Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

chriss 09:14, 22 cze 2020

Dołączył: 18 cze 2018
Posty: 15
Szanowni ,

Proszę o pomoc w identyfikacji mojego problemu. Trawnik 4-letni, na bieżąco nawożony równomiernie, niemożliwe, żeby w tym miejscu dostał więcej azotu.
Trawa koszona regularnie 2x w tygodniu, odmiana Barenbrug Green Universal.

Dodam, że nie mam zwierząt, które mogłyby obsikiwać ogród. Czasem bezpańskie koty się tu kręcą, ale raczej interesują je donice z kwiatami niż trawa.
Trawnik jest również regularnie podlewany przez system nawadniania automatycznego. Nigdy wcześniej takich plam nie miałem.



Gardenarium 18:01, 22 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Dziury w trawniku

Kic napisał(a)
Cześć. Miesiąc temu założyłem pierwszy w zyciu trawnik. Nawiozlem czarnoziem, poruszylem ziemie , zagrabilem , zasialem zagrabilem i zwalcowalem.po 9 dniach sie zazielenilo ale oczywiście wiele pustych miejsc. Dokupilem ziemie ogrodową posypalem w lyze miejsca i dosialem zasypujac ziemia. Ten zabieg zrobilem jesscze dwa razy i chyba przedobrzylem. Trawbik podlewany wieczorem raz ale sowicie ale po ostatnich deszczach zrobilo eię tak w kilku miejscach:. Co robic
Ps. Dziurka zrobiona patykiem
Pozdrawiam
Jarek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kic 18:01, 22 cze 2020

Dołączył: 22 cze 2020
Posty: 4

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Dziury w trawniku

Kic 18:01, 22 cze 2020

Dołączył: 22 cze 2020
Posty: 4
Dodam jeszcze ze tam gdzie nie bylo dosiewane trawa jet zdrowa ale wysoka tylr ze rzadka
Gardenarium 18:04, 22 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trawnik zagłodzony i być może zgnił od nadmiaru wody. Nie ma siły rosnąć. Zaaplikuj nawóz do trawników. Tylko równomiernie, bo będą łaty/plamy. Albo spalony z kolei będzie. Trawnik łatwo można zniszczyć nieodpowiedzialnymi zabiegami niedoświadczonego ogrodnika, a naprawić potem długo trzeba czekać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kic 18:19, 22 cze 2020

Dołączył: 22 cze 2020
Posty: 4
Dziekuje. Czyli mniej lac i azot w rozsądnych ilościach ?
Gardenarium 18:28, 22 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Z laniem to nie masz wpływu, bo leje w nadmiarze z nieba, u mnie trawnik prawie pływa. Czekam na suchsze dni.

Nawóz wieloskładnikowy a nie azot. Nie samym azotem trawnik żyje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaN 19:26, 22 cze 2020

Dołączył: 07 lip 2015
Posty: 37
Czy mogę prosić o opinie.

Trawnik ok. 12m kwadratowych. Z rolki. Ma dopiero dwa miesiące, a strasznie zaczął kwitnąć i nierówno rośnie. Kolor też nie taki jaki należy, ale czytałam, że to normalne w czasie kwitnienia.
Przed założeniem do ziemi dodana była specjalna odżywka w granulacie.
Zaczął kwitnąć już ok. 3 tygodnie po założeniu i kwitnie coraz bardziej.
Bardzo wolno tez teraz rośnie. Prawie wcale.

Czy należy go znow odżywić? Czy mogę użyć tej samej odżywki?
Czy kłosy należy ściąć?
MagdaN 19:32, 22 cze 2020

Dołączył: 07 lip 2015
Posty: 37
MagdaN 19:34, 22 cze 2020

Dołączył: 07 lip 2015
Posty: 37
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies