Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

SimpleGreen 14:37, 11 paź 2020

Dołączył: 02 wrz 2020
Posty: 2
Dzień Dobry
Na moim trawniku występują dziwne plamy, a właściwie wygląda jakby trawa rosła nierównomiernie. Trawnik założony we wrześniu rok temu. I te plamy są mniej lub bardziej widoczne od wiosny w tym roku. Po nawożeniu jest trochę lepiej, ale i tak w miejscu plam trawa rośnie kilka razy wolniej i jest bledsza. Zdjęcia są z września - 2 miesiące po ostatnim nawożeniu(lipiec), a chwilę przed jesiennym.
Zastanawiam się czy na takim młodym trawniku mogę zorbic aeracje(buty z kolcami? ) i czy to pomoże i kiedy to najlepiej zrobić?
Prośżę o poradę.

Trawa "zdrowa" - szybko rosnąca:


Trawa w plamiastych miejscach:

Gardenarium 21:31, 11 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na wiosnę podnawozisz i się wyrówna, różnica wynika z małej zasobności/żyzności gleby tam gdzie żółta trawa. Teraz już się nie nawozi więc poczekaj do wiosny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jack3000 13:49, 23 paź 2020

Dołączył: 18 paź 2020
Posty: 7
Dzień dobry,
w osobnym wątku dopytywałem o czarne kopce w trawniku, ale nie widzę żadnych dziur, a kopce wychodzą po deszczu, więc zakładam, że mam do czynienia z dżdżownicami?
Chciałbym zapytać co powinienem wykonać w obecnym okresie w przypadku trawy widocznej na poniższych zdjęciach. Jest ona mocno wysuszona. Sprawdziłem czy nie grasuje pędrak, ale na głębokości 10cm niczego nie zauważyłem, dlatego prawdopodobnie jest to moja wina - wysypałem nawóz i nie podlałem obficie, więc ją po prostu spaliłem.
Byłbym wdzięczny za rady co w takiej sytuacji powinienem zrobić. Wertykulację i zaczekać do wiosny? Jakie dalsze kroki powinienem podjąć?

Dziękuję za pomoc.





Gardenarium 08:16, 24 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawę należy ratować. Zrób wertykulację, posyp dobrą ziemią, przegrab.
Zbadaj pH gleby, może jest za kwaśna... wtedy posyp mączką bazaltową. Ja bym tak zrobiła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
klima 10:33, 17 lis 2020

Dołączył: 17 lis 2020
Posty: 3
Dzień dobry, to mój pierwszy post tutaj, bardzo liczę na Państwa pomoc.

Trawnik wysiany pod koniec sierpnia, trawa substral samozagęszczająca się. Pięknie rosła przez około miesiąc, potem w wielu miejscach zaczęła żółknąć, zanikać, pojawiły się czarne dziury, w których trawa nie chce odrastać.

Zrobiłam badania gleby - załączam wyniki i opinię. Chciałabym się upewnić, jak postapić, gdyż zalecenia dotyczą zakładania trawnika a ja już trawnik mam.

Jak postąpić? Czy to dobry moment na użycie sugerowanych nawozów? Jeśli tak, to w jakich dawkach najlepiej? Trawnik ma ok 70 m2.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie
klima 10:38, 17 lis 2020

Dołączył: 17 lis 2020
Posty: 3
klima 10:40, 17 lis 2020

Dołączył: 17 lis 2020
Posty: 3
DanielES 12:03, 27 lut 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Trawnik roczny. Wyszły jakieś dziwne kręgi. Jak temu zapobiec?
Gardenarium 15:35, 01 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej to nie są prognozy na czarcie kręgi, nie wiem dlaczego takie coś widać. Rozgrzeb czy tam grzyby nie wyrastają,.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DanielES 21:34, 01 mar 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52

Dziś wieczorem natomiast zauważyłem mnóstwo takich robali. Jest się czego obawiać? Dodam że mam cały trawnik w koprofitach.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies