Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 07:15, 02 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
około 10 dni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maniek33 12:31, 02 lip 2018

Dołączył: 25 sty 2017
Posty: 9
Witam przede wszystkim wszystkich forumowiczów.
Mam sprawe tego typu dokładnie miesiąc temu posiałem trawe Barenbrug eclusor elite , przed posianiem cały teren z żoną przygotowaliśmy jak należy.
Po posianiu dwa dni później przyszła burza nasiona z ziemią zbieraliśmy z rabat i chodników -tragedia tyle pracy
Pragne zaznaczyć że jest nawodnienie prawidłowo wykonane i jest trawa podlewana od posiana 2 razy dziennie .

Na dzień dzisiejszy trawa wygląda jak na foto , jedne miejsca jasne drugie ciemne.
Nie wiem co jest ale mam wrażenie że są 2 odmiany traw jedna ta ciemniejsza szybciej rośnie druga jaśniejsza wolniej
Na jednym ze zdjęć widać też ze trawa żółknie i listki jakby czerwone .

Proszę o jakieś sugestie co robić.

ostatnie zdjęcie to trawa która spłyneła podczas burzy tu jest gęsta i ok. Tylko jaśnieje i żułknie
Przemek2018 12:40, 02 lip 2018

Dołączył: 23 cze 2018
Posty: 23
Gardenarium .Dziękuję za informację i pomoc ☺
robert_pudlo 15:14, 02 lip 2018

Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 13
Chciałabym poprawić wygląd mojego trawnika, ale porastają go jakieś rośliny, których chciałabym się pozbyć -byłbym wdzięczny za pomoc
florofil 22:29, 02 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
To chwasty. Wystarczy wykonać oprysk na dwuliścienne zgodnie z instrukcję załączoną do opakowania.
____________________
ElzbietaFranka 23:34, 02 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Malga771 napisał(a)


Mój trawnik ma 5 lat, chociaż ten fragment na zdjęciach był tej wiosny dosiewany. Jak stopniał śnieg to okazało się, że przed tarasem praktycznie nie ma trawnika, tylko klepisko. Myślę, że to wina moich psów bo tam właśnie zimą urządzały sobie najlepsze zabawy. Wiosną cały trawnik został potraktowany wertykulatorem, posiałam trawę sportową i nawiozłam nawozem YaraMila hydrocomplex.Podlewałam, podlewałam i podlewałam.

Klepisko z ziemi zarosło pięknie trawą, a teraz zaczyna się coś dziać. Powstają takie większe żółte plamy ( te akurat nie są od psów bo nie były tam wpuszczane - ogrodziałam plastikową siatką teren przed tarasem żeby trawa miala szansę wyrosnąć).

Podlewam trawnik codziennie ale wieczorem. Mam też inny kłopot, który zauważyłam w zeszłym roku podczas robienia boiska do siatkówki, takiego z piaskiem. Usuwaliśmy trawę pod boisko i niestety były tam larwy chrząszcza majowego. W ogrodzie pojawił sie kret ale mu odpuściłam bo wolę walczyć pożniej z kopcami niż z pędrakami. Zastanawiam się czy te plamy nie sa właśnie od pędraków.

Kupiłam parę dni temu P-Drakol na trawniki ( pędraki, nicienie). Jeszcze nie zastosowałam. Cos źle robię a nie wiem co. Wiem, ze przy psach nigdy nie będę mieć pięknego zielonego dywanu ale chciałabym żeby chociaż ten mój trawnik był zdrowy i przyzwoity

Prosze o radę. Zdjęcia są z wczorajszego dnia.

Małgosia





Malgosiu tez mam trawnik co prawda EM sie nim zajmuje, ale doskonale jestem zorientowana co sie z nim dzieje i jak jest pielegnowany.
Pewnie tez u mnie sa pedraki, ale nie przywiazuje do tego wagi. Nie widac ich oznak na trawniku.

Przeczytalam tez na forum tutaj, ze oprysk zrobiony z gnojowki wrotyczu odpedza, krety, pedraki i inne podziemne stworzenia. Moze jeszcze poszperam jak znajde wpis to napisze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:02, 03 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Malgosiu Juz mam namiary. Zobacz w watku "zakladanie trawnika z siewu - trawnik z siewu" na str 315 wpisy "waldek77" on pisal o tym wrotyczu.
Jak przeczytasz mozesz bezposrednio sie z nim skontaktowac na jego watku i zapytac jak to jest z tym wrotyczem. Tytul watku "Tam gdzie jeże mówia dobranoc".

To tyle. Sama popsikam jak to taka sila.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
robert_pudlo 09:36, 03 lip 2018

Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 13
Dziękuję tak właśnie zrobiłem, czym go nawozić tzn chodzi mi o jakieś sprawdzone metody, środki
Gardenarium 12:46, 03 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
maniek33 napisał(a)
Witam przede wszystkim wszystkich forumowiczów.
Mam sprawe tego typu dokładnie miesiąc temu posiałem trawe Barenbrug eclusor elite , przed posianiem cały teren z żoną przygotowaliśmy jak należy.
Po posianiu dwa dni później przyszła burza nasiona z ziemią zbieraliśmy z rabat i chodników -tragedia tyle pracy
Pragne zaznaczyć że jest nawodnienie prawidłowo wykonane i jest trawa podlewana od posiana 2 razy dziennie .

Na dzień dzisiejszy trawa wygląda jak na foto , jedne miejsca jasne drugie ciemne.
Nie wiem co jest ale mam wrażenie że są 2 odmiany traw jedna ta ciemniejsza szybciej rośnie druga jaśniejsza wolniej
Na jednym ze zdjęć widać też ze trawa żółknie i listki jakby czerwone .

Proszę o jakieś sugestie co robić.



Czy są znaczne spadki terenu, czy teren jest płaski.

Tu gdzie zielona trawa jest żyźniejsza ziemia, lub spływa nawóz.
Czy nawoziłeś? Jeśli nie daj saletrę amonową, ale boję się że też spłynie.

Najpierw daj odpowiedź co do spadków. Trawnik jest zagłodzony. Odżyje jak dostanie żarcia i wody. Tylko nie może spłynąć jak będzie się rozpuszczał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ferra 14:33, 03 lip 2018

Dołączył: 02 lip 2018
Posty: 23
Witam wszystkich serdecznie.
Jestem baardzo poczatkujaca ogrodniczka. Przeczytalam mnostwo stron tego forum i artykulow. I zagoszcze tu na dluzej!
Domek wybudowany, czas na teren zewnetrzny i ogrod.

Po zasiegnieciu jak nam sie wydawalo wystarczajacej wiedzy, podjelismy probe zalozenia trawnika z siewu.
Ziemia piaszczysta, odczyn neutralny, nawiezlismy kompostu (ok 20cm). Poczekalismy grzecznie na chwasty, wyrwalismy co sie dalo. Nastepnie przekopalismy teren glebogryzarka, wysprzatalismy, wygrabilismy, wyrownalismy.
16.06. posialismy trawe recznie (Trawa Kipenkerl), zwalowalismy i przysypalismy cienka warstwa ziemi.
Wydaje mi sie, ze przygotowalismy wszystko jak nalezy.
Po 5 dniach bylo juz widac pierwsze kielkujace trawki.

Nie mamy systemu podlewania, od posiania podlewamy codziennie wieczorem. Tylko w ta sobote nie bylo podlewane, bo musielismy wyjechac (ale nie bylo upalu, temp. ok 18 stopni).

Zdjecie z 24.06.:

Zdjecie z piatku 29.06.:


Wczoraj przystapilam do akcji wyrywanie chwastow i odkrylam, ze mamy problem. Tawnik ma wiele "dziurawych miejsc", w ktorych widac ziemie i jakby wyschniete (?) lezace zdzbla.




Nasze podejrzenia:
-za malo podlewania?
-za duzo podlewania?
-choroba?
-przeniesiony przypadkowo na butach roundap (pryskalismy teren przed domem, nie bezposrednio przy wysianej trawie, trawa jeszcze nawet nie kielkowala).

Prosze o ocene i porade co robic?
Czekac jeszcze (od wysiania minelo dopiero 2 tygodnie), dosiewac, sypac nawoz, podlewac mniej, podlewac wiecej?

Tyle sie napracowalismy, a tu i tak cos nie tak...

(Prosze nie przygladac sie stojacemu na srodku biednemu palakowi. Ten biedny cis ucierpial przy powalaniu drzew i dajemy mu jeszcze szanse).



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies