Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

dawidmagdon 14:10, 22 lip 2021

Dołączył: 04 lip 2021
Posty: 2
Co może być nie tak w moim trawniku? Mam bardzo dużo stosunkowo grubych i twardych, uschniętych kawałków czegoś. Nie wiem jak się tego pozbyć, ani jak zapobiegać. Ma ktoś pomysł? Bardzo obniża to wygląd.
Visterio 06:01, 23 lip 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
mazilo napisał(a)
U mnie podobna sytuacja i chyba zaczynam się przyzwyczajać .
Często je zbieram , ale mój trawnik to około 100m2
Pewnie podszedłby do tego podobnie jak Ty, ale mam małe dziecko, które zaczyna się tym interesować…
Gumol 09:39, 27 lip 2021

Dołączył: 23 sie 2018
Posty: 5
Moi Drodzy, może ktoś spotkał się z podobnymi symptomami jak u mnie?

Trawnik 5 letni, ale dopiero teraz zaczynają się większe przygody z chorobami.

Przyjmuję że trawa miała za wilgotno i wdała się jakaś choroba grzybowa, pytanie jaka abym mógł podejść odpowiednio do pielęgnacji?

Trawę potraktowałem topisnem 500 SC, jako że miałem pod ręką - kwestia czy może on być tutaj pomocny czy zastosować inny środek?

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne rady!







Gorek 11:36, 01 sie 2021

Dołączył: 01 sie 2021
Posty: 1
Witam mam problem ze swoim trawnikiem, ma żółte miejsca brzydko to wygląda nierównomierny kolor, trawnik nawożony małą ilością nawozu Yara Miła i systematycznie podlewany, nie wiem czy to problem nierównomiernego nawoženia lub jakiejś choroby grzybowej. Nie wiem jakie kroki podjąć. Pędraki odpadają robiłem test czy trawa się odrywa ale trzyma dobrze się podłoża.
Gardenarium 20:01, 25 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ruff napisał(a)
Dzień dobry,

Proszę o poradę jak postępować z trawnikiem, który został założony w czerwcu br. i niestety z racji bardzo dużego słońca, braku deszczu oraz sporej gromady ptaków jest w stanie jak na zdjęciach.
Pytanie :
- czy da się ożywić trawę ?
- czy da się zagęścić trawę ?

Są miejsca gdzie teren był zacieniony i trawa jest bujna ale większość jest czerwona i wypalona i jest jest mało.

Szkoda to zakładać na nowo bo jak wiecie to kosztuje.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pan_natan 20:01, 25 sie 2021

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Problemy z trawą przeniesiony

Musisz dosiać trawę.

1. Sprawdz pogode czy w najbliższym tygodniu ma nie być jakiejś turbo ulewy (wypłucze nasiona).
2. Skoś calosc na najniższym poziomie kosiarki.
3. Grabiami do liści (plastikowe) wygrab całość porządnie.
4. Opcjonalnie - są takie nakładki na buty z kolcami - przejdz sie w nich po całym trawniku, troche go napowietrzysz i w te dziurki po kolcach powpadaja nasiona.
5. Rozsyp rownomiernie nawóz florowit jesienny.
6. Rozsiej nasiona na całym trawniku równomiernie (Substral samozagęszczająca czerwona)
7. Nasiona przykryj cienka warstwa ziemi - np ziemia z worków do trawników.
Mój patent - weź taka plastikową skrzynkę na owoce taka z dużą ilością 'dziurek', wsypujesz do niej ziemi i chodzisz do okoła potrzasając - drobna ziemia spada rownomiernie na trawnik, a wszystkie patyki i wieksze cześci zostaja w skrzynce.
8. Przegrab całosc plastikowymi grabiami - tak zeby ta ziemia opadla.
9. Podlej obficie trawnik.
10. Przez kolejne dwa tygodnie zraszaj trawnik tak zeby nasiona miały wilgoć.
11. Kosisz na najwyższym ustawieniu jak trawa osiagnie 10cm - poźniej obniżasz nóż z każdym oszeniem do 4,5-5cm.
12. Po 3 tygodniach kolejna dawka nawozu jesiennego.
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
zenek 20:02, 25 sie 2021

Dołączył: 09 mar 2021
Posty: 25

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Problemy z trawą przeniesiony

Tak jak przedmówca sądzę, że dobrze jest trawnik odpowiednio napowietrzyć. Dobrze wykorzystać trawę samozagęszczającą, podlewać gdy nie ma za dużego słońca (żeby nie przepalił trawnika) i dbać, żeby była cały czas wilgoć - ja dlatego trawnik podlewam florahumusem. Dobrze też trawę regularnie skracać - odżywienie go będzie praco i czasochłonne, ale się opłaci.
Ruff 18:36, 26 sie 2021

Dołączył: 24 sie 2021
Posty: 3
Bardzo dziękuje za wszystkie wskazówki
sebastian_k 18:47, 29 sie 2021

Dołączył: 29 sie 2021
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim,

Trawnik z rolki założony z początkiem lipca. Początkowo piękny, zielony dywan. Od kiedy zaczęły się deszcze w sierpniu stan trawnika pogarsza się z tygodnia na tydzień.

Trawnik w lipcu raz nawożony nawozem azotowym.

System zraszaczy początkowo działał 20 minut dziennie, potem 10 minut, od ponad tygodnia wyłączony zupełnie, bo boję się, że trawnik jest przelewany (pada praktycznie codziennie).

Na wielu źdźbłach znalazłem plamki jak na zdjęciu.

Źdźbła siedzą mocno, ale pojawia się coraz więcej obumarłych, tak starych, jak i zupełnie młodych.

Czy to może być jakaś choroba grzybowa indukowana wilgocią?

Jakieś rady, co mogę zrobić, żeby ratować?









pan_natan 22:52, 29 sie 2021

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
Prawdopodobnie za mokro i gnije, przesusz go trochę - w sensie nie podlewaj, nawet jak przestanie padać to poczekaj kilka dni niech przeschnie, jak nie nawoziłeś to po tych kilku dniach rozsyp nawóz jesienny i podlej.
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies