Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

Muszelka 13:13, 10 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
A korzonki? Pożal się, Boże... maciupkie...

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 13:30, 10 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Latem sadzonki w donicach wyglądały już tak (kwiatostany ścięłam):


____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 13:37, 10 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
'Fraise Melba' w przedogródku młodszej Córki.

Zmieniają barwę kwiatów - na początku są koloru limonkowego, potem śnieżnobiałego, na początku sierpnia zaczynają różowieć, we wrześniu są malinowe, a w październiku mają barwę czerwonego wina.
Niestety, nie mam zarejestrowanych wszystkich tych kolorów.

Pokażę tylko trzy z nich.



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 13:39, 10 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846




____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 18:31, 10 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Basieksp napisał(a)
aksamitki też wysiewam, też przeważnie Bolero, ale ostatnio wysiewam też drobno kwiatowe żółte, miałam je w zeszłym roku i spodobały mi się


Chyba wiem, o której odmianie piszesz - te Twoje aksamitki przypominają maleńkie gwiazdeczki?

Ciekawa jestem, czy odmiana 'Champion' ma rzeczywiście czerwone kwiaty. Nigdy nie widziałam czerwonych aksamitek. Czas pokaże. Póki co, wykiełkowały.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 23:06, 10 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2707
Muszelka napisał(a)
Latem sadzonki w donicach wyglądały już tak (kwiatostany ścięłam):




Dziękujemy za relację. Czy do tej donicy dawałaś po jednym „patyku” czy więcej? Widzę, że muszę zacząć zbierać duże doniczki.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agatorek 23:45, 10 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Muszelko, masz rękę do patyków z hortek, to widać! Ładna jest ta odmiana, może gdzieś jeszcze u siebie posadzę. Ładnie wyglądają w szpalerze

Ciemierniki również śliczne, te jasne z różowymi obwódkami, to też od Zymona?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Muszelka 07:20, 11 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Patrycjo, do jednej donicy wkładam dwa, trzy patyczki. Po posadzeniu do gleby stanowią jeden krzak.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 07:22, 11 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Agatorku, wszystkie "kolorowe" odmiany ciemierników mam od Zymona. Zawsze wysyła bardzo ładne egzemplarze: kwitnące, krępe, zdrowe, dobrze zabezpieczone.
Tylko białe kupiłam kiedyś w sieciówce.
Zymon sprzedaje wysyłkowo przez bardzo krotki czas pod koniec zimy i jesienią. Trzeba "polowac". Ale warto.

Wszystkie ciemierniki zimą i wiosną bardzo cieszą. A i latem zdobią dorodnymi, zdrowymi liśćmi.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
NowaKiKi 10:11, 11 mar 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 609
Cześć Muszelko, pieknie jest i Ciebie! Cudowne ciemierniki, zakochałam się w nich w zeszłym roku, nawet kupulam 3 sztuki w różnych kolorach ale były w dużej donicy wsadzone i nic z nich nie wyszlo, suche są będę próbować do gruntu jak już ogarnę się ze wszystkim i wtedy znajdę dla nich odpowiednie miejsce.
Też planuje warzywnik i będę troche wysiewać, wczoraj włożyłam nasionka papryki na wacik do podkielkowania, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Na pewno będę Cie podglądać
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies