Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

bizzqp 19:11, 11 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 1
Mam chyba podobny problem co kochu84. Trawa wygląda jak na zdjęciach. Prawie na całej powierzchni trawnika są suche źdźbła trawy i wygląda to tragicznie.
Podlewana co 2 dni po 15 min (automatyczne nawadnianie). Tydzień temu posypałem nawozem (AGRECOL szybki efekt dywanowy). Trawa się trochę zazieleniła.

Dzisiaj sprawdziłem ph ziemi i w zależności od miejsca ph wynosi od 6,5-8. Czy to może być wina gleby zasadowej? Czy tak jak w przypadku powyżej wystarczy zwiększyć dawkę wody?
Czym i kiedy mogę obniżyć ph ziemi?


Gardenarium 20:36, 11 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za mało wody. Deszcz dobry załatwi sprawę.

Podlewanie po 15 min nic mi nie mówi, bo nie wiadomo jakie zraszacze, czy rotacyjne czy statyczne. i ile wylewają wody na minutę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotr_K 08:16, 12 lip 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
kochu84 napisał(a)
Mam problem z trawnikiem. Pojawiły się białe źdźbła. Nie są one powodem braku wody, ponieważ trawnik jest codziennie podlewany. Trawnik zakładany równo rok temu. Czy to normalne, że usycha źdźbło i kiełkuje nowa trawa?





Też miałem dużo takich źdźbeł trawy. Wyglądały jak uschnięte pędy grubszych traw (chwastów). Zalecono mi kosić trochę wyżej. Teraz nie widać ich tak bardzo i zaczęły zanikać.
dojlidy 09:28, 12 lip 2018


Dołączył: 14 cze 2018
Posty: 26
ja też teraz koszę wyżej i trawa mi odżyła. Miejsca, gdzie była sucha, też zaczyna się regenerować. Podsypałem nawóz z mikroelementami tydzień temu i jest duża różnica. Za tydzień sprawdzę jeszcze pH, bo jak sprawdzałem półtora tygodnia temu było 5-5,5, więc za mało wg mnie - chyba, że się mylę. Wapno z mikroelementami wysypałem na trawę ponad 2 tygodnie temu.
Piotr_K 09:54, 12 lip 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Na trawę trochę za niskie pH. Później sto nawóz który nie zakwasza ziemi np. Yara Mila.
eVka 10:00, 12 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Może rzeczywiście za nisko koszę, poczekam aż trawa podrośnie z tydzień i spróbuję tylko ciutkę uciąć końcówek, ciekawa jestem efektu.
____________________
robert_pudlo 11:13, 12 lip 2018

Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 13
florofil napisał(a)
To chwasty. Wystarczy wykonać oprysk na dwuliścienne zgodnie z instrukcję załączoną do opakowania.

Niestety oprysk nie pomógł
ElzbietaFranka 11:19, 12 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
A_gawa napisał(a)
Bardzo Was proszę o radę.
Mój trawnik żółknie na potęgę. Dziś odsloniłam część darni i pod nią TO!
Czy da się go jeszcze uratować? Co powinnam teraz zrobić? Wyrzucić i założyć nowy?
Nie zdawałam sobie sprawy z tak potężnej plagi w ogrodzie.
Jestem załamana.




Przeczytaj opryski z wrotycza. Zrobi to dobrze trawie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
dojlidy 13:19, 12 lip 2018


Dołączył: 14 cze 2018
Posty: 26
Piotr_K napisał(a)
Na trawę trochę za niskie pH. Później sto nawóz który nie zakwasza ziemi np. Yara Mila.



dzięki
waldek727 15:26, 12 lip 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Trawniki niszczone są sztucznymi nawozami i chemicznymi opryskami, unicestwiana jest biologia gleby, aeracja i wertykulacja przeprowadzana jest w sposób sporadyczny a później zadajemy tysiące pytań. Dlaczego ...?
https://www.youtube.com/watch?v=10O6IzByqtg

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies