Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

Helen 20:35, 24 maj 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
effka napisał(a)

Siałam jednoroczne, werbenę patag., mikołajki, czarnuszkę, bo zależy mi na lekkim zwiewnym charakterze tej brzozowej ścieżkorabaty.
Do tego stipa i mam nadzieję, że coś fajnego z tego wyjdzie. Z nasin wykiełkowały maluszki zobacze, czy w ogle w tym roku będą kwitnąc, pierwszy raz siałam i prosto do gruntu, bylejak rzucałam.
Stipy kupię przez neta, dużo taniej.

U mnie w ubiegłym roku werbena patagońska dorastała do 1,5 m wysokości. Ale w połączeniu z ML wyglądała cudnie. Tylko zdjęć nie zrobiłam...
____________________
Helen - Hortensjowo
Wani 21:44, 24 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Toszka !!!! Ależ Cię miło widzieć! To że cisy rosną to Twoja zasługa Dzięki Tobie nie wyobrażam już sobie wsadzić czegokolwiek w nieprzygotowaną ziemię - dziękuję Ci w imieniu mojego ogrodu !

Co do stip pędzonych w marketach to te w markecie na A z pewnością nie były niczym pędzone Wpadłam tam z zamiarem hurtowego zakupu ale suszki były straszne, w dodatku małe i połamane. Wsiałabym ale na docelowej rabacie mam korę więc chyba nie skiełkują? Może w takim razie wysieję je na tej rabacie z umbrami i będę przesadzać...

Przy okazji wizyty w Opolu wpadłam do ulubionej szkółki : za miesiąc mają mieć 60 odmian traw. Już dziś jak chodziłam między nimi to większości nie znałam
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Toszka 22:23, 24 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Daleko mieszkasz, bo byś mogła sobie tej stipy ukopać u mnie. Łajza, sieje mi się wszędzie. Najchętniej w żwirze i przy krawędzi kostki, albo przy kamieniach.
W lipcu sobie kupisz porządne sadzonki, bo wtedy wybór jest największy. Albo popytaj dziewczyn po sąsiedzku(na wątkach z twoich okolic) a na pewno stipę mają i się podzielą.

Aby teraz trawy trafiły do marketów to nie ma cudów, musiały być pędzone. Teraz dopiero trawy wszelakie ruszają z wegetacją. Natomiast ich mizerna kondycja i zasuszenie to już typowy brak troski personelu w marketach Niestety nagminna sprawa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wani 23:49, 25 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Cześć, przyprowadziła mnie wiosna i czas którego nieoczekiwanie mi przybyło. Zeszły rok był wariacki i pełen wyzwań, zupełnie nieogrodowych. Teraz siłą rzeczy trzeba się zatrzymać i znów mam ochotę chwycić za widły Zerkam tu regularnie ( to znaczy na inne wątki, nie mój zapomniany przez gospodynię ) , coś tam sobie zapisuję i kombinuję w głowie co by tu u siebie. Nic z tego nie wynika, w zeszłym roku na dobrą sprawę nic nie posadziłam.
Nawiązując do tematu stip z zeszłego roku : w tym roku wysiało mi się ich mnóstwo, zwłaszcza w warzywniku Czy mogę teraz te maleństwa poprzesadzać?
CZekam na cisy aż ruszą, zwłaszcza te sadzone w zeszłym roku. Ciężko miały, podlewaliśmy je regularnie, dostały korzonka i miały ziemię identycznie przygotowaną jak partia z poprzedniego sezonu a jednak straciły kolor i zrobiły się takie lekko rdzawe. Żaden jednak nie usechł przez lato więc liczę że się pozbierają. Jutro idę je odchwaszczać, ja nie wiem jakim cudem perz tak dobrze się miewa po zimie I jeszcze jakieś płożące dziadostwo się wysiało.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Helen 05:53, 26 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Cześć Aniu, faktycznie dawno się nie pojawiałaś, ale foty mogłabyś wrzucić, zwłaszcza te, do których sama chętnie wracasz lub miejsca, które obecnie oglądasz.
U mnie dziewczyny pisały, że stipy można poprzesadzać, ja czekam żeby się zrobiło trochę cieplej. Wtedy się przyjemniej pracuje w ogrodzie.
____________________
Helen - Hortensjowo
kasiab 07:31, 26 mar 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Hej Aniu super ze wróciłaś czekamy na zdjęcia
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Misia 10:48, 26 mar 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Fajnie że jesteś i również czekam na fotki
____________________
Misia - Między brzozami
Sanka 11:08, 26 mar 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Aniu właśnie przeczytałam Twój wątek, za który dziękuję.
Rady Toszki i innych dziewczyn bezcenne!!! To coś dla mnie, bo dopiero zaczynam przygodę z ogrodem
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Wani 11:45, 26 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Cześć, jest mi bardzo miło że zajrzałyście. Trochę się zestresowałam wizją pokazywania ogrodu. Nie wiem czy dam radę przeskoczyć to mentalnie, naprawdę nie ma się czym chwalić....Muszę przynajmniej posprzątać po zimie
Sanka czytaj i korzystaj, nawalczyłam się z ziemią . Wolno mi idą prace w ogrodzie ale dzięki Toszce i innym nie wyobrażam już sobie zakładać rabaty na nieprzygotowanej ziemi. Również dzięki forum nie kupuję roślin pod wpływem impulsu - bo mi się podobają. Ma to swoje plusy i minusy, głównym minusem jest to że rabaty w większości puste bo nie mam gotowego planu. No cóż,samo się nie zrobi
____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 11:49, 26 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Hejka! Witaj po przerwie Milej pracy w ziemi
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies