Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Misia 09:15, 13 wrz 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witam Cię w moich skromnych progach Werbenę chętnie przygarnę

świerki cały czas jakoś nie do końca mnie przekonują a cisy właśnie jakąś chwile temu stamtąd wyleciały jakoś za małe mi się wydają. Berberysy swobodnie rosnące, mam 3 zrośnięte krzaki do przesadzenia bo są w cieniu i zielenieją mi bardzo. Liatrię mam do przesadzenia, a po werbenę się mocno uśmiecham chciałam tam jeszcze zmieścić dwa krzaczki róż jedna pomarańczowa a druga różowo-pomarańczowa obie nieznane odmiany i jakieś małe kosodrzewiny co by zimą całkiem smutno nie było ale obawiam się że to wszystko się tam nie zmieści

a na dodatek były ostatnio targi na Renku i uległam pokusie, wróciłam do domu z klonem ginnala a wcześniej nabyłam sadzonkę jodły kaukaskiej więc chyba plan muszę wywalić do kosza i iść na żywioł
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 09:28, 13 wrz 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dorii obfociłam moje turzyce i wyszło że są dwie pierwsza mniejsza ma biały pasek w środku i węższe liście:



druga jest większa, z zielonym paskiem w środku
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 09:32, 13 wrz 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
A jak już wyszłam z aparatem to jeszcze hortki się na fote załapały



____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 09:37, 13 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kosodrzewina tam to zły pomysł, one wielkie rosną. Podobno nawet te niby miniaturowe.
Jodła zamiast pierwszego z prawej świerka.
A jakie masz odmiany miskanta i rozplenice?
I ten berberys możesz dać fotkę.
Róż nie czuję więc bym tam nie dawała ale to ja.

A musisz to wszystko tutaj dać?

Werbenę mogłabym ci dać siewki choćby dziś ale najlepiej było by w donicy posadzić i przezimować w garażu. Albo wiosną ale te będą później kwitły.

Targi w renku przegapiłam ;( nawet nie wiedziałam że już były.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 09:51, 13 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Te twoje turzycę to inne niż moje. Ta druga to jak ice dance wygląda ale chyba ci się nie rozłazi, to może jednak nie ta. Może Everest.
A ta z jasnym środkiem to może ptasie łapki.

A jakie hortensje masz?
Tą ogrodową niebieską masz cudną.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Toszka 09:52, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
pierwszy carex to Evergold, drugi to Ice Dancer.

O ile dobrze pamiętam to omawiany fragment w plecach ma zachód. Jesli tak, to osłona zimowo-wczesnowiosenna bardzo by się przydała. Z tej strony wieją zimne, suche wiatry.
Czemu cisy wydały ci się za niskie?
Powiem szczerze, że ja bym postawiła na świerki serbskie. Nie na jodły. Serby są zdrowe. Jodły niestety bardzo smakują szkodnikom. A najgorsze jest to, że szkodniki dopadają nie młode jodły, a takie mocno podrośnięte, kilkunastoletnie minimum. Plus serba jest taki, że trzyma gałęzie od dołu. Nie łysieje. O jodle tego powiedzieć nie można.

Przesadzania berberysów już współczuję
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dorii 10:05, 13 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Serby mają jeden minus z tego co słyszałam, lubią się przewracać szczególnie na zbyt mokrych glebach. Dzisiaj bym swoich nie sadziła, choć piękne są.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Misia 10:19, 13 wrz 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Jeśli nie kosodrzewina to hmm... brakuje mi czegoś między grabami na tyłach a bylinami z przodu rabaty najlepiej coś zimozielonego, może jednak wrócić tam z jednym cisem?..

Jodła już tam czeka a zamiast świerka w środku myślałam o sośnie bośniackiej "satelit"

Rozplenica to jeśli pamięć mnie nie myli to "Hameln" a odmiany miskanta sobie nie przypomnę ale znalazłam fotkę z października zeszłego roku i widać na niej trawki (słabo niestety)


Berberysa widać na tym zdjęciu na tyłach po lewej stronie hortensji taki bury on tam


Róże tam chyba nie pasują i chyba już miejsca nie ma
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 10:26, 13 wrz 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Toszka napisał(a)
pierwszy carex to Evergold, drugi to Ice Dancer.

O ile dobrze pamiętam to omawiany fragment w plecach ma zachód. Jesli tak, to osłona zimowo-wczesnowiosenna bardzo by się przydała. Z tej strony wieją zimne, suche wiatry.
Czemu cisy wydały ci się za niskie?
Powiem szczerze, że ja bym postawiła na świerki serbskie. Nie na jodły. Serby są zdrowe. Jodły niestety bardzo smakują szkodnikom. A najgorsze jest to, że szkodniki dopadają nie młode jodły, a takie mocno podrośnięte, kilkunastoletnie minimum. Plus serba jest taki, że trzyma gałęzie od dołu. Nie łysieje. O jodle tego powiedzieć nie można.

Przesadzania berberysów już współczuję


Dziękuję za rozpoznanie turzyc

Toszko dobrze pamiętasz Cisy wydały mi się za niskie bo w oddali mam nieciekawy budynek i chciałam go przysłonić.
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 10:42, 13 wrz 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dorii napisał(a)
Te twoje turzycę to inne niż moje. Ta druga to jak ice dance wygląda ale chyba ci się nie rozłazi, to może jednak nie ta. Może Everest.
A ta z jasnym środkiem to może ptasie łapki.

A jakie hortensje masz?
Tą ogrodową niebieską masz cudną.



Troszke sie rozłazi i zdecdowanie szybciej rośnie obie kupiam w tym samym czasie a nabrała masy zdecydowanie szybciej.

Dziękuję za komplement

oj ale muszę pamięć ćwiczyć dziś dwie hortensje mam od mamy i są nn wiem tylko tyle że ogrodowa która u mnie jest niebieska u mamy była różowa, a druga jest bukietowa (to ten krzak obok berberysa ) Pozostałe to bukietowe Vanille Fraise, Pinky Winky i Diamant Rouge. Ta ostatnia wygląda teraz tak:


a i mam jeszcze dębolistną sadzoną na wiosnę i nie kwitnie mi, troszkę ją zagłodziłam za wysokim ph
____________________
Misia - Między brzozami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies