzic sobie z różowym nalotem , niestety nie da rady z grzybami- i faktycznie nadal rosną jak szalone. Powiedziano żebym zrobiła oprysk lub podlała aminstarem 250 SC i moje pytanie czy ktoś wie jakie dawki tego stosować ???
Trawe nawoziłam nawozem 100 dniowym , po przeczytaniu watków na forum wiem ze to chyba niezadobrze. Jaki nawóz polecacie?? I czym go najlepiej rozsypac aby było równo Po jakim czasie od dniowego moge użyc innego nawozu??
Dziękuje za wszelkie cenne informację
Karolina
Gardenarium 08:43, 06 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dawki stosowania środków są napisane na opakowaniu. Albo w internecie.

Nie za dobrze nawóz 100 dniowy. Jakikolwiek inny nawóz do trawników, ale nie długo działający Tylko normalny.

Ćwiczyć rozsypywanie, jak nie umiesz to żaden siewnik nie pomoże. Najlepiej i najmniej wadliwie pomaga siewnik ręczny Scotts.

Albo ręczna robota Ale to trzeba ćwiczyć, na pewno będą plamy za pierwszym razem, zawsze są. Wystarczy pooglądać u nas zdjęcia z problemami, plamami itd.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wacion 20:54, 06 cze 2018

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Jakiś czas pisałem o problemie z chwastnicą w młodym trawniku. Wtedy był to mały problem, teraz wyszło tego tyle, że miejscami nie widać trawy.
Kilka dni temu na małym kawałku wykonałem test puma universal+chwastox, na chwilę obecną wygląda to całkiem dobrze, chwastnica z dnia na dzień żółknie, trawa póki co się trzyma.


Wiem, wiem - za młoda trawa na pryskanie ale mi już wszystko jedno, jak wypali wszystko to zasieje od nowa
Dam znać za jakiś czas czy się udało.
lilcia 20:39, 07 cze 2018

Dołączył: 13 lip 2015
Posty: 6


Może i mi pomożecie! Mój trawnik umiera. Ma on 6 lat, w tym roku na wiosnę został poddany wertykulacja. Uzupełnione ubytki po po grasowaniu pędraków. Nawożone yara compleks. Jakiś czas temu pojawiły się sine plamy, popryskalam je Topsinem. Teraz to wyglada tak. Co robić?

Grzegorz_G 22:43, 07 cze 2018

Dołączył: 07 cze 2018
Posty: 10
Witajcie, przeczytałem 222 strony tego watku, wielki szacun dla wszystkich za walke z chwastami.
Chciałbym się upewnić czy dobrze rozpoznałem u siebie chwastnicę? Proszę o opinie.
Dodatkowo załaczam 2 inne chwasty których tez mam sporo.
Chwastnicy najwiecej. Tam gdzie sie udalo wyrwalem, reszte chyba musze mocno kosic lub uzyc Puma Universal bo podobno działa
Ziemie nawozilem nowa, czarna, sciagana pewnie z jakiegos pola, pozniej przesiewana.
Trawa to Barenbrug Sport, w sklad ktorej wchodzi Życica trwała, wiechlina łakowa, kostrzewa czerwona.

Nie chca sie zalaczyc zdjecia, wiec wysylam link do zdjec
https://drive.google.com/drive/folders/1trkwO8Jo-MOhgkv_RRrbq3ftFvjuGRsy?usp=sharing

Stad moje pytania:
1. Co to za chwasty?
2. Czy wiechlina łakowa to to samo co wiechlina roczna?

Dziękuje!
marcin544 05:37, 08 cze 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
lilcia napisał(a)
Może i mi pomożecie! Mój trawnik umiera. Ma on 6 lat, w tym roku na wiosnę został poddany wertykulacja. Uzupełnione ubytki po po grasowaniu pędraków. Nawożone yara compleks. Jakiś czas temu pojawiły się sine plamy, popryskalam je Topsinem. Teraz to wyglada tak. Co robić?



Lać wode
lilcia 06:43, 08 cze 2018

Dołączył: 13 lip 2015
Posty: 6
marcin544 napisał(a)



Lać wode
. Mam automatyczne podlewanie, podlewa co 2 dni.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies