Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

anka_ 13:15, 09 mar 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Nawet jak nie wygląda jak ziemia...
Ja zamawiałam cisy jesienią na wariata na obszar większy niż zamierzałam początkowo. Siłą rzeczy na części w dołki poszedł obornik prosto z kojców i nic nie spaliłam. Wiadomo, że w dołkach ten obornik trzeba przed sadzeniem dobrze wymieszać z ziemią.
A.... trzeba jedynie bardzo uważać na obornik kurzy- ten może popalić.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Wani 13:15, 09 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Tak wygląda kupa



A tu trociny

____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 13:16, 09 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
A wiecie może co za białe tłuste robale zimują sobie w kupie? Trochę się ich boję, że to jakieś ogrodowe paskudy...
____________________
Ania Pod bosymi stopami
anbu 13:21, 09 mar 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Paskud wszystkich się boje i omijam szerokim łukiem, do mordowania wołam eMa

Obornik często-gęsto dawałam dużo bardziej świeży i rośliny mają się dobrze
____________________
Ania Ogród Ani :)
Wani 13:22, 09 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
anka_ napisał(a)
Nawet jak nie wygląda jak ziemia...
Ja zamawiałam cisy jesienią na wariata na obszar większy niż zamierzałam początkowo. Siłą rzeczy na części w dołki poszedł obornik prosto z kojców i nic nie spaliłam. Wiadomo, że w dołkach ten obornik trzeba przed sadzeniem dobrze wymieszać z ziemią.
A.... trzeba jedynie bardzo uważać na obornik kurzy- ten może popalić.


To mnie pociesza
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 13:25, 09 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
anbu napisał(a)
Paskud wszystkich się boje i omijam szerokim łukiem, do mordowania wołam eMa

Obornik często-gęsto dawałam dużo bardziej świeży i rośliny mają się dobrze


Tak, wyrok na paskudy już podpisany Tylko to rozgniatanie...fuj :/ Myślę że je zapakuję do wiaderka i hurtem jakoś załatwię
____________________
Ania Pod bosymi stopami
anbu 13:26, 09 mar 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wani napisał(a)


Myślę że je zapakuję do wiaderka i hurtem jakoś załatwię


O rany
____________________
Ania Ogród Ani :)
anka_ 13:32, 09 mar 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Wani napisał(a)
To mnie pociesza
sprecyzuję, żeby nie było że polecam świezy obornik. Dużo lepiej dla roślin jest jak wszelkie dobra były przekopane wcześnie i się to wszystko przerobiło. Ale czasami są sytuacje awaryjne...

Aniu a ten obornik to z pewnego źródła? Bo w życiu bym nie powiedziała, że to czysty przerobiony obornik. Choć wiem, że zdjęcia przekłamują.
Wstaw zdjęcie obornikowej paskudy...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Wani 13:37, 09 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
A tak wyglądało przewożenie obornika. Mieliśmy tylko małą przyczepkę bo za transport zaśpiewano nam taką cenę że już dla samej zasady stwierdziliśmy że tyle nie damy. Za to obornik dostaliśmy z czystej życzliwości od właściciela koni.Cały dzień kursowaliśmy
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 13:39, 09 mar 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
anka_ napisał(a)

Aniu a ten obornik to z pewnego źródła? Bo w życiu bym nie powiedziała, że to czysty przerobiony obornik. Choć wiem, że zdjęcia przekłamują.
Wstaw zdjęcie obornikowej paskudy...


Obornik z pewnego źródła. Wiem jak utrzymywane są tam konie ale nie wiem co może być nie tak z obornikiem z niepewnego źródła? Idę zdjęcia zrobić lepsze
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies