Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

spalonatrawa 21:02, 12 cze 2018

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 2

Cześć, mam problem z trawą rośnie nazwijmy to fatalnie, nie chce się rozkrzewić. wąskie listki puste placki między Źdźbłami. Znajomy poradził sypnij sobie nawozem... i sypnąłem. wypaliło trawę i zostały puste placki, , może ktoś to fachowo ocenić czy to coś z tego będzie czy nadaje się tylko do zasadzenia na nowo? ta trawa ma 2,5mc.
Gardenarium 21:48, 12 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy od tego, czy to stan końcowy tego spalenia czy jeszcze będzie pogorszenie stanu. Pokaż zdjęcie za tydzień.

No tak, trawa ma 2,5 m-ca, ale kiedy została spalona? tego nie napisałeś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
spalonatrawa 22:00, 12 cze 2018

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 2
Dziękuje, sypałem w sobotę, dziś poszedłem zobaczyć. Pani Danuto dziękuje za odpowiedź pokażę zdjęcia za tydzień.
Gardenarium 22:16, 12 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czyli trzy dni, za mało żeby radzić co robić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Andziaber 08:29, 13 cze 2018

Dołączył: 14 maj 2017
Posty: 5


Dzień dobry, potrzebuje porady doświadczonych ogrodników, bo ja dopiero uczę się pielęgnacji roślin. Moim problemem są powstające na trawniku plamy- jak na załączonych zdjeciach. Plamy powstają dosłownie w ciągu jednego dnia - dotąd zielona trawa usycha "na pniu", wykrusza się, żółknie. Robiłam oprysk przeciw pędrakom i innym (Pod darnią znalazłam sporo prawdopodobnie rolnic), trawa była nawożona ok miesiąc temu nawozem dlugodzialajacym. Trawnik był zakładany z rolki, to jest 3 sezon, w poprzednich dwóch rósł wzorcowo.
arturro 08:48, 13 cze 2018

Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 3
Dziękuję. Zastosuję się do porad i dam znać za miesiąc/dwa jak to wygląda

Czy nawóz jakiś konkretny czy mogę jakaś konkretną mieszankę zrobić z dostępnych na rynku nawozów?
ren133 10:04, 13 cze 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jarek104 napisał(a)
Ja również zwracam się z prośbą o pomoc..
gleba gliniasta, oczyszczona bardzo dokładnie z chwastów, kamieni i co tam jeszcze w niej było, warstwa ok 10cm
trawa Barenbrug
nawożenie - początek maja i końcówka maja - Yara comp lex, ręcznie
Podlewania: automatyczne, system Hunter. Obecnie ustawione na 15min na sekcję o 6:00 rano

Dwa tygodnie temu ( po założeniu nawadniania ) przelaliśmy trawnik aż zaczął gnić - był lany rano i wieczorem po 15-17min na sekcję. Jak zaczłą brązowieć to został przez 3 dni przesuszony, skoszony na 4cm

Widoczne na zdjęciach plamy są jakby suche, powiekszając się z dnia na dzień..

Jak ratować? lać więcej? sypać nawozem? czy dać mu czas?





Może nie jestem wielkim znawcą ale jak patrzę na ten trawnik to nie wydaje mi się, że ma sucho ... zobacz jak głęboko jest mokro? U mnie zraszacze działają co drugi dzień ... Jeśli chodzi o nawóz czasami można sypać a gleba i tak nie przyswaja dlatego takie ważne jest zbadanie gleby ... koszt minimalny a dostaniesz zalecenia co do nawożenia.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
arturro 10:59, 14 cze 2018

Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 3
"dlatego takie ważne jest zbadanie gleby ... koszt minimalny a dostaniesz zalecenia co do nawożenia."

Jak taki temat ogarnąć?
Gardenarium 23:35, 14 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie podałeś gdzie mieszkasz. Wpisujesz w google Stacja Badania Gleby i miasto i wyjdzie gdzie jest najbliższa stacja. Oni powiedzą, jak pobiera się próbki gleby. Zanosisz, płacisz i wiesz.

Okręgowa Stacja Chemiczno Rolnicza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wacion 21:51, 16 cze 2018

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
A czym pobrać taką próbkę? Z tego co widze są specjalne laski ale nie kosztują 10zł. Jest jakiś domowy sposób?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies