Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

rufuse 17:26, 25 cze 2021

Dołączył: 11 lis 2018
Posty: 4





Proszę o pomoc nie wiem co to za dziwne kępy trawy ale pojawia mi się ich coraz więcej jak się tego pozbyć nie podoba mi się taka trawa.
Gardenarium 21:51, 27 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może to kupkówka? wycinaj skoro się nie podoba, innej możliwości nie ma. Cudownego środka na to nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mest 18:13, 28 cze 2021

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Jakie jest dawkowanie Amistaru 250sc na trawnik? W ulotce nie znalazłem
Gardenarium 19:28, 28 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W ulotce przeczytałam że 8 ml / 100 m2 na 7 l wody
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jarko91 15:31, 29 cze 2021

Dołączył: 29 cze 2021
Posty: 1
Witam serdecznie Przychodzę tutaj z ogromną prośbą o pomoc - miesiąc temu rodzice mojej dziewczyny chcieli mieć ładny trawnik przy posesji no i taki jest efekt




Proszę o pomoc jakie podjąć kroki by się tego pozbyć i jakie nasiona trawy polecacie by później "naprawić" to wszystko. Pozdrawiam serdecznie!
pan_natan 15:58, 29 cze 2021

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
Założyć od nowa.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

Nasiona - zwykła mieszanka tak zwana uniwersalna (50% życicy 30% kostrzewy 20% wiechliny)
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
zenio1719 12:25, 01 lip 2021

Dołączył: 01 lip 2021
Posty: 8
Witam

Jestem nowym użytkownikiem. Zakładałem 1200 m2 trawnika w kwietniu 2020. Jak teraz czytam forum wydaje mi się ze popełniłem sporo błędów i chciałbym je naprawić.
Oto co zrobiłem zakładając trawnik. Koparka usunąłem stara darń, położyłem siatkę na krety i nawiozlem 10 cm w miarę dobrej ziemi. Gleba jaka mam pod „nowa” ziemia to dużo kamieni żwirku jest to generalnie teren niedaleko rzeki dobrze wchłania wodę przez co ziemia szybko wysycha i pojawiają się pęknięcia.
Niestety skusiło mnie aby przyoszczędzić na trawie o kupiłem najtańsza mieszankę w merkecie. Trawa długo nie chciała zejść bo było sucho ale wkoncu się udało. Z racji tego ze wyglądała marnie bałem się ja nawozic czymkolwiek aby nie przedobrzyc.

Pod koniec kwietnia 2021 posłuchałem gościa w sklepie ogrodniczym i zrobiłem dosiewke Trawa Samozageszczajaca Substral do regeneracji trawnika. Niestety nie widać zbytnio efektów tej dosiewki. Moj trawnik opanowała tez koniczyna. Rozrasta się w bardzo szybkim tempie.

Teraz moje pytania:
1. Kiedy użyć oprysku na koniczyne czy teraz jest dobra pora na to przy odpowiedniej pogodzie? Czy może poczekać do wiosny i wtedy opryskać cały trawnik?
2. Kiedy nawozić trawnik? Boje się ze nawozac teraz przyspiesza rozwój koniczyny i innych chwastów
3. Czy system nawadniający mógłby dużo pomoc w prawidłowej pielęgnacji trawnika?

Z góry dziękuje za pomoc
zenio1719 13:03, 01 lip 2021

Dołączył: 01 lip 2021
Posty: 8
Jeszcze zdjęcia bo mi nie wygrało za pierwszym razem
SimpleGreen 15:02, 01 lip 2021

Dołączył: 02 wrz 2020
Posty: 2
Dzień Dobry
Proszę o pomoc. W niektórych miejscach na trawniku, pojawia mi się wyschnięta trawa, pomimo ostatnich deszczów (+ podlewanie jeśli nie poadało) i regularnego nawożenia. Ostatni raz nawóz był wysypany dwa tygodnie temu, zdjęcie zrobiłem zaraz po koszeniu - na 4 cm.
Co można z tym zrobić? Występuje to w kilku miejscach, a na około trawa bardzo dobrze wygląda.
Tutaj "zdrowe" miejsce dla kontrastu:
tomaszol 18:05, 03 lip 2021

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 2
Pani Danusiu,

W ostatni weekend maja położyłem trawę z folii około 15 m2 na wcześniej przygotowanym podłożu. Ze względu na to, że powierzchnia mojego trawnika jest mała, wykopałem ziemię gliniastą (podłoże wykonane przez dewelopera) na 20 cm głębokości. Okazało się że pod gliną jest piach, który zostawiłem, gdyż stwierdziłem, że będzie dobry drenaż. Na piach wysypałem gotowe podłoże pod trawniki torfowe, zakupione w jednym z marketów budowlanych, który reklamuje "Maja w ogrodzie". Grubość podłoża to 20 cm. Po miesiącu od ułożenia trawy stwierdziłem, że trawa się nie ukorzeniła, bardzo zrobiła się rzadka. Podłoże jest mokre, nawet bardzo, gąbczaste i po naciśnięciu palcami wychodzi z niego woda. A trawa z folii od spodu wygląda jak na zdjęciach. Co może być przyczyną, że trawa się nie zakorzeniła? Czy podłoże torfowe jest dobre pod trawniki, czy powinienem je wymienić? A może mogę zrobić coś, by je poprawić?


Zdjęcia niestety nie chcą się wgrać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies