Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Wani 10:23, 25 wrz 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Misia mam nadzieję że kiedyś jak już będzie żywopłot zdejmę z tego okna firany i bedę przez nie oglądała przynajmniej przyzwoity ogród


Toszka w nadziei że zajrzysz zadam jeszcze jedno pytanie. Piszesz że pod trawnik nie daje się kory. Pisałaś też ostatnio że obornika pod trawnik również niet. Ten obornik zaszkodzi? Czyli pod trawnik tylko mączka bazaltowa? Bo kompostu nie mam.
Pytam bo planowałam potraktować "na bogato" całość działki i dopiero potem na spokojnie wyznaczać rabaty.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 11:46, 25 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu, potrzebuję dokładniejszych wyjaśnień co do planu

Czerwone pod ogrodzeniem sąsiada to maliny, a czerwone (różowe) pod ogrodzeniem od ulicy - to zmniejszony plac zabaw, tak?
Jeżeli warzywnik chcesz przenieść w róg (a właściwie - dlaczego?), to co z obecnym warzywnikiem z tyłu domu?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 11:54, 25 wrz 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Tak, pod ogrodzeniem od ulicy to plac zabaw. Ale i tak to kwestia najprędzej na za rok. Dzieci będą miały wtedy 7 i prawie 6 lat, myślę że to dobry czas na zmiany. Warzywnik w miejscu w którym jest teraz bardzo lubię ale sugerowałyście zmianę ze względu na niedostateczne nasłonecznienie. Przyznaję że póki co światła jest dość ale jakiekolwiek drzewa w pobliżu zmienią tą sytuację. Jesli może tam zostać ten watrzywnik ( a np. skrzynie na zioła mogę wsadzić w sadzie) to dla mnie super
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 11:56, 25 wrz 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Jako że rysowanie idzie mi fatalnie i z trudem jestem w stanie połapać wszystkie kąty jakie mam u siebie postanowiłam jednak pracować na zdjęciach. Wykupiłam na próbę dostęp do chyba najbardziej popularnego programu do projektowania ogrodów, zobaczymy co wyjdzie. Chciałabym chociaż te żywopłoty cisowe wirtualnie poustawiać.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Toszka 11:57, 25 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Obornik pod trawnik jak najbardziej tak. Kory tylko nie, bo potrafią na niej wyrastać rózne grzybki,
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wani 12:41, 25 wrz 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
O, czyli coś źle zrozumiałam z tym obornikiem.


Pierwsza próba na szybko

____________________
Ania Pod bosymi stopami
pestka56 12:49, 25 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Zrób niski żywopłot między trawnikiem a trójkątem. Niech nie zamyka widoku.

Też dawno temu zrobiłam pierwszy projekt nasadzeń w tym samym programie. Teraz wydaje mi się niemal śmieszny, ale pomógł mi uświadomić sobie skalę ogrodu i możliwości podziału.
W sumie całkiem fajna zabawa.
____________________
Kasia
makadamia 12:57, 25 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wygląda lepiej niż się spodziewałam

Problem z tymi programami jest taki, że zwykle nie trzymają proporcji (nie wiem jak w tej licencjonowanej wersji), więc na rysunku można zmieścić dużo więcej roślin niż w rzeczywistości.

Drugi problem - już na tym rysunku widać, że maliny rosną w kompletnym cieniu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 12:58, 25 wrz 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Pestko nie porównuj proszę moich możliwości z Twoimi Ten program jest dla takich "orłów" jak ja

Też myślałam o niższym żywopłocie tam, tyle żeby stworzył tło dla roślin na rabacie.
Ale generalnie co sądzisz?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 13:01, 25 wrz 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
makadamia napisał(a)
Wygląda lepiej niż się spodziewałam

Problem z tymi programami jest taki, że zwykle nie trzymają proporcji (nie wiem jak w tej licencjonowanej wersji), więc na rysunku można zmieścić dużo więcej roślin niż w rzeczywistości.

Drugi problem - już na tym rysunku widać, że maliny rosną w kompletnym cieniu


JA to się poddam chyba z tymi drzewkami owocowymi....wygląda na to że nie mam na nie miejsca i tyle.

Co do programu : jeśli pomoże mi zdecydować co gdzie rozmieścić (bez szczegółów) to uznam że warto było zapłacić
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies