Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Wiaan 08:55, 31 lip 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Gardenarium napisał(a)
To tzw "martwe pola" w nawadnianiu, system zaprojektowany wadliwie, albo jakieś liście zasłaniają strumień wody i nie dolatuje, albo skontrolować ustawienie dysz, może się zawęził strumień?

Ale zakładam że za mało zraszaczy i jest nieprawidłowe pokrycie.

Danusiu dziękuję, uwielbiam piękny trawnik i działam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
TomaszZ 20:35, 01 sie 2019

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Witam
2 miesiące było fajnie, mimo suszy trawka była zielona ale coś się zaczyna dziać od 2 dni
za mokro?
podlewam co 3 dni

czy głodna? minęło 3 tygodnie od nawożenia...



będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam
waldek727 11:01, 05 sie 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
W/g mnie trochę za wilgotno. Naostrz noże w kosiarce i obniż wysokość koszenia do 3 cm. Z nawożeniem się wstrzymaj. Polecam Ci zrobić jesienną wertykulację.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
TomaszZ 12:34, 05 sie 2019

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Waldek727
dzięki
trawnik położony był w kwietniu tego roku, gdzieś czytałem aby nie wertykulować nowych trawników...?
damcio24 20:54, 05 sie 2019

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
TomaszZ napisał(a)
Witam
2 miesiące było fajnie, mimo suszy trawka była zielona ale coś się zaczyna dziać od 2 dni
za mokro?
podlewam co 3 dni

czy głodna? minęło 3 tygodnie od nawożenia...



będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam


Nie ma szans że za dużo wody. W susze i temperatury powyżej 25 stopni to podlewa się codziennie i to co najmniej kubik w 100m2. Ile lejesz tej wody co te 3 dni ?. Jeśli lejesz za mało to wiem co stanie się z twoim trawnikiem już w niedalekiej przyszłości - różowatość...
Ja podlewam codziennie... 4lub 5 kubiki codziennie rano, mimo tego sprawdzając czujnikiem na wysokości korzenia pokazuje normal. Trawnik potrzebuje dużo wody, jeśli podlewany za mało na powierzchni jest wilgoć a w korzeniu sucho trawa wysycha i wygląda to dokladnie jak na drugim zdjęciu. Temperatura w okolicach 20 stopni ( najczęściej w nocy) sprawi że na martwej trawię pojawi się różowatość.
TomaszZ 21:16, 05 sie 2019

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Damcio
podlewam ok 10 l na m2,
te susze wydaje mi sie że trawa przetrwała nie najgorzej i też podlewałem co 3 dni,
teraz zrobiło sie trochę chłodniej i pierwsza myśl że jest za dużo wilgoci,
czyli lać?



damcio24 09:06, 06 sie 2019

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
TomaszZ napisał(a)
Damcio
podlewam ok 10 l na m2,
te susze wydaje mi sie że trawa przetrwała nie najgorzej i też podlewałem co 3 dni,
teraz zrobiło sie trochę chłodniej i pierwsza myśl że jest za dużo wilgoci,
czyli lać?





Nie widziałem żeby latem ktoś potrafił przelać trawnik, chyba że w jakim ostrym cieniu ale wtedy trawa wygląda inaczej. Nie wiem jakie masz podłoże ale jesli polozyles trawę w kwietniu to przez pierwszy okres korzeń jest płytko, po kilku miesiącach schodzi niżej i trzeba lać porządnie aby woda dochodziła a nie wyparowala podczas ostrego słońca. 10 l na m2 jest ok ale latem co trzy dni może być za mało. Najlepiej jak zaopatrzysz się w miernik wilgotności, na allegro jest tego od groma. Będziesz miał podgląd co się dzieje w korzeniu trawy a nie tylko na powiwrzchni. Pozdrawiam.
matys84 09:25, 06 sie 2019

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
TomaszZ napisał(a)
Witam
2 miesiące było fajnie, mimo suszy trawka była zielona ale coś się zaczyna dziać od 2 dni
za mokro?
podlewam co 3 dni

czy głodna? minęło 3 tygodnie od nawożenia...



będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam


Krtko i na temat. Trawa posiana za gęsto. Walczy o przetrwanie i słabsze obumierają,. Miałem identycznie po 3 miesiącach od siewu. Nie ma się czym przejmować. wszystko się unormuje. Naostrz też noże.
damcio24 12:25, 06 sie 2019

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
Krótko i na temat. Ten trawnik jest położony z rolki i wcale nie jest za gęsty. Za mało wody w dolnej części korzenia.
TomaszZ 16:06, 06 sie 2019

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
damcio24 napisał(a)


Nie widziałem żeby latem ktoś potrafił przelać trawnik, chyba że w jakim ostrym cieniu ale wtedy trawa wygląda inaczej. Nie wiem jakie masz podłoże ale jesli polozyles trawę w kwietniu to przez pierwszy okres korzeń jest płytko, po kilku miesiącach schodzi niżej i trzeba lać porządnie aby woda dochodziła a nie wyparowala podczas ostrego słońca. 10 l na m2 jest ok ale latem co trzy dni może być za mało. Najlepiej jak zaopatrzysz się w miernik wilgotności, na allegro jest tego od groma. Będziesz miał podgląd co się dzieje w korzeniu trawy a nie tylko na powiwrzchni. Pozdrawiam.



Damcio
trochę mnie wystraszyłeś
przed chwilą zmierzyłem miernikiem
(zapomniałem że go mam)
podlewane dzisiaj rano o 6, Ok 10l na m2
po 10 godzinach jest dobrze...


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies