Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

makadamia 13:45, 13 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Mnie się bardziej podobała wklejona tutaj jako druga.

Przy czym obie są na bazie linii prostych. W zasadzie nie widzę problemu, żeby je przerobić na faliste, jeśli tak wolisz.

Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy nadal chcesz te drzewka owocowe, czy je odpuściłaś.

No i dużym mankamentem tej mojej propozycji jest to, że nie za bardzo da się poczekać na naturalny koniec okresu użyteczności placyku.
A rozumiem Cię doskonale, że wolałabyś jeszcze przez parę lat go nie ruszać, a zająć się innymi miejscami...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 15:24, 13 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Rozumiem że masz na myśli ten projekt?



Tak sobie kombinuję że pas cisów mogłabym zastąpić brzozą z dereniem i byłoby mniej formalnie a jednocześnie niehaotycznie. Ostatecznie mogłabym wyznaczyć część rabat nieprzebiegającą przez plac zabaw i dokończyć za rok, dwa.

Jak rysuję coś po swojemu wychodzą mi wszędzie łuki, kiedy patrzę na rabaty w liniach prostych - podobają mi się chyba bardziej. No muszę się na coś zdecydować

edit : jeśli plac zabaw miałby pozostać nieruszony to w jego miejscu na projekcie wyszłaby fajna rabata z cisowymi plecami
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 19:46, 13 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu, zastosuj wypróbowany na O sposób: ułóż węża ogrodowego czy kabel wedlug wyrysowanych linii i zrób zdjęcie (może eM znowu wszedłby na dach?).

Najlepiej wtedy widać, gdzie za wąsko, gdzie za szeroko, który pomysł lepszy.

Zrobienie "przepierzenia" z dereni zamiast cisów jak najbardziej ok.
Nad brzozami jeszcze myślę, bo ja w zasadzie nie widzę potrzeby robienia w środku podwórka tak wysokiej przesłony. Punktowo - jak najbardziej. Ale do szpaleru muszę się jeszcze przekonać

Spróbuję jeszcze pomyśleć nad wersją z liniami falistymi ale nie za bardzo mogę się dogadać z nowymi wersjami painta.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wani 17:12, 14 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Pogonię eMa na dach, a jakże Wąż i taśmy już rozłożone, teraz fotograf musi wrócić do domu któregoś dnia "za jasności".
Próbowałam wczoraj przełożyć projekt "kanciasty" na rzeczywistość i okazuje się że ta działka nigdzie nie ma kątów prostych. Płot też nie jest prosty tylko idzie po łuku róznolegle do drogi. Wszystko się rozjeżdża. Chyba łatwiej będzie zaprojektować faliste rabaty. Patrzę z zazdrością na prostkątne działki Ja próbuję coś narysować i dostaję szału, działka trójkątna, dom ustawiony skośnie ( szczytowo do drogi)...Mierzę, liczę kratki a i tak się okazuje że nie nie do końca tak jest w rzeczywistości :/
Miałam ambitne plany na jutro bo mam wolne, tymczasem córkę odebrałam dziś z przedszkola z rumieniem na twarzy. Podobno jakieś dziadostwo krąży i mam się spodziewać temperatury. Tak więc po tygodniowej przerwie znów dzieci chore zostaną w domu.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 20:33, 14 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
W sprawie chorób dzieci jedno mogę powiedzieć - to mija

A z działką jeszcze pokombinujemy. Nic się nie bój

Na razie zastanawia mnie ten plac zabaw.
On jest akurat w takim miejscu, że ten trójkąt za nim wychodzi trochę mały, jak na owocowe chciejstwa.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:26, 15 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Porysowałam trochę.
Tutaj linie faliste, plac zabaw zostaje, na sad nie ma miejsca



A tutaj moja wersja, czyli linie proste, plac zabaw zlikwidowany, w rogu sad.
Tą wersję można zrobić etapami: posadzić drzewa owocowe i zrobić rabaty pod ogrodzeniami, a przepierzenie dopiero za parę lat, jak placyk straci rację bytu.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 09:11, 15 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Porysowałam trochę ja bym tydzień siedziała i nic podobnego by nie wyszło a Ty cyk i takie projekty Fale do mnie mówią
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wani 10:47, 15 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Makadamia aż nie wiem co powiedzieć (napisać) ! Dziękuję bardzo za te projekty, przyglądam im się i oba mi się podobają
I tak sobie rozważam :
1. fale :
- Jakoś tak intuicyjnie mnie do nich ciągnie. Chyba mi do nich bliżej niż do linii prostych. Chyba.
- minusem jest brak miejsca na d.owocowe. Ale jakieś maliny się w kącie zmieszczą
- plac zabaw zostaje i to jest plus oczywiście
- eM twierdzi że taki trawnik trudniej się kosi. NO i duży jest ten trawnik. Ale może bedę kombinować nad zmniejszeniem tego od fronty?
- fajnie rozplanowane drzewa, przesłonią działkę naturalnie. Nie ma takiej sztucznej przegrody

2. Linie proste
- jak przeglądam takie uporządkowane ogrody na Pintereście to mi się podobają. Ale nie wiem czy to rozwiązanie dla mnie
- trawnik jest mniejszy niż przy falach i to jest plus
- zostaje miejsce na sad
- przestrzeń jest dodatkowo podzielona pasem cisów. Im dłużej się zastanawiam nad tą opcją tym większe mam wątpliwości

SKłaniam się ku falom. Są chyba bardziej moje niż taki geometryczny ogród. Chciałabym żeby było swojsko, naturalnie, trochę wiejsko...
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 11:01, 15 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Makadamia a może olać plac, przesunąć linię falistą rabaty? Z tyłu zostałby trójkąt na owocowe, trawnik by się trochę zmniejszył. Ten plac był już raz przestawiany, może eM mnie nie zabije za kolejną przeprowadzkę Problemem jest piach, w sumie to 20 ton piachu do przerzucenia .

DorKa dziękuję za wizytę i oddanie głosu
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 11:10, 15 mar 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kochana! Jeśli plac można przestawić, to dalej już wszystko można!
I prosto, i faliście, i więcej trawnika, i mniej - co tylko chcesz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies