Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pod bosymi stopami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod bosymi stopami

galgAsia 22:44, 30 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aniu, a jarząbki kolumnowe Flanrock Autumn Fire - są niewysokie, do 5m i bardzo kompaktowe. No i cudne, co nie jest bez znaczenia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wani 00:09, 31 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
galgAsia napisał(a)
Aniu, a jarząbki kolumnowe Flanrock Autumn Fire - są niewysokie, do 5m i bardzo kompaktowe. No i cudne, co nie jest bez znaczenia


Nie mogę się przekonać do jarząbków, jakoś te liście umiarkowanie mi się podobają... W czyim ogrodzie mogłabym je popodglądać?

Amanogawa może? Ładna i nieduża ale czy w tym układzie obie rabaty się "zgrają"?

Rozpatrujemy z eMem pomysły Asi, bardziej podoba mi się opcja z grabami i brzozami. Martwi mnie jednak to że te graby rzeczywiście mogą być docelowo zbyt duże. Wycięłam dziś darń i odtworzyłam kształt rabat, jeśli pogoda pozwoli jutro na pracę to przekopię i zagrabię żeby było lepiej widać co i jak.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Helen 06:11, 31 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Amanogawy są śliczne i wiosną gdy kwitną i jesienią, gdy się przebarwią.

Jarząbki też fajne, ale u Anuli dostały zarazy ogniowej i miała je usunąć (Asia, nie chcę Ci psuć reklamy, ani trochę).
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 08:31, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A co tam reklama, szukamy odpowiedzi na trudne pytania
Jabłonki ozdobne? też do 4-5m rosną, ślicznie kwitną - zaraz się zacznie - niektóre mają bordowe liście, mają ozdobne jabłuszka
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wani 09:41, 31 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Tak więc pogoda w ogrodzie działać nie pozwoli dziś : mamy pierwszy śnieg tej zimy i to nawet trochę go spadło

Mogłybyśmy wrócić do propozycji Asi? Co sądzicie o grabach i brzozach w takim układzie?

Amanogawa jest śłiczna, zgadzam się i sama ją zaproponowałam ale nie jestem przekonana że pasuje.


makadamia napisał(a)


Może w takim razie coś takiego:
zostawić te graby tak jak chciałaś, a przed nimi dopiero ze trzy brzozy rozrzucone tak samo jak tamte poprzednie?


Może te graby trochę by wyhamowały wiatry i osłoniły brzozy?



I jeszcze jedno pytanie mam : dzieci chcą przy swoim placu zabaw kocimiętkę. MInirabatka wielkości 1,5x 3m. Co jest niezawodnym towarzyszem dla kocimiętki? Podoba mi się połączenie z przywrotnikiem, może być? Wyczytałam że koty interesują się tylko jedną odmianą kocimiętki a dzieci chcą to dla kota właśnie. Jak posadzę tą co pachnie to kot mi ją stratuje?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
makadamia 17:01, 31 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dokładnie tego flanrocka miałam na myśli Wszyscy go polecają, a Anula miała pecha (czy ja dobrze pamiętam, że tą zarazę z jakąś wiśnią sobie przywlokła?)

Kocimiętka i przywrotnik to ładne, niewymagające zestawienie. Koty tymi odmianowymi kocimiętkami chyba niespecjalnie się interesują. W każdym razie po moim podwórku chodzi parę kotów (bo okoliczne też) i żaden się moimi Walker's Low nie interesował przesadnie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 17:05, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Koty lubią Nepeta cataria
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wani 08:41, 06 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Dziękuję, dziś zamówię kocimiętkę Niestety w wybranym sklepie nie ma przywrotnika, muszę coś innego na szybko wykombinować.


Co sądzicie o dębach kolumnowych? Podobno nie rosną takie wielkie, haha - trudno w to uwierzyć
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 11:59, 09 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Zapisuję sobie kolejne propozycje drzewek i krzewów :
świdośliwa lamarcka
klon ściętolistny/ ginalla ?
wiąz Jacqueline Hillier
dereń elegantissima.

JAk dobrze pójdzie dziś przyjadą graby. Nie widziałam ich, nie wybierałam : mają 10-12 cm średnicy. Sytuacja jest jaka jest, liczę na ładne drzewka

Wsadziliśmy cisy na plecy rabaty zgodnie z sugestią Asi Makadamii

Z małych radości to przezimowały mi oba derenie Kousa, chodziłam koło nich od dwóch tygodni, od wczoraj jestem pewna że żyją
____________________
Ania Pod bosymi stopami
galgAsia 18:08, 09 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mała rzecz - duża rzecz! - a cieszy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies