Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

batanek 08:29, 24 cze 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 5
Dzień dobry, borykam sie z problemem nieestetycznie wyglądających końcówek trawy po skoszeniu. Wymieniłem kosiarkę na nowa- mocniejsza problem pozostaje. Trawnik z rolki założony pod koniec kwietnia. Koszenie na wysokość 55 mm. Raz nawożony w połowie maja opryskiem substral nawóz regeneracyjny. Wczoraj była chwila słonecznej pogody więc skosilem trawę po południu gdy przeschło i tak trawa wygląda po skoszeniu
Mnóstwo poszarpanych koncowek- trawę kosze co 6-7 dni. Pierwszy raz koszona gdy urosła do 10-12 cm.
Pada bardzo czesto - noz naostrzony i wywazony zalozony w dobra strone. nie wiem czy trawa jest za slaba i stad te postrzepienia czy dac jej odrosnac na wyzsza wysokosc i dopiero skosic gdzies po 10 dniach
Mysle ze nawozu nie ma co dawac w takiej pogodzie. Dzieki za porade

Leto 09:38, 24 cze 2020

Dołączył: 23 cze 2020
Posty: 6
marcin544 napisał(a)


brak nawozu to pierwsza sprawa - daj nawoz
Kwitnaca trawa to wiechlina roczna poczytaj watki o chwastach .Brak oprysku na to dziadostwo wiele ludzi ma ten problem rowniez ja.Szpeci trawnik przy 12 metrach bym wymienil trawe. Niewiem czy sie zasialo czy juz taka trawe kupilas

Pytanie czy to wiechlina roczna czy wiechlina łąkowa?
MagdaN 10:44, 24 cze 2020

Dołączył: 07 lip 2015
Posty: 37
Dziękuję. Wczoraj skoszona, mimo że mokra. Z dnia na dzień robiła się słabsza przez to kwitnienie i nie było co czekać na suche dni. Dziś wygrabiam i nawożę.
Sprzedawca twierdzi, że tak się może zdarzyć gdy trawa jeszcze się nie ukorzeni dobrze...
Czytałam trochę o nawożeniu. Jedni piszą by powtarzać co miesiąc inni by nawozić trzy razy w roku. Co byście polecili na nowo założony trawnik? Zamierzam użyć zwykłą Azofoskę tylko nie wiem jak często powtarzać.
Leto 11:51, 24 cze 2020

Dołączył: 23 cze 2020
Posty: 6
MagdaN napisał(a)
Dziękuję. Wczoraj skoszona, mimo że mokra. Z dnia na dzień robiła się słabsza przez to kwitnienie i nie było co czekać na suche dni. Dziś wygrabiam i nawożę.
Sprzedawca twierdzi, że tak się może zdarzyć gdy trawa jeszcze się nie ukorzeni dobrze...
Czytałam trochę o nawożeniu. Jedni piszą by powtarzać co miesiąc inni by nawozić trzy razy w roku. Co byście polecili na nowo założony trawnik? Zamierzam użyć zwykłą Azofoskę tylko nie wiem jak często powtarzać.

Jesteś pewna, że to wiechlina łąkowa?
Gardenarium 13:12, 24 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
batanek napisał(a)
Dzień dobry, borykam sie z problemem nieestetycznie wyglądających końcówek trawy po skoszeniu. Wymieniłem kosiarkę na nowa- mocniejsza problem pozostaje. Trawnik z rolki założony pod koniec kwietnia. Koszenie na wysokość 55 mm. Raz nawożony w połowie maja opryskiem substral nawóz regeneracyjny. Wczoraj była chwila słonecznej pogody więc skosilem trawę po południu gdy przeschło i tak trawa wygląda po skoszeniu
Mnóstwo poszarpanych koncowek- trawę kosze co 6-7 dni. Pierwszy raz koszona gdy urosła do 10-12 cm.
Pada bardzo czesto - noz naostrzony i wywazony zalozony w dobra strone. nie wiem czy trawa jest za slaba i stad te postrzepienia czy dac jej odrosnac na wyzsza wysokosc i dopiero skosic gdzies po 10 dniach
Mysle ze nawozu nie ma co dawac w takiej pogodzie. Dzieki za porade



Wypuść trawnik wyżej przy koszeniu, podnieś noże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaN 18:42, 24 cze 2020

Dołączył: 07 lip 2015
Posty: 37
Jak dla mnie raczej nie jest to wiechlina roczna. Roczna tworzy kępki. Mam ją na podjeździe między kostką Bauma z drugiej strony domu. Ta wygląda inaczej.
Chociaż możliwe to jest bo one są tak do siebie podobne. Spróbuję jeszcze z odżywianiem zanim podejmę decyzję o wymianie. Zwłaszcza, że skoro rozsialo się to raz to może i drugi. Musiałby to być wiatr. Sąsiedzi kupili te same rolki z tego samego źródła I w tym samym czasie i u nich soczyście zielona, nic nie kwitnie... Jedyna różnica taka, że oni nie użyli odżywki przed rozłożeniem rolek.
Gabriel 19:18, 24 cze 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Cześć! Mam do Was pytanie: co zalecacie zrobić z taką częścią trawnika: po ulewach zrobiła się jakby zgnita, dodatkowo nie potrafię jej tam zagęścić. Próbowałem mieszać ziemię z nasionami, następnym razem dałem same nasiona i dalej nic. Teraz kolejna próba dosiewki i zastanawiam się nad nawożeniem.

Leto 09:19, 25 cze 2020

Dołączył: 23 cze 2020
Posty: 6
MagdaN napisał(a)
Jak dla mnie raczej nie jest to wiechlina roczna. Roczna tworzy kępki. Mam ją na podjeździe między kostką Bauma z drugiej strony domu. Ta wygląda inaczej.
Chociaż możliwe to jest bo one są tak do siebie podobne. Spróbuję jeszcze z odżywianiem zanim podejmę decyzję o wymianie. Zwłaszcza, że skoro rozsialo się to raz to może i drugi. Musiałby to być wiatr. Sąsiedzi kupili te same rolki z tego samego źródła I w tym samym czasie i u nich soczyście zielona, nic nie kwitnie... Jedyna różnica taka, że oni nie użyli odżywki przed rozłożeniem rolek.

Tu masz ładnie pokazane jak odróżnić https://www.youtube.com/watch?v=6tFDHmIXG3o. Moim zdaniem to ten chwast i warto go wywalić.
Leto 09:35, 25 cze 2020

Dołączył: 23 cze 2020
Posty: 6
Czy takie dziadostwo też wyrywać?
Kic 10:31, 25 cze 2020

Dołączył: 22 cze 2020
Posty: 4
Czesc jednak to chyba nie tylko zaglodzenie trawnika. RATUNKU co robic . Aktualnie nawiozlem 2.5kg na 100m2 yolamio complex aby dac mu papu. Mam to wygrabic z tych miejsc i usunac ziemie w
glab? Ile?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies