Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 10:15, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przemek2018 napisał(a)
Witam.
Byliśmy szczęśliwymi posiadaczami nowego trawnika,posialiśmy go 11.05.18.
Cały teren 1200 m2 .Jest nawadniane automatycznie z pompy głębinowej (woda ma bardzo duzo żelaza,sądząc po osadzie jaki zostaje na płocie ),przez prawie 5 tygodni podlewałem o 22:00,oraz o 3:00.Gdy pojawiło się coraz więcej blado zielonych (podczas wzrostu były zielone)źdźbeł to zrezygnowałem z podlewania w nocy o 22.00 i w dodatku tylko co 3 dni.
Trawa to Water Saver Barenburga, pierwsze koszenie (urosla bardzo nie regularnie)miała po 4 tygodniach ,ścięta tylko o 2 cm.Drugie koszenie zostawiłem na 7 cm. trzecie na 6,a dziś skosilem na 5.
Od 5 tygodnia pozwoliłem wchodzić synkowi na trawnik ,aby mógł już korzystać z piaskownicy.
Jak widać trawa wzeszla bardzo nieregularnie,a na to jeszcze bardzo wolno rośnie .Jest kilka miejsc gdzie rośnie ładnie Po 5 dniach rośnie może 1 cm.
Na co mam zwrócić uwagę, gdzie szukać przyczyny słabego wzrostu i żółknięcia?
Pomocy
link text


Pokaż zdjęcie trawnika. Kliknij na zdjątko, jak się ukaże. Sprawa jest łątwa do naprawienia odpowiednimi zabiegami.
Dosiewki, nawożenie, podlewanie, koszenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Przemek2018 17:23, 24 cze 2018

Dołączył: 23 cze 2018
Posty: 23

Zdecydowana większość tak wygląda


Druga część ogrodu wygląda tak
Na całości była wymieniana ziemia.

Rok temu mieliśmy stepy ,klasa ziemi 6 Z ☺
Jakiś trawnik teraz jest ,ale aby trochę zzieleniał ☺
Gardenarium 18:15, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
herejs1 napisał(a)
Dzień dobry,

posiałem trawę 5 tygodni temu. Trawa rośnie słabo w porównaniu do sąsiada, który siał 2 dni wcześniej i miał nawożone razem z siewem. Kosił już trzy razy, a ja jeszcze wcale bo nie było odpowiedniej wysokości. Mam żółte place i trawa jest cieniutka i rzadka. Są miejsca (głównie krawędzie), gdzie są piękne grube źdźbła, ale to jest 2% całości. Na dniach chciałbym skosić i dać nawóz Substral "zagęszcza trawę". Czy to dobry pomysł? Czy może jakiś inny nawóz polecacie?


Posyp saletrą amonową, będzie ciemna jak nie wiem co, ale równo posyp, bo będą plamy. I podlej dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:19, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przemek2018 napisał(a)





Najpierw nawóz, równo rozsyp bo plamy będą. Potem dobrze podlej. Na tak zagłodzonym trawniku sprawdzi się na teraz saletra amonowa bądź wapniowa. Da czadu i kolor ciemnozielony.

Ja mam siany w maju, dałam saletrę, bo ziemia słaba, zobacz jakiego kopa dostała, że koszę co dwa dni.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:21, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te ciemne plamy to cień mebli, nie trawnik w plamy Trawnik aż lśni i się błyszczy Ale żarcie mu potrzebne i koszenie i podlewanie. Nie dałeś żarcia - to tak wygląda. Zobaczysz co będzie jak nawieziesz. Tylko równo rozsyp, bo będzie masakra. Na saletrze najbardziej widać jak się źle posypie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:26, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przed nawozem wyglądała tak: było widać, że potrzebuje wsparcia, przy rabacie (posypywana kompostem) z racji większej ilości składników pokarmowych, bujniej rośnie. Im dalej od rabaty - gorzej, ale przynajmniej jest równa i bez placków łysych.

Teraz ma kanciki i jest idealna i gęsta.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Przemek2018 21:51, 24 cze 2018

Dołączył: 23 cze 2018
Posty: 23
Dziękuję bardzo☺ nakarmię Nasz trawnik i będziemy czekać na zielony dywan ☺
Nalewkaklb 22:38, 25 cze 2018

Dołączył: 20 cze 2018
Posty: 3


Witam, chciałbym zapytać jeszcze raz o mon trawnik. Pisałem wcześniej ale bez odzewu? Trawnik umiera a w tamtym roku był piękny. Jakbym mógł prosić o prywatna wiadomość gdyż nie zawsze mogę wejść na forum każdego dnia.

Gardenarium 14:06, 26 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No tak, ale co z nim robisz, no przecież nikt nie jest wróżką co i dlaczego tak się stało. Bo nic nie piszesz, to nie dermatologia, że po wyglądzie krosty, lekarz wie co to jest
Możliwe przyczyny:

- za sucho, za mało wody na m2, płytko się zakorzeniła
- za krótko koszona
- niedonawożona
- za dużo nawożona

itp.

Przy krawężniku jest bardziej zielona, możliwe, że tutaj spływa woda, bo może jest spadek.
Trawnik nie umiera, po prostu może ma dość już tych zabiegów, które na nim robisz, może za dużo tego?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nalewkaklb 14:39, 26 cze 2018

Dołączył: 20 cze 2018
Posty: 3
O szczegółach pisałem wcześniej ale nikt nie odpowiedzial wiec zapytałem ponownie. A wiec tak, nawadnianie działa każdego dnia przez około 15min na sekcje gdzie sekcje są 2. Rano, żeby nie lac wieczorem. Co do koszenia to robiłem test- tam gdzie skosili dwa razy żeby skosić bliziutko trawa wyglada nieco lepiej. Tam gdzie skoszona raz na wyższa wysokość to trawa wyglądała gorzej(rysunek 3- od połowy po lewej trawnik skoszony krótko, po prawej koszona wyżej). Nawóz podany (w tamtym roku tak samo i było super). Fakt, ze przy krawężniku trawa wyglada lepiej to dlatego ze podałem więcej nawozu - tylko pytanie, dlaczego obok gdzie nawozu było odrobine mniej trawa wyglada jakby nie dostała go wcale. Zabiegi były robione tylko dwa i problemy zaczęły się już zanim zacząłem oprysk. Myślałem ze po zdjęciach ktoś będzie mógł obejrzeć czy nie ma choroby, widocznie się myliłem. Dziś zauważyłem ze trawa zmienia kolor na czerwony - nowy obraz. Czytałem kiedyś o danej chorobie przy której źdźbła zmieniają kolor w czerwony?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies