Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

schwanz24 10:14, 07 wrz 2021

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
witam,

Czy grzyb na trawie w postaci cienkiej przeźroczystej błony, coś jakby pajęczynka między źdźbłami, po dotknięciu palcami prawie zanika, jest szkodliwy dla trawnika?
R0bson 14:19, 07 wrz 2021

Dołączył: 31 sie 2021
Posty: 5
Ponakuwalem cały ten rejon gliniasty, sypnąłem piaskiem + dobra pogoda ostatnio i wydaje się że jest lepiej. Doradźcie proszę czy nawozić nawozem jesiennym czy dać sobie spokój w tym roku??
zenek 17:09, 10 wrz 2021

Dołączył: 09 mar 2021
Posty: 25
schwanz24 napisał(a)
witam,

Czy grzyb na trawie w postaci cienkiej przeźroczystej błony, coś jakby pajęczynka między źdźbłami, po dotknięciu palcami prawie zanika, jest szkodliwy dla trawnika?


Ograniczyć podlewanie i wzmocnić trawnik - ja podlewam florahumusem, bo poprawia retencje wody i napowietrzenie gleby. Każdy grzyb i choroba są szkodliwe - lepiej zwalczyć za wczasu niż potem żałować.
ElzbietaFranka 10:05, 13 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
schwanz24 napisał(a)
witam,

Czy grzyb na trawie w postaci cienkiej przeźroczystej błony, coś jakby pajęczynka między źdźbłami, po dotknięciu palcami prawie zanika, jest szkodliwy dla trawnika?



a skąd wiesz, że to grzyb? Może to pajęczyna i rosa osadza. Powinieneś to pokazać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:07, 13 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
R0bson napisał(a)
Ponakuwalem cały ten rejon gliniasty, sypnąłem piaskiem + dobra pogoda ostatnio i wydaje się że jest lepiej. Doradźcie proszę czy nawozić nawozem jesiennym czy dać sobie spokój w tym roku??




Możesz nawieźć jesiennym koniec wrzesienis zawsze się darń wzmocni na zimę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:26, 13 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
youngho napisał(a)
Dzień dobry,

trawnik posiany równo 4 tygodnie temu, zraszacze mi wypłukały sporo nasion, przez to jest sporo placków, według mnie bardzo dużo chwastów i trawa nie ma jeszcze 10 cm do skoszenia. Proszę o pomoc jak to uratować.
Trawa: Barenburg RPR





Chwasty są jednoroczne trzeba je kosić nie dopuścić do zakwitnięcia bo się znowu rozsieja. Trawa różnie wschodzi może nawet przez miesiąc czasu to wszystko zależy jak głęboko jest nasiono no i mieszanka składa się z różnych traw. Te na wierzchu najszybciej wschodzą.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ruff 19:33, 15 wrz 2021

Dołączył: 24 sie 2021
Posty: 3
Dzień dobry, tydzień temu ściąłem trawę, napowietrzyłem, dostałem i wysypałem nawóz jesienny.

Pytanie czy na tym etapie można jeszcze coś zrobić, ponieważ są miejsca bardzo mało zarośnięte. Na części gdzie mam bardzo dużą warstwę piasku trawa słabo rośnie a tam gdzie jest glina lepiej ale dalej nie mogę osiągnąć stuprocentowego zagęszczenia.
Tak było :

Tak jest teraz
Tomek_Krakow 17:58, 16 wrz 2021

Dołączył: 16 wrz 2021
Posty: 4



Hej. Chciałem zapytać czy tak powinien wyglądać trawnik 10 dni po zawianiu?
ElzbietaFranka 18:14, 16 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Tomek_Krakow napisał(a)



Hej. Chciałem zapytać czy tak powinien wyglądać trawnik 10 dni po zawianiu?




Bardzo ładnie wschodzi. Mieszanka do wysiewu składa się z różnych nasion które różnie wschodzą (terminach). Nasiona wysiane nie wszędzie mają taką samą glebę. Więc ok miesiąca to czas wschodu nasion.
Jak trawka się trochę zagęści i będzie mialy ok 10 cm to możesz skosić trawnik oby był ostry nóż w kosiarce.

Powidzenia
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 19:03, 16 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ruff napisał(a)
Dzień dobry, tydzień temu ściąłem trawę, napowietrzyłem, dostałem i wysypałem nawóz jesienny.

Pytanie czy na tym etapie można jeszcze coś zrobić, ponieważ są miejsca bardzo mało zarośnięte. Na części gdzie mam bardzo dużą warstwę piasku trawa słabo rośnie a tam gdzie jest glina lepiej ale dalej nie mogę osiągnąć stuprocentowego zagęszczenia.

Tak jest teraz


Możesz w zasadzie po całości posypać trawnik ziemią do trawników- leciutko, żeby nie zasypać "zielonego" i przegrabić delikatnie, posypać nasionami tam gdzie łyso i podlewaj. Uzupełni się trochę i będzie jednolicie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies