Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Ewa777 10:33, 26 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Kasiu, planując dobrze jest wypisać sobie przy planowanych roślinach czas ich kwitnienia, żeby zawsze Ci coś kwitło przy tarasie.
Ja mam teraz dwie rabaty, gdzie część przekwitła, a część dopiero się zbiera i mam tylko zielono. Myślę co by dosadzić, żeby kwitło właśnie teraz.

Sama zobaczysz
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dominika11 10:39, 26 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
kasia1 napisał(a)
Zastanawiam się tylko, jak duże plamy powinny być tych samych roślin, by nie narobić chaosu, myślę, że tak po dwa m2 Wtedy będzie te plamy widać ...
jak dla mnie im większe plamy tym lepiej, ale też bez przesady, za małe to sie wszystko zgubi i nie będzie efektu.
Można też z jednego gatunku roslin, ale w róznych kolorach - np. wrzosy, czy łany lawendy - no bjuti to wyglada

irga pieknie zadarnia skarpy i sie ładnie rozrasta i pieknie wygląda - liście błyszczące i zimozielone, białe kwiatuszki i później czerwone owocki - polecam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kasia1 07:09, 27 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dominika, jak patrzę na Twój avatarek to mi ślinka cieknie
Irga jest świetna, ale mi bliżej chyba do traw i kwiatków
Wymieszanie tych samych gatunków może być fajne (patrz poniżej różne krwawniki).

Ewa, z przyjemnością zobaczę rabatki, mam nawet założony ogrodniczy zeszyt i miałam też zrobić tabelę, co i kiedy u mnie kwitnie. Ale to tyle z planów

To są wspomniane krwawniki Saucy Seduction i Apple Bloosom. Myślę, że w dużej masie fajnie by wyglądały. Muszę je podlać Florovitem, niech nabierają masy do dzielenia



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:41, 27 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
To jest mój poranny widoczek z okna kuchennego. Cieszy mnie coraz bardziej, a jeszcze nie kwitną hortensje ...
Musiałam ściąć kocimiętki, bo odnawialiśmy chodnik.
Cieszą mnie bardzo miskanty Silberfeder. One w porównaniu do innych miskantów, które mam (Gracillimus i Rosi) bardzo szybko rosną. A może to po prostu moje pochwały powodują, bo uwielbiam przez te okno patrzeć i je podziwiać



Zaraz organizuję się do Ewy po roślinki, potem szybko do domu, bo ciężko się weekend zaczął. Córce wyskoczył taki jęczmień, że ma całe oko spuchnięte i się ratowałyśmy teleporadami. Jak opanowałam sytuację, to teściu "turbodziadek" wylądował ze spadochronem znowu w mieście zamiast na lotnisku i tym razem się doigrał, bo się połamał, ale na szczęście tylko nogę. I też noc niespokojna, ale najważniejsze, że nic poważnego nikomu nie jest.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 10:10, 27 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
To jest mój poranny widoczek z okna kuchennego. Cieszy mnie coraz bardziej, a jeszcze nie kwitną hortensje ...
Musiałam ściąć kocimiętki, bo odnawialiśmy chodnik.
Cieszą mnie bardzo miskanty Silberfeder. One w porównaniu do innych miskantów, które mam (Gracillimus i Rosi) bardzo szybko rosną. A może to po prostu moje pochwały powodują, bo uwielbiam przez te okno patrzeć i je podziwiać



Zaraz organizuję się do Ewy po roślinki, potem szybko do domu, bo ciężko się weekend zaczął. Córce wyskoczył taki jęczmień, że ma całe oko spuchnięte i się ratowałyśmy teleporadami. Jak opanowałam sytuację, to teściu "turbodziadek" wylądował ze spadochronem znowu w mieście zamiast na lotnisku i tym razem się doigrał, bo się połamał, ale na szczęście tylko nogę. I też noc niespokojna, ale najważniejsze, że nic poważnego nikomu nie jest.

Kasiu masz super widok z okna
Jęczmień na oku pewnie boli, mam nadzieję, że będzie lepiej. A dla teścia szybkiego powrotu do zdrowia
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ewa777 14:48, 27 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
kasia1 napisał(a)


To są wspomniane krwawniki Saucy Seduction i Apple Bloosom. Myślę, że w dużej masie fajnie by wyglądały. Muszę je podlać Florovitem, niech nabierają masy do dzielenia





O rany, o córce nie wiedziałam. Mam nadzieję, że z teściem wszystko dobrze.
Te krwawniki są bardzo ładne. Czy ten ciemnoróżowy to Saucy Seduction? Bardzo mi się podoba.
Musze rozejrzeć się za krwawnikami. Coraz bardziej mi się podobają
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
kasia1 16:02, 27 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dzisiaj miałam przyjemność odwiedzić Ewę z "Do raju daleko" Pojechałam po parę trawek i host (tak myślałam), a wróciłam, jakbym ograbiła szkółkę





____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 16:12, 27 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Jak zobaczyłam ilość roślin, to od razu pomyślałam, by się znalazły w docelowym miejscu. Tylko nie spodziewałam się takiej ilości, to też to miejsce w ogóle przygotowane nie było.

Dlatego roślinki, częściowo podzielone, znalazły się w mateczniku. Na wiosnę podzielę je jeszcze bardziej i zasadzę już w docelowym, przygotowanym miejscu, czyli przy tarasie, bo to póki co u mnie jedyne miejsce, gdzie jest czasem trochę cienia.









____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 16:23, 27 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Jarzmianki i dzwonki dalmatyńskie odczuły najbardziej upał, ale mam nadzieję, że odzyskają siły

Krwawniki te bordowe to Saucy Seduction. Bardzo mi się podobają.

Teść po operacji stawu skokowego i czeka na operację kolana. Obie nogi ma w gipsie, ale to tak pozytywnie nastawiony facet, że już planuje, że w tym sezonie wróci do skakania

Z córcią gorzej, bo jej to paskudztwo nie chce zejść pomimo maści, okładów. Pewnie w poniedziałek trafi mi szukać na cito okulisty ...

Nie nadaję się do pracy w takim upale ... Miało padać nic nie popadało u mnie. Czekam na wieczór, to pójdę trochę popielić.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ewa777 16:52, 27 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Kasiu, brawo! Udało Ci się wszystko posadzić. Super to wygląda
Z tych roślin w cieniu powinny rosnąć ciemierniki i hosty, ale jak Ci pokazałam u mnie hosty rosną nawet w słońcu.
Jarzmianka biała to -"Madeleine", a różowa to "Washfield".
Oby się wszystko przyjęło, bo rzeczywiście jest okropny upał. To nie najlepsze warunki na sadzenie.
U mnie nadal nie pada.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies