Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Mariusz1234 20:58, 04 lip 2021

Dołączył: 01 cze 2018
Posty: 4
Pani Danusiu,
chce pokazać mój trawnik bo jak dla mnie to się stało coś dziwnego z nim, niestety . Ogólnie nie wyglądał źle ale było dużo suchej trawy i postanowiłem go ściąć nisko i wykonać wertykulacje. I tak teraz wygląda(zdjęcie), znaczy cały trawnik nie ma takiej struktury ale są miejsca takie jak na zdjęciu. Dlaczego tak się stało? za wysoko koszona trawa? Co z tym teraz robić? Jest jakaś szansa żeby ta trawa rozkrzewiała się przy ziemi a nie na takiej wysokości jak na zdjęciu?

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co dalej z tym robić.
Dziękuje i pozdrawiam
Mariusz

dawidmagdon 22:22, 04 lip 2021

Dołączył: 04 lip 2021
Posty: 2
Dzień dobry,

Od dłuższego czasu nie potrafię opanować mojego trawnika.
Trawnik ma drugi rok, Barenbrug - sport. Trawnik posiada nawadnianie. Na pierwszym i drugim zdjęciu starałem się pokazać przebarwienia na trawie. Na wiosnę był cały trawnik piękny i zielony, dopiero w okresie letnim coś się stało. Zbadałem PH i wynosiło ok. 7.
Postanowiłem zasilić trawnik siewnikiem ręcznym mieszanką Yara Mila i siarczanu amonu. Teraz obserwuję PH ok 6. Natomiast po tym zabiegu wykonanym na krótkiej trawie i w okresie kilkudniowych opadów deszczu pasy jakby przepalonej trawy(zdj 3), oraz pięknie zielonej trawy.
A zabiegi wykonałem tylko dlatego, że na całym trawniku trawa zaczęła gnić w te słoneczne dni.
Co robię źle?
Matka_Krolow 10:11, 09 lip 2021


Dołączył: 29 kwi 2021
Posty: 2


Dzień dobry, mój pierwszy post i pierwszy w życiu trawwnik, więc proszę o wyrozumiałość.

W zeszłym tygodniu skosilam trawnik jeden poziom niżej niż zwykle (przed spodziewana wizyta większej ilości dzieci, żeby nie zadeptaly) i pojawily mi się takie suche źdźbła i siano. Moje kompletnie laickie domniemania to:

- Tępy nóż kosiarki, już naostrzylam ale nie ma poprawy po kolejnym koszeniu
- Dużo zalegajacego filcu, niestety trochę pokosu zostawalo zawsze na trawie zanim nauczyłam się kosic
- spalona trawa słońcem (??)


Co można zrobić, żeby się poprawiło?
Wyczesac ten filc? Na wertykulacje chyba za wcześnie
Posypalam teraz nawozem bo ma padać, ostatnie nawożenie 4tyg temu (siewnik, czasem robi mi psikusa i zostawia 10cm paski trawy bez nawozu...)
Wrócić do koszenia poziom wyżej?


INFO o trawniku
Trawnik siany w listopadzie zeszłego roku( wiem, ze późno, zaryzykowalam późne sianie gdyż pogoda była ładna)
Trawa z Iławy uniwersalna
Koszony 2x w tygodniu
Podlewany co 2gi dzien obficie
Nawozony YaraMila complex co 3/4 tygodnie (teraz posypalam bo ma padać)
Ziemia bardzo mieszana, raczej ciężka, trochę gliniastej w niektórych miejscach
W marcu/kwietniu piaskowalam i wapnowalam
Na początku maja potraktowany Starane na chwasty( już doczytałam, że rocznego się nie opryskuje)

Pozdrawiam i dziękuję za to forum!!
Gardenarium 18:51, 12 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wrócić do koszenia wyżej, podlewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
cbl13 11:25, 15 lip 2021

Dołączył: 15 lip 2021
Posty: 1
To ja też się zapytam,
Młody trawnik, ma niecały miesiąc
Po podlewaniu wyskakuje taka biała pleśń i trawa w tym miejscu umiera..
Coś mu brakuje?
Za dużo wody?
Jakaś choroba?
Gardenarium 08:23, 17 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za gęsto posiany trawnik, dużo deszczu plus upały - to efekt. Trawa gnije i zaparza się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mazilo 09:41, 17 lip 2021

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Trawa z rolki założona w 2019 , w teorii z roku na rok uczę się coraz więcej i faktycznie trawnik po wertykulacji w tym roku wyglada dużo lepiej . Pojawił się problem .
Miejscami trawnik wyglada tak :

a miejscami już bardzo ładnie

całość :
Gardenarium 09:05, 19 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie tak samo, pojawia się różowa plamistość albo nitkowatość liści. To pogoda i nadmierna wilgotność albo czasem niedobory składników pokarmowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Visterio 06:49, 22 lip 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Proszę o poradę, czym mogę zwalczyć ten grzyb. Niestety po każdej nocy mam kilkadziesiąt sztuk.
Może trawnik ma za wilgotno?

mazilo 09:36, 22 lip 2021

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
U mnie podobna sytuacja i chyba zaczynam się przyzwyczajać .
Często je zbieram , ale mój trawnik to około 100m2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies