Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 12:05, 21 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dzisiaj odkryłam, że kilka nowych bukszpanów z przedogródka zaatakowała mi askochytoza ... No i chyba nie chce mi się bawić w pryskanie ... Zamierzam wyrzucić. Mam w mateczniku cisy, które mogłyby te kulki zastąpić.
Pytanie, czy można je teraz przesadzić?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 06:42, 22 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ku pamięci kopiuję od Dorii, bo we wrześniu też będę sadzić serby.

"Dziewczyny, moje serby sadziłam jesienią, myślę, że one mogą odchorowywać, ja dawałam pod nie miks piach+obornik+kora+mączka+fosfor z potasem i dolomit (przerobiony cały pas"
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 06:52, 22 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ku pamięci c.d.:
Rozluźnij ziemię jak to dla drzewa w dużym dole. Posadziła bym lekko na górce żeby woda nie stała i tyle. Moje są posadzone w dołkch. Żeby woda nie uciekała po podlewaniu, filozofia teściowej. Niestety w glinie i przy roślinach nie lubiących zastoju wody się nie sprawdza. Teraz drzewa sądzę na górkach.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
ajka 23:56, 22 cze 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
kasia1 napisał(a)







Fajny masz ten pas hortensji. U mnie jeszcze nic nie kwitną. Ja mam tylko 4 czy 5 sztuk Ale może kiedys pokuszę się o więcej.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Ewa777 19:28, 23 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
kasia1 napisał(a)
Dzisiaj odkryłam, że kilka nowych bukszpanów z przedogródka zaatakowała mi askochytoza ... No i chyba nie chce mi się bawić w pryskanie ... Zamierzam wyrzucić. Mam w mateczniku cisy, które mogłyby te kulki zastąpić.
Pytanie, czy można je teraz przesadzić?


Na sadzeniu cisów się nie znam. Myślę jednak, że można, tylko musisz pilnować podlewania.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
SylwiaBe 21:07, 23 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
ajka napisał(a)


Fajny masz ten pas hortensji. U mnie jeszcze nic nie kwitną. Ja mam tylko 4 czy 5 sztuk Ale może kiedys pokuszę się o więcej.

Oj tak, sadź więcej koniecznie, ja dzięki albo przez Kasię zapragnęłam więcej i więcej! Na razie mam 12sztuk, w 4 odmianach. Będziemy Kasię gonić hehe
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
kasia1 06:41, 24 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dziewczyny, to ja od razu może też szczerze napisze, co ja dzisiaj sądzę o takiej ilości hortensji … Żeby było jasne, kocham hortensje. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że zmienia nam się klimat. I rok temu nie padało u mnie prawie w ogóle. Hortensje ledwo zipały Te najstarsze kwitły, ale szybko utraciły liście. Te najmłodsze nie kwitły wcale.
Dlatego, jeśli chcecie mieć dużo hortensji, to docelowo trzeba mieć nawodnienie z deszczówki (u mnie w kranie w ubiegłym roku brakowało wody...). Naprawdę o tym pomyślcie. Ja w tym momencie mam zbiornik 1300m3, ale to za mało, myślimy, by w przyszłym roku wkopać zbiornik min. 5000m3, żeby łapać wodę z burz, bo prawdopodobnie tak będzie w przyszłości wyglądać nasze lato... Burze i susza...

Dlatego chyba dokończę sadzenie drzew i skupię się sprawach gospodarczo-technicznych. Domek gospodarczy, wielki zbiornik na deszczówkę, glebogryzarka, no i nawodnienie. Potem będę mogła sobie sadzić bez ograniczeń …
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 06:43, 24 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
A bukszpanom dolega jakaś choroba grzybowa. Zajrzałam do wątku o chorobach bukszpanów … Chyba spróbuję je ratować. Wczoraj wyskubałam chore listki. Dzisiaj pojadę po Topsin. Pierwsza myśl była, żeby wywalić, ale szkoda mi nawet nie podjąć próby ratowania.
I nie będę ich ciąć w tym roku, bo widzę, że ten grzyb wszedł głównie na cięte w kwietniu listki. Dam im odpocząć i podleję Topsinem. Zobaczymy. Cisy rosną, więc jakby zawsze zdążę zamienić.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:03, 24 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Pierwszy raz na żywo widziałam stipy plus czosnki razem. Tzn. wczoraj widziałam, a dzisiaj udało się zrobić fotkę



Te stipy mają kilka lat i świetnie w tym miejscu zimują... Chciałabym mieć kiedyś poletko stip i czosnków
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
ajka 08:31, 24 cze 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
kasia1 napisał(a)
Pierwszy raz na żywo widziałam stipy plus czosnki razem. Tzn. wczoraj widziałam, a dzisiaj udało się zrobić fotkę



Te stipy mają kilka lat i świetnie w tym miejscu zimują... Chciałabym mieć kiedyś poletko stip i czosnków


Fajne te stipy, też chciałam mieć u siebie, tylko doczytałam, że łatwo się rozsiewają i teraz się boję
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies