Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Roocika 13:03, 15 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)


Dziękuję, twoja to wypas i te osprzętu do niego ciekawe. Ja mam elektryczną z Lidla więc mocy nie ma na tyle by osprzęt montować. Z resztą one są zupełnie innej konstrukcji, moja nie jest samojezdna. Ale też cena zupełnie inna bo jakieś 300zl ale ta twoja też cena spoko jak na taki sprzęt. Podsunę mojemu P, ostatnio się zaktywizował ogrodowo i psioczy strasznie na tą naszą glinę. Może znajdą się fundusze

Dorii, namawiaj namawiaj Myślę, że warto, jeżeli macie jeszcze dużo do zrobienia, zwyczajnie się "zwróci". Można do niej chyba kupić płóg do odśnieżania, ale ostatnio śniegu nie ma
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:04, 15 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Jak ja żałuję, że taka mądra nie byłam, jak się wprowadziliśmy Teraz też bym wszystko najpierw przeorała, przemieliła. Dopiero potem bym myślała, co dalej.

Kasiu nie przejmuj się, nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Ściskam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 07:06, 16 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Walczę ze ślimakami (tymi bez muszelek) ... U mnie za działką jest rów melioracyjny i ich wylęgarnia … W zeszłym roku pożarły mi wszystkie sadzonki warzyw i ostróżki... W tym roku zapowiadało się na to samo. Więc zanim jeszcze zjadły wszystko, to posypałam im niebieskich granulek …

Następnego dnia, na każdej grządce było po kilkadziesiąt trupów … Po prostu czarno … Przyznam, że nie podoba mi się taka metoda, ale nie haruję w tym ogródku po to, by karmić ślimaki …

W każdym razie skuteczność tego środka jest niesamowita.

PS. Trzeba z tym uważać, jeśli ma się zwierzęta. Ja mam tylko kotkę, ale ona raczej w domu siedzi.

Wg teorii reinkarnacji karma wraca. Jeśli wyrządzamy komuś krzywdę, to w przyszłym życiu ta krzywda może spotkać nas. Czyli już wiecie, kim będę w przyszłym życiu Obym miała chociaż muszelkę …
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sarenka 21:08, 16 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Możesz mi na priv napisać co to za specyfik na ślimaki?
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 21:41, 16 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zdajecie sobie sprawę że po zjedzeniu nafaszerowanego tym ślimaka jeże, ropuchy, ptaki i co tam jeszcze je zjada giną w męczarniach?
Nie moralizuję tylko uczulam
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Ewa777 22:18, 16 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Dziewczyny, są środki na ślimaki bezpieczne dla zwierząt. To te z Ferramolem.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
kasia1 07:27, 17 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Macie rację dziewczyny, że to nie są fajne zabiegi, a ja jak zobaczyłam, że wrąbały mi połowę sadzonek, to pojechałam do budowlanego i kupiłam ten specyfik.

Dzięki za radę, na pewno wypróbuję ten środek z Ferramolem.

Przypomniała mi się też taka metoda, którą znalazłam na Ogrodowisku, że te granulki sypiemy punktowo i przykrywamy je kubeczkami po jogurcie z wyciętymi małymi otworkami. Wtedy żaby i inne żyjątka większe niż ślimaki się nie dostaną. Ale pewnie dalej są zagrożone, jak takiego zdechłego ślimola zjedzą ...

Mój tata zbiera ślimaki i je wynosi do parku To najlepsza metoda. No ale on ma 200m2 ogrodu i małe prawdopodobieństwo, że z tego parku do niego wrócą
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sarenka 08:08, 17 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Na szczęście w tym roku ślimaków nie mam i nie muszę niczego używać,żeby je likwidować.
____________________
Magda W samym sloncu
Ewa777 08:14, 17 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Ja mam dużo mniejszy ogród od ciebie, więc też ślimaki zbieram. Mam też w planie przy okazji zakupów w sklepie budowlanym lub ogrodniczym kupić pułapkę na ślimaki. Jeszcze jej nie stosowałam, więc nie wiem jaką ma skuteczność.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorii 10:34, 17 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Czytałam że w walce ze ślimakami można stosować siarczan magnezu. Bezpieczne w ogrodzie bo to w końcu nawóz.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies