Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

ren133 22:46, 16 cze 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
wacion napisał(a)
A czym pobrać taką próbkę? Z tego co widze są specjalne laski ale nie kosztują 10zł. Jest jakiś domowy sposób?


My pobraliśny rurką używaną do instalacji wodnej np... Chodzi o to by pobrać ziemię na grubość ok 20cm jeśli dobrze pamiętam i z kilku czy kilkunastu miejsc w ogrodzie... Zresztą najlepiej zadzwonić wcześniej do najbliższej stacji w twojej okolicy która zajmuje się badaniem gleby i dopytać o szczegóły.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
boryss87 16:30, 17 cze 2018

Dołączył: 06 cze 2018
Posty: 14
psulek napisał(a)
Podstawa to skłąd mieszanki. Widzę że temat jest aktualny, więc opiszę w skrócie. Są dwa gatunki traw bezproblemowo znoszące traktowanie herbicydami - kostrzewa czerwona i kostrzewa owcza. Jeżeli te gatunki stanowią całość lub większość mieszanki, to jest dobrze. Z herbicydów można zastosować:

Bayer Puma Uniwersal - zwalcza tylko chwastnicę. Wg. etykiety nie nieszczy kostrzew, podobno też życic i wiechlin, ale nie mam ich w mieszance. U mnie nie spowodował negatywnych skutków, pierwszys rzut chwastnicy wybił. Środek posiadał kiedyś rejestrację na plantacje nasienne.
Fusilade Forte 150EC - zwalcza chwastnicę i perz, włośnice, nie rusza kostrzew, spotkałem się z wzmiankami, że moze niszczyć życice. Nie rusza wiechliny rocznej. Srodek posiada/posiadał rejestrację na plantacje nasienne.
Targa, Leopard 05EC (to samo, ale tańsze) - zwalcza chwastnicę, perz, życice, wiechlinę roczną, włośnice . Nie zwalcza : kostrzew.





Walczę z młodym trawnikiem (ok miesiąca) i poza samym problemem że po ulewie wymyło mi nasiona walczę właśnie z chwastnica. Moja mieszanka trawy to Diana, w której mamy :

Kostrzewa czerwona 10%
Kostrzewa czerwona 15%
Kostrzewa czerwona 15%
Kostrzewa czerwona 12%
Kostrzewa czerwona 10%
Kostrzewa czerwona 5%
Życica trwała 25%
Wiechlina łąkowa 8%

Czy w związku z tym mogę bezpiecznie użyć Bayer Puma uniwersal?? I jeżeli tak to kiedy skoro trawnik ma ok miesiąca i nie był jeszcze koszony?

Gardenarium 07:30, 18 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrywaj nożem czymkolwiek chwastnicę, czarno widzę stosowanie Pumy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wacion 10:37, 18 cze 2018

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
A ja zamiast czarnowidztwa proponuje test - odgradzasz sobie sznurkiem 1m2, pryskasz(ja test zrobiłem zwykłym spryskiwaczem) i za tydzień widzisz czy trawa cała. Tutaj wiele osób pisze, że pryskać najwcześniej po roku, ja 2 miesięczny trawnik pryskałem mieszaniną chwastoxu i pumy - efekt taki, że trawa została, chwasty(w tym piekielna chwastica) uschły.

Fakt, zostało sporo pustych placy bo chwastnicy miałem miejscami więcej jak trawy no ale to już nie wina oprysku. Za tydzień zrobię dosiewkę i będzie ładnie. Trudno jest wyrwać chwastnicę i nie sotawiać dziur, które wyglądają bardzo słabo...
herejs1 19:31, 18 cze 2018

Dołączył: 18 cze 2018
Posty: 2


cześć, jestem nowy na tym forum, jak również jestem nowym użytkownikiem trawnika

posiałem trawę jakiś miesiąc temu, nie nawoziłem niczym, teraz chciałbym zrobić pierwsze koszenie i dać nawóz substral zagęszcza trawę, ponieważ trawa jest rzadka. Martwi mnie to, że pojawiło mi się mnóstwo "dużej trawy" :-/ ( załączone foto) i nie wiem co z tym zrobić? Proszę o pomoc.
boryss87 20:49, 18 cze 2018

Dołączył: 06 cze 2018
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Wyrywaj nożem czymkolwiek chwastnicę, czarno widzę stosowanie Pumy.

Dzisiaj zabrałem się za wyrywanie... Dramat!!! Na metrze kwadratowym jest przynajmniej kilka z czego niektóre mają już konkretne wymiary i powoli pojawia się na nich kwiat:-\
Może żelem randapem spróbować je wyniszczyć?
Gardenarium 21:22, 18 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żelem na R. bardzo trudno i ryzykownie, jak nic - trafi na dobrą trawę i spali. Lepiej tego nie rób.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wacion 09:55, 19 cze 2018

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Jak chcesz wyrywać to najlepiej... widelcem, wbijasz, pociągasz za korzeń i wyłazi
dojlidy 18:35, 19 cze 2018


Dołączył: 14 cze 2018
Posty: 26
Witam.
Jestem tu nowy i proszę o podpowiedź, jaka może być przyczyna, że część trawnika jest bardziej sucha. Nadmieniam, że ok. 3 tygodni temu było całkiem inaczej, bujna i zielona trawa a teraz placki wyschniętej. Trawa jest z rolki, ma 2 lata a pod trawą jest siatka od kretów
Nalewkaklb 08:54, 20 cze 2018

Dołączył: 20 cze 2018
Posty: 3
Witam, rowniez jestem tu nowy i wydaje mi sie ze mam podobny problem co kolega wyżej. Z taka roznica ze ja mam trawe z siewu , w tamtym roku bujna i piekna. Nawadnianie trawnika systematyczne przez system nawadniajacy a w tym plamy i suchosci. Trawa dostala nawozu takiego jak w tamtym roku ale za bardzo on nie pomogl. Trawnik pryskany dursbanem na robala(bo taka byla pierwsza spekulacja) i na dwuliscienne w zeszlym tygodniu. Prosze o pomoc, juz nie wiem co robic.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies