Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 07:59, 20 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
No to tyle Buziaki dla wszystkich i udanego weekendu !
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Dorii 11:45, 20 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
kasia1 napisał(a)
Wczoraj zdążyłam przed burzą , to pokażę parę ogólnych fotek. Ciemne te fotki, ale trudno. Poniżej jest widok na warzywnik, tzn. warzywnik jest schowany za żywopłotem z hortensji, przed którymi rosną kocimiętki i rozplenice. Tutaj na razie się nic nie zmieni.

W warzywniku mam coraz mniej warzyw, a coraz więcej bylin kupionych do testów. Kupuję po dwie sztuki i patrzę, jak są fajne, to rozmnażam. Zrobię foty, jak zaczną kwitnąć.







Super ten szpaler a jak zakwitną hortensje to dopiero będzie łał.
Masz takie połacie do zagospodarowania że możesz się pokusić o rabaty w stylu Pieta Oudolfa.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Ewa777 13:24, 20 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Mi bardzo podoba się pomysł z gaikiem brzozowym To będzie piękne miejsce
Rododendron pod sosną będzie coraz większy, więc chyba będziesz musiała podkrzesać tę sosnę od dołu. I musisz przy tym rh pilnować, żeby nie miał sucho. Sosny dużo wody wyciągają, a rh potrzebuje wody do zawiązywania pąków już latem.

Moja sosenka tak wyciąga wodę, że 4 hortensje rosnące przy niej ciągle marnie wyglądają.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
SylwiaBe 14:02, 20 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Wow, taki szpaler z hortensji? Nieźle! To ile masz tam hortensji? Czy nie liczyłaś? ale super pomysł, żeby oddzielić się od warzywnika tymi hortkami
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Roocika 20:56, 20 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu,na prawdę masz duże pole do popisu, na zdjęciach widać ten areał Brzozy będą fajnie wyglądać jak podrosną, masz jakiś plan na całą rabatę?
Pomysł z doświadczalnie m-cy rozmnażalnikiem świetny.
U nas ez rosną chwasty w kostce, a mrówki roznoszą piesek
My zamówiliśmy 6 brzóz, musimy jechać odebrać...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 08:17, 21 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dorii, takie rabaty to marzenie i mistrzostwo. Ja jestem na etapie drzew i ogólnego planu Prawda też jest taka, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i z ogrodem też tak chyba jest. Najpierw marzył mi się ogród zupełnie bezobsługowy. Iglaczki dookoła działki, trawniczek (zadanie eMa) i koniec... Jak pooglądałam, poczytałam, to zachciało się więcej. Pewnie tych rabat z czasem też będzie przybywać... Nasz ogród to dożywocie, jak trafnie określił mój sąsiad
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 08:20, 21 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ewa, dlatego chyba ta przyszła rabata będzie musiała jeszcze poczekać - na nawodnienie ... Bo tam nie dochodzę z wężem, a nie mam siły nosić wiader, więc to miejsce podlewam rzadko. Może ta moja glina, którą przeklinam czasami, ma też ten plus, że trzyma wilgoć. I dlatego ten rododendron jeszcze nie padł
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 08:28, 21 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sylwia, mam u siebie łącznie około 70 hortensji Ten pas to 10 + 10 (z przerwą na wejście do warzywnika). W tym roku odważyłam się je wyżej podciąć (tak na 50cm) i zobaczę, jaki będzie efekt. Czekałam z tym kilka lat, aż hortki nabrały solidnej podstawy, tzn. grubych łodyżek.
Przy okazji widzę, jak urosły kocimiętki w porównaniu do ubiegłego roku...










____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 08:35, 21 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Na brzozową rabatę pomysłu nie mam. Bo ja mam ogólny plan w głowie, ale szczegóły mi się zmieniają w miarę dojrzewania ogrodowego i obserwacji tego, co u mnie rośnie, a co nie ... Na razie patrzę uważnie, co u innych rośnie pod brzozami. Gdzieś widziałam pod brzozami w ogromnej masie niebieską dąbrówkę i wyglądało to bajecznie. A brzozy w gaiku są rozstawione tak, by można było powiesić hamaki

Tak naprawdę, żeby myśleć, co dalej, powinnam jednak kupić glebogryzarkę. Ale to wydatek od ok. 3 tys. w górę ... I też nie mam gdzie jej trzymać ... Czyli najpierw domek gospodarczy ... Powoli uporaliśmy się z wykończeniem domu, ale widzę, że urządzenie ogrodu to będą równie duże wydatki ...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
SylwiaBe 11:00, 21 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Dobra, kopara mi opadła widzisz to: to moja gębunia
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies