Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Magleska 18:49, 26 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Fajnie ,że wróciłaś
bałaganem się nie przejmuj -nikt nie ma idealnie
zawsze można coś przyciąć na fotce
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
galgAsia 20:35, 26 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć Aniu Ciesz się wiosną i ogrodem to nie wyścigi
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wani 21:49, 26 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Dziewczyny jak mnie nie było to nie miałam czasu o tym myśleć ale teraz przypomniałam sobie jak tu jest fajnie, dziękuję

Magleska chodziło mi głównie o bałagan na rabatach, trochę mi się chwasty rozhulały. Nie wiem ile razy pieliliśmy w zeszłym roku, na nieobsadzonych rabatach to walka z wiatrakami...I dlatego jestem zdeterminowana żeby sadzić. Sąsiad tirami zwozi materiał, patrzę z błyskiem w oku co przyjechało Z racji obecnej sytuacji nie pojadę do ulubionej szkółki ale do tej parę kroków pieszo w sobotę się wybiorę.

Przy okazji mam pytanie : posadziłam w zeszłym roku kilka sztuk werbeny patagońskiej, liczę że się wysiała. Czy jeśli teraz zaznę pielić rabatę to jest szansa że sobie posprzątam i werbenę? Czy nasiona jeszcze spokojnie sobie siedzą w ziemi i nie zaszkodzę im? Nawet gdyby skiełkowały to bym nie rozpoznała że to werbena. Dodam że rośliny szybko ruszyły u mnie w tym roku, większość bylin już się wychyla z ziemi.

GalgAsia masz tak zachęcający tytuł wątku że koniecznie muszę do Ciebie zajrzeć
____________________
Ania Pod bosymi stopami
greg66 11:42, 27 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Witaj Aniu

Pisałaś, że robisz zakupy w Opolu w szkółce, której?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Wani 12:04, 27 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
greg66 napisał(a)
Witaj Aniu

Pisałaś, że robisz zakupy w Opolu w szkółce, której?


W tej na M koło Karolinki Wysyłam priv
____________________
Ania Pod bosymi stopami
galgAsia 12:24, 27 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aniu, werbena chyba jeszcze nie ruszyła. Nocne przymrozki by ją załatwiły. Ale popatrzę dziś / jutro dokładnie. No i raczej byś te siewki rozpoznała - tu znalazłam zdjęcie od nas , z O. z siewkami werbeny werbena
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
greg66 13:24, 27 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
czytałem, że ziemię masz podobną do mojej, ja cały czas walczę ale ten piach czasami wygrywa
Nie poddaję się.

Fajnie ogladać jak na przestrzeni czasu powstaje Twój ogród. Będę nadal zaglądał

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Wani 23:34, 27 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
galgAsia napisał(a)
Aniu, werbena chyba jeszcze nie ruszyła. Nocne przymrozki by ją załatwiły. Ale popatrzę dziś / jutro dokładnie. No i raczej byś te siewki rozpoznała - tu znalazłam zdjęcie od nas , z O. z siewkami werbeny werbena


Asia takie siewki bym poznała, martwię się że jakieś zupełnie małe pypcie mogę skasować. Zebrałam dziś nasionka i zrobiłam szybki wysiew w doniczki. Może coś wyrośnie.


greg66 napisał(a)
czytałem, że ziemię masz podobną do mojej, ja cały czas walczę ale ten piach czasami wygrywa
Nie poddaję się.

Fajnie ogladać jak na przestrzeni czasu powstaje Twój ogród. Będę nadal zaglądał

Pozdrawiam serdecznie


Grzesiek zapraszam zapraszam. Przyznaję że się cichaczem u Ciebie rozejrzałam dziś. Ty masz już rasowy ogród
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 23:53, 27 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Piękny dzień dziś był i udało się podziałać w ogrodzie. Cisy szykują się do prezentacji na forum : przycięte, wypielone, jeszcze kora jutro i gotowe.

Jutro spróbuję z drugiej strony podziałać, chciałabym Wam pokazać wytyczoną w zeszłym roku dużą rabatę. W pewnym momencie była już gotowa do obsadzania ale nie było planu więc chwasty wykorzystały okazję i objęły ją w panowanie. EM stwierdził że nie ma siły która zmusiłaby go do kolejnego (yyyy, to już byłby 3 raz?) przekopywania tego samego kawałka ziemi póki nie będzie roślin do sadzenia. Tak więc albo sama się za to zabiorę (bez entuzjazmu bo też już tam kopałam) albo pokażę Wam ten kawałek w stanie obecnym. Mam jakąś wizję ale okropnie mglistą, do jej realizacji potrzebowałabym 3 niewysokich drzewek, max do 6-7m, rosłyby w szpalerze. Przeglądam e-katalog roślin ale gdyby przyszło wam coś do głowy to będę zobowiązana.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 20:18, 29 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Gdybym wiedziała jaki będzie nam sprawiało problem rysowanie rabat o nieregularnym kształcie to przysięgam że zdecydowałabym się na linie proste ! Mąż właśnie próbuje mój szkic w corelu zrobić... Jak się uda to będę prosić o pomoc. Zdjęcia zrobiłam ale sama na nie patrzeć nie mogę :/
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies