Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Dejson 22:58, 02 lip 2020

Dołączył: 17 wrz 2019
Posty: 6
A jednak Danusia wybiegłem przed szyk i w poniedziałek narzeczona dosypala w te miejsca tak ze powoli żeby nie za peszyc odbijają te żółte miejsca tak ze myślę ze do soboty juz znikna te plamy bo yara mila dosc działa szybko.

Ps. Ogólnie co ilę mogę nawozic trawnik yara mila zeby gleba oraz trawa była ciągle w dobrej kondycji? Wiem ze to jest nawoz 30 dniowy ale czy nadal moge go stosowac np co 5-6 tygodni? Pierwsze moje nawożenie calego trawnika jak napisałem wyżej było 18-19 czerwca, fakt po tyn trawa rośnie w oczach))
Ponury_Grzyb 15:06, 04 lip 2020

Dołączył: 23 lut 2020
Posty: 9
Pani Danusiu, Zerknęła by Pani na mój problem z trawnikiem z poprzedniej strony? Co według Pani może być powodem takiego stanu rzeczy?
Paulinkasjhs... 19:40, 04 lip 2020

Dołączył: 04 lip 2020
Posty: 1
Witam, mam ogromny problem a trawnikiem założonym w ubiegłym roku, na wiosnę był piękny zielony sąsiedzi się zachwycali, a teraz wyglada okropnie większość trawy jakby uschła, jest podlewany poproszę o radę co zrobić? Wertykulacja, dosiewka i nawożenie dodam ze ostatni raz nawozilam w maju, dodam ze trawnik wyglada tak samo od strony północnej i południowej
Gardenarium 09:54, 05 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ponury_Grzyb napisał(a)
Pani Danusiu, Zerknęła by Pani na mój problem z trawnikiem z poprzedniej strony? Co według Pani może być powodem takiego stanu rzeczy?


Nie wiem jak temu zaradzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dejson 10:32, 05 lip 2020

Dołączył: 17 wrz 2019
Posty: 6
Ponawiam pytanie ?

Ps. Ogólnie co ilę mogę nawozic trawnik yara mila zeby gleba oraz trawa była ciągle w dobrej kondycji? Wiem ze to jest nawoz 30 dniowy ale czy nadal moge go stosowac np co 5-6 tygodni? Pierwsze moje nawożenie calego trawnika jak napisałem wyżej było 18-19 czerwca, fakt po tyn trawa rośnie w oczach))
pan_natan 15:37, 06 lip 2020

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
Skoro na opakowaniu jest napisane ze co 30 dni, to dlaczego chcesz nawozić co 5-6 tygodni?
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
wacion 15:53, 06 lip 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
pan_natan napisał(a)
Skoro na opakowaniu jest napisane ze co 30 dni, to dlaczego chcesz nawozić co 5-6 tygodni?


Bo teoria to jedno a praktyka drugie
Tak naprawdę to po trawie widać, że jej czegoś brakuje - u mnie po 4-5 tygodniach od nawożenia zauważalny jest drastyczny spadek wzrostu trawy, zaczyna tracić kolor, itd.
Przed domem gdzie nawoziłem ziemie i była to bardzo dobra ziemia wystarczy rzucić nawóz 2 razy do roku i rośnie pięknie...
songo14 13:49, 07 lip 2020

Dołączył: 07 lip 2020
Posty: 2
Witam, w kwietniu zakładałem trawnik ( Trawa Barenbrug Sportowa RPR Play&Sport). Kosze systematycznie, nawadniam. Chwasty trochę zniknęły po pierwszych koszeniach. Trawa wolno rośnie, koszę, a raczej równam raz na 6 dni. Proszę o doradzenie, czy już czas na nawóz. wóz. Pozdrawiam
Jasia 19:21, 07 lip 2020


Dołączył: 19 sie 2017
Posty: 21
Witam Kochani !
Czy mógłby mi ktoś pomóc i napisać jakie Lp. muszę wykonać aby uzyskać pełne badanie gleby pod moim trawnikiem ?
http://oschr-kielce.internetdsl.pl/index.php?page=Cennik

Z góry dziękuje za pomoc !
Gardenarium 19:31, 07 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
songo14 napisał(a)
Witam, w kwietniu zakładałem trawnik ( Trawa Barenbrug Sportowa RPR Play&Sport). Kosze systematycznie, nawadniam. Chwasty trochę zniknęły po pierwszych koszeniach. Trawa wolno rośnie, koszę, a raczej równam raz na 6 dni. Proszę o doradzenie, czy już czas na nawóz. wóz.


Tak,już czas na nawożenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies