Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

MagdaN 19:39, 22 cze 2020

Dołączył: 07 lip 2015
Posty: 37


To jest najgorsze miejsce. Dużo pożółkłych źdźbeł. W najwyższym miejscu trawnika. W tym miejscu trawa była raz zbyt krótko przycięta.
marcin544 07:35, 23 cze 2020

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131

Zrob wyrazniejsze zdjecia bo jezeli to wiechlina roczna to trawnik do wymiany
Gardenarium 07:42, 23 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
chriss napisał(a)
Szanowni ,

Proszę o pomoc w identyfikacji mojego problemu. Trawnik 4-letni, na bieżąco nawożony równomiernie, niemożliwe, żeby w tym miejscu dostał więcej azotu.
Trawa koszona regularnie 2x w tygodniu, odmiana Barenbrug Green Universal.

Dodam, że nie mam zwierząt, które mogłyby obsikiwać ogród. Czasem bezpańskie koty się tu kręcą, ale raczej interesują je donice z kwiatami niż trawa.
Trawnik jest również regularnie podlewany przez system nawadniania automatycznego. Nigdy wcześniej takich plam nie miałem.





To choroba grzybowa czerwona nitkowatość traw. Sprzyja jej wilgotna pogoda, a ponieważ leje non stop to nic dziwnego. Także zachwianie równowagi pomiędzy azotem a fosforem i potasem prowadzi do tej choroby. Poczytaj w necie o tej chorobie. Najlepiej na stronach producentów trawników z rolki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chriss 18:36, 23 cze 2020

Dołączył: 18 cze 2018
Posty: 15
Gardenarium napisał(a)


To choroba grzybowa czerwona nitkowatość traw. Sprzyja jej wilgotna pogoda, a ponieważ leje non stop to nic dziwnego. Także zachwianie równowagi pomiędzy azotem a fosforem i potasem prowadzi do tej choroby. Poczytaj w necie o tej chorobie. Najlepiej na stronach producentów trawników z rolki.


Dziękuję Danusiu, tak myślałem, że to to Czy z doświadczenia polecasz z tym walczyć fungicydami, czy wymianą trawnika w miejscach chorych? W necie na ten temat opinie właśnie całkiem rozbieżne...
MagdaN 21:31, 23 cze 2020

Dołączył: 07 lip 2015
Posty: 37
MagdaN 21:33, 23 cze 2020

Dołączył: 07 lip 2015
Posty: 37
Marcin załączam więcej zdjęć...
MagdaN 21:40, 23 cze 2020

Dołączył: 07 lip 2015
Posty: 37
Wygooglowałam wiechlinę roczną i to raczej nie ona. Nie rośnie kępkami... To raczej po prostu moja trawa tak kwitnie i przy okazji bardzo się zażółciła od ziemi.

Zakupiłam następującą mieszankę:
20% Perennial Ryegrass
10% Smooth Stalked Meadowgrass
35% Slender Creeping Red Fescue
25% Strong Creeping Red Fescue
10% Chewings Fescue

Czy powinnam ją ściąć jak najkrócej, wygrabić i podsypać np. azofoską?
Gardenarium 22:47, 23 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
chriss napisał(a)


Dziękuję Danusiu, tak myślałem, że to to Czy z doświadczenia polecasz z tym walczyć fungicydami, czy wymianą trawnika w miejscach chorych? W necie na ten temat opinie właśnie całkiem rozbieżne...


Ja też mam tę chorobę w ogrodzie pokazowym i nic nie robię z tym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Leto 23:31, 23 cze 2020

Dołączył: 23 cze 2020
Posty: 6
Dzień dobry, będę wdzięczny za pomoc. W zeszłym roku trawnik założony z rolki (nie znam mieszanki), w tym roku pojawiła się "kwitnąca trawa". Coraz więcej tego w ogródku. Zacząłem to nawet dzisiaj wyrywać, ale już sam nie wiem czy to jest ta pożyteczna wiechlina łąkowa czy może przywiana z wiatrem wiechlina roczna?
marcin544 06:02, 24 cze 2020

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
MagdaN napisał(a)


brak nawozu to pierwsza sprawa - daj nawoz
Kwitnaca trawa to wiechlina roczna poczytaj watki o chwastach .Brak oprysku na to dziadostwo wiele ludzi ma ten problem rowniez ja.Szpeci trawnik przy 12 metrach bym wymienil trawe. Niewiem czy sie zasialo czy juz taka trawe kupilas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies