Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 06:41, 29 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mon_m napisał(a)



mon_m - trawnik to najbardziej wymagający "organizm" w ogrodzie, jeden błąd i po efekcie. Pielęgnacja trawnika wymaga doświadczenia, któego nabędziesz wraz z czasem.

Piekny trawnik nie polega na gęstym wysianiu i już, tylko spijanie pianki i podziwianie. Wszystkiego się nauczysz.

Być może zbyt gęste posianie spowoduje gnicie traw, bo nie będą miały miejsca na krzewienie się. Taka niespodzianka może cię jeszcze nawiedzić. Ale nie musi.

Na teraz musisz się nauczyć równomiernie rozprowadzać nawóz. Jak widać posiany jest w plamy, tu gdzie blade - za mało, a tu gdzie zielono - w miarę dobrze.

W pielęgnacji trawnika nie ma powiedzenia "teoretycznie powinnam czekać na efekty"- one same nie przyjdą, zależą wyłącznie od ciebie i od pogody także.

Skoś trawnik nie za nisko, raczej końcówki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mon_m 09:12, 29 cze 2020

Dołączył: 03 kwi 2020
Posty: 9
Gardenarium napisał(a)



mon_m - trawnik to najbardziej wymagający "organizm" w ogrodzie, jeden błąd i po efekcie. Pielęgnacja trawnika wymaga doświadczenia, któego nabędziesz wraz z czasem.

Piekny trawnik nie polega na gęstym wysianiu i już, tylko spijanie pianki i podziwianie. Wszystkiego się nauczysz.

Być może zbyt gęste posianie spowoduje gnicie traw, bo nie będą miały miejsca na krzewienie się. Taka niespodzianka może cię jeszcze nawiedzić. Ale nie musi.

Na teraz musisz się nauczyć równomiernie rozprowadzać nawóz. Jak widać posiany jest w plamy, tu gdzie blade - za mało, a tu gdzie zielono - w miarę dobrze.

W pielęgnacji trawnika nie ma powiedzenia "teoretycznie powinnam czekać na efekty"- one same nie przyjdą, zależą wyłącznie od ciebie i od pogody także.

Skoś trawnik nie za nisko, raczej końcówki.





A czy po skoszeniu powinnam zasilić trawe nawozem? Jeżeli tak to jakim? Zakupiłam ekologiczny humus w płynie, ale nie wiem czy to dobry pomysł żeby go użyć.
wacion 22:04, 01 lip 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Przez ostatnie 40 dni miałem u siebie może z 5 dni bez deszczu. Trawnik zaczyna przypominać ten z lutego/marca - pełno suchej/przegniłej trawy - nawet nie chce mi się wrzucać zdjęć bo żal patrzeć.

Dwa pytania
-czy mogę w to wjechać teraz wertykulatorem, żeby zebrać "to suche"?
-miesiąc temu siałem nawóz(miał niby wystarczyć na 2 miesiące) mam wrażenie, że po takich opadach wszystko zostało wypłukane i spokojnie można go podsypać. Mam rację?
Lisu7 22:17, 01 lip 2020

Dołączył: 01 lip 2020
Posty: 2
Dzień dobry

Jestem zupełnie nowy stad na początku Witam wszystkich
Mam pewien problem i może ktoś będzie w stanie mi coś poradzić.
Od niecałego 1 mca mam trawnik z rolki zakorzenił się- pięknie rósł soczysta zieleń, gęsty itp
Po pierwszym koszeniu wszystko było w porządku - po drugim koszeniu trawnik był jakby rzadszy a przyciągnę go tylko dwa centymetry. Opisowo wyglada to tak jakby zieleń pojawiała się kilka centymetrów od ziemi a łodyżki przy ziemi były zdrewniałe. Nie wiem co zrobiłem źle. Jeszcze nie nawoziłem - pogoda ostatnio raczej nie była problemem bo lało porządnie a sam trawnik wyglada jakby był wyschnięty

Proszę o jakiekolwiek wskazówki co począć ?
Lisu7 22:21, 01 lip 2020

Dołączył: 01 lip 2020
Posty: 2



wacion 08:55, 02 lip 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Lisu7 napisał(a)
Dzień dobry
pogoda ostatnio raczej nie była problemem bo lało porządnie a sam trawnik wyglada jakby był wyschnięty


Jakbym Ci pokazał zdjęcia mojego trawnika przed/po tych ulewach w ostatnim miesiącu to zmieniłbyś zdanie co do "problemowości" takiej pogody
Ponury_Grzyb 11:20, 02 lip 2020

Dołączył: 23 lut 2020
Posty: 9
Moim Drodzy,
Mój roczny trawnik wysiewany w lipcu wreszcie odzyskał swój blask w kwietniui i cieszył oko. W marcu i maju był nawożony Yara Milla Hydrocomplex co bardzo ładnie na niego podziałało. Niestety od około 2 tygodni zaobserwowałem, że strasznie on marnieje. Są miesjca gdzie źdźbła trawy uschły a sam trawnik nie rośnie tak intensywnie jak powinien. Nie jest to problem niedoboru wody, ponieważ w ostatnim czasie ciągle u nas pada. Co może być przyczyną i jak temu zaradzić ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Łukasz

Dejson 12:58, 02 lip 2020

Dołączył: 17 wrz 2019
Posty: 6
Dzień dobry pani Danusiu potrzebuje pomocy miejscami na mlodym trawniku przed 1 koszeniem wysypałem yara mila HYDRO Kompleks. Trawa po tym ruszyła jak z kopyta ale miejscami są nadal dolki jak by wypukalo nawoz ? Czy za malo dalem ? Nie ma opcji żebym go przenawozil albo przesuszył... podlewany codziennie wieczorem przez godzine wszędzie równo mogę podeslac fotki moge w te miejsca teraz dosypac w te lekko zoltawe miejsca znowu yara milla ??

Dejson 13:00, 02 lip 2020

Dołączył: 17 wrz 2019
Posty: 6
Trawa Barenbrug green Universal
Nawóz Yara Mila Hydrocomplex wysypany pierwszy raz 19 Czerwca.
Trawa po pierwszym Koszeniu 27 czerwca drugie koszenie 30 Czerwca
Oczywiście dwa pierwsze koszenia na tej samej wysokości na 7cm
Trzecie tez tak planuje na sobote wieczór i dopiero moge obniżyć do 5.5 cm zeby trawa byla ciągle mocno gęsta.

Gardenarium 21:38, 02 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dejson napisał(a)
Dzień dobry pani Danusiu potrzebuje pomocy miejscami na mlodym trawniku przed 1 koszeniem wysypałem yara mila HYDRO Kompleks. Trawa po tym ruszyła jak z kopyta ale miejscami są nadal dolki jak by wypukalo nawoz ? Czy za malo dalem ? Nie ma opcji żebym go przenawozil albo przesuszył... podlewany codziennie wieczorem przez godzine wszędzie równo mogę podeslac fotki moge w te miejsca teraz dosypac w te lekko zoltawe miejsca znowu yara milla ??



To typowy przykład nierównomiernego nawożenia. Nawóz nie spadł równo tylko tu gdzie zielono - jest ok, a tu gdzie żółte - za mało. Dokładnie widać "wzór" jak sypałeś. Dosyp w żółtych miejscach, ale tylko tu, albo odczekaj i potem podnawozisz równo. Mam nadzieję, że się nauczysz. Tylko to jest potrzebne do szczęścia, ja nie pomogę, bo za ciebie tego nie zrobię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies