Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

herejs1 19:06, 20 cze 2018

Dołączył: 18 cze 2018
Posty: 2
Dzień dobry,

posiałem trawę 5 tygodni temu. Trawa rośnie słabo w porównaniu do sąsiada, który siał 2 dni wcześniej i miał nawożone razem z siewem. Kosił już trzy razy, a ja jeszcze wcale bo nie było odpowiedniej wysokości. Mam żółte place i trawa jest cieniutka i rzadka. Są miejsca (głównie krawędzie), gdzie są piękne grube źdźbła, ale to jest 2% całości. Na dniach chciałbym skosić i dać nawóz Substral "zagęszcza trawę". Czy to dobry pomysł? Czy może jakiś inny nawóz polecacie?
dirty_steve 20:19, 20 cze 2018

Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 23
Mam na trawniku kilka mieszanek ktore byly uzywane na dosiewki, po werykulacji i trawnik rosnie roznym tempem oraz osiaga rozna wysokosc co przy rzadszym koszeniu wyglada dosc smiesznie
Czy da się to jakos wyrównać ?
Gardenarium 22:16, 20 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kosić co dwa dni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dirty_steve 22:29, 20 cze 2018

Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 23
Tymczasowo czy caly czas ?
marcin544 06:59, 21 cze 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
dirty_steve napisał(a)
Tymczasowo czy caly czas ?
Dożywotnio
Gardenarium 21:27, 22 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcia tej śmiesznej trawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dajmasz 15:53, 23 cze 2018

Dołączył: 23 cze 2018
Posty: 1
Część wszystich jestem nowy. W temacie trawnika też jestem "nowy". Położyłem sobie 2 miesiące temu trawnik z rolki. Po miesiącu zaczęły pojawiać się pierwsze żółte źdźbła od spodu trawnika z czasem zaczęło się to nasilać. Dziś wróciłem z ponad tygodniowego urlopu trawa mocno urosła a żółtych uschniętych od dołu źdźbeł jest bardzo dużo, po skoszeniu na krótko żółte jest mocno widoczne. Proszę o poradę co z tym robić. Zdjęcie po powrocie z urlopu.

Przemek2018 21:41, 23 cze 2018

Dołączył: 23 cze 2018
Posty: 23
Witam.
Byliśmy szczęśliwymi posiadaczami nowego trawnika,posialiśmy go 11.05.18.
Cały teren 1200 m2 .Jest nawadniane automatycznie z pompy głębinowej (woda ma bardzo duzo żelaza,sądząc po osadzie jaki zostaje na płocie ),przez prawie 5 tygodni podlewałem o 22:00,oraz o 3:00.Gdy pojawiło się coraz więcej blado zielonych (podczas wzrostu były zielone)źdźbeł to zrezygnowałem z podlewania w nocy o 22.00 i w dodatku tylko co 3 dni.
Trawa to Water Saver Barenburga, pierwsze koszenie (urosla bardzo nie regularnie)miała po 4 tygodniach ,ścięta tylko o 2 cm.Drugie koszenie zostawiłem na 7 cm. trzecie na 6,a dziś skosilem na 5.
Od 5 tygodnia pozwoliłem wchodzić synkowi na trawnik ,aby mógł już korzystać z piaskownicy.
Jak widać trawa wzeszla bardzo nieregularnie,a na to jeszcze bardzo wolno rośnie .Jest kilka miejsc gdzie rośnie ładnie Po 5 dniach rośnie może 1 cm.
Na co mam zwrócić uwagę, gdzie szukać przyczyny słabego wzrostu i żółknięcia?
Pomocy
link text
Piotr_K 22:57, 23 cze 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Jak nie dajesz nawozu to tak będzie niestety.
Gardenarium 10:14, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dajmasz napisał(a)
Część wszystich jestem nowy. W temacie trawnika też jestem "nowy". Położyłem sobie 2 miesiące temu trawnik z rolki. Po miesiącu zaczęły pojawiać się pierwsze żółte źdźbła od spodu trawnika z czasem zaczęło się to nasilać. Dziś wróciłem z ponad tygodniowego urlopu trawa mocno urosła a żółtych uschniętych od dołu źdźbeł jest bardzo dużo, po skoszeniu na krótko żółte jest mocno widoczne. Proszę o poradę co z tym robić. Zdjęcie po powrocie z urlopu.



Trawnik tak ma, że w środku będzie żółto. Nie jest stale wszystko zielone, bo częśąć źdźbeł zamiera. Potem ten filc wertykulujesz, wygrabiasz itd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies