Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

PiterSas 10:55, 25 cze 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Leto napisał(a)
Czy takie dziadostwo też wyrywać?


To jest życica trwała (rajgras ang) - podstawa trawników
Leto 12:58, 25 cze 2020

Dołączył: 23 cze 2020
Posty: 6
PiterSas napisał(a)


To jest życica trwała (rajgras ang) - podstawa trawników

Dziękuję za odpowiedź
bruno 15:59, 25 cze 2020

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
Witam mam pytanie, co może być przyczyną żółknięcia trawnika u podstawy.
Bambo7 21:54, 25 cze 2020

Dołączył: 21 cze 2020
Posty: 4
mam to samo kupiłem Amistar 250SC
jak przyjdzie to opryskam i zobacże jakie będą skutki
Widzę też że po podsypaniu nawozem hydromix z yarle w niektórych miejscach trawa zaczyna odbijać
batanek 08:51, 26 cze 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)


Wypuść trawnik wyżej przy koszeniu, podnieś noże.


Dzieki- w takim razie nie będę kosił przez 10-14 dni. W mojej nowej kosiarce 55 mm to najwyższe ustawienie noży więc wyżej się nie da. Ale pewnie cały problem wziął się z tego że jedno koszenie temu skosilem na 43 mm i wtedy tak poszarpalo trawę. Odczekam kilka dni więcej aż trawa wypuści i zobaczymy co będzie.
Rozumiem też żeby z nawozem się wstrzymać jeszcze z 2-3 tygodnie i gdzieś w lipcu spróbować rozpylić.
radek 14:09, 26 cze 2020

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Drodzy forumowicze,


3 tygodnie temu kupiłem trawę z rolki, która po rozłożeniu wyglądała tak:



Po 8-9 dniach wykonałem pierwsze koszenie.
Muszę przyznać, że od tego czasu padało prawie non-stop i to często ulewnie, wilgotność bardzo duża.
Rano miejscowo na trawie:




Po kolejnych dniach w trawniku zauważalne były "wysychające place":




Od tamtej pory jest tylko coraz gorzej:






Przyznam szczerze, że nie tak wyobrażałem sobie trawnik z rolki po 3 tyg. Ziemia była w moim odczuciu dobrze przygotowana, nawieziona wierzchnia warstwa dobrej workowanej ziemi "do zakładania trawników". Założony system nawadniania.

Proszę o poradę/informację jaka przypuszczalnie może być przyczyna stanu rzeczy. Jak ewentualnie mogę temu zaradzić?

pan_natan 15:58, 26 cze 2020

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
Za mokre podloze i sie przezedziala/zgnila trawa u mnie to samo po tych ulewach.
Ten sam problem pare postow wyzej u kogos innego.
Dosiej w te miejsca trawe i bedzie ok.
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
MagdaN 17:45, 26 cze 2020

Dołączył: 07 lip 2015
Posty: 37
Leto napisał(a)

Tu masz ładnie pokazane jak odróżnić https://www.youtube.com/watch?v=6tFDHmIXG3o. Moim zdaniem to ten chwast i warto go wywalić.


Dziękuję za link. Pasowaloby to wiechliny rocznej- kolor i kwitnienie. Niestety nie tłumaczy ten pan zbytnio jak rozróżnić roczną od łąkowej w fazie kwitnienia. Jeszcze się łudzę.

Do tak małego trawnika kupiłam malutką kosiarke i dopiero teraz na niej doczytałam, że najdłużej kosi na 3.8cm. Boję się, że powodem tak obfitego kwitnienia mogło być zbyt krótkie koszenie... Ale w sumie lepsze to niż wiechlina roczna... Dam jej miesiąc i zobaczymy.

Wydaje mi się, że się trochę już poprawiła po nawiezieniu, aczkolwiek to trochę szybko moim zdaniem. Dużo martwej trawy wygrabilam i może stąd ta poprawa kolorytu. Za to bardzo przerzedzona ta trawa, jak u kolegi powyżej. Ale i u mnie aura jest deszczowa.
mon_m 18:42, 28 cze 2020

Dołączył: 03 kwi 2020
Posty: 9
Witam,

Marzył mi się piękny ciemnozielony gesty trawnik, a więc na jesień wywiozłam starą ziemie(na której niekoniecznie chciała rosnąć trawa) nawiozłam nowej i poczekałam na wiosnę aby zabrać się za przygotowanie terenu do zasiania trawy. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych prac przyszedł czas wysiewu. Trawę wysiałam dość gęsto po czym zwałowałam przysypałam czarną ziemią i ponownie zwałowałam.Teoretycznie powinnam czekać już tylko efekty, ale niestety trawę zmyło wraz z majową burzą, a więc dosiałam trawę na gołe pola ponownie. Na trawę zastosowałam nawóz wiosenny firmy barenbrug a efekt tego jest taki jak niżej. Proszę o pomoc bo trawa jest nierównomierna z plamami a miała być gęsta i drobna.
pan_natan 23:18, 28 cze 2020

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
Nawoz rozsypywany z reki, przez co nierownomiernie go rozsialas, kup reczny siewnik i nastepne nawozenie wykonaj siewnikiem to sie wyrowna.
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies