Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Dorii 10:06, 19 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gary piętrzą się w kuchni, brudne ubrania kipią z kosza a ja piję kawę na tarasie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Ewa777 21:59, 19 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
2-3 razy w tygodniu robię spacer po ogrodzie z aparatem lub kawą. Kończy się to tym, że po chwilj biegnę zbierać ślimaki, poskrzypki, czy wyrywać chwasty lub podlewać
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorii 22:43, 19 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Heh, zaczynam kawę na tarasie, potem idę na przegląd z kawą. Na końcu kawa stoi w trawie a ja wyrywam chwasty albo poluję na poskrzypki. Ewentualnie robię zdjęcia
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
kasia1 07:39, 20 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Wczoraj zdążyłam przed burzą , to pokażę parę ogólnych fotek. Ciemne te fotki, ale trudno. Poniżej jest widok na warzywnik, tzn. warzywnik jest schowany za żywopłotem z hortensji, przed którymi rosną kocimiętki i rozplenice. Tutaj na razie się nic nie zmieni.

W warzywniku mam coraz mniej warzyw, a coraz więcej bylin kupionych do testów. Kupuję po dwie sztuki i patrzę, jak są fajne, to rozmnażam. Zrobię foty, jak zaczną kwitnąć.





____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:43, 20 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Poniżej tegoroczny nabytek - brzozy Doorenbos (10 sztuk) - będzie gaik brzozowy.

To jest plan:



A to w terenie:

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:46, 20 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Z gaiku już blisko do rabaty ze śliwą Pissardi. Tam są derenie Elegantissima, miskanty Gracillimus, hortensje Diamant Rouge, jeżówki purpurowe, floksy (małe są na razie), ostróżki (resztki, których nie pożarły ślimaki).
W tym roku doszły rozchodniki, przetaczniki Christa. Tę rabatę corocznie poszerzam.
Edit: i jeszcze trzcinniki Karl Foester

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:48, 20 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
W tym roku bardzo ładnie zakwitły rododendrony, które dostałam do odratowania. Podoba im się pod sosnami. Muszę ich kupić więcej. Nie poświęcam im zbyt dużo uwagi. Z dwa razy na rok nawóz. Na zimę obsypuję liśćmi dębowymi.



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:55, 20 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
To widok na dom. Przy tarasie pracuję obecnie nad żywopłotem, to widzieliście wcześniej. Rosną tam jeszcze dwie jabłonki Ole (których oczywiście na razie nie widać). Mam plan, by to wszystko (przy tarasie plus skarpa) było zrośnięte bylinami. Dlatego tak hoduję te byliny w mateczniku... Skarpa ma być bezkosztowa, z własnych sadzonek.

Patrząc na okno widać jedną z większych brzózek (rosną trzy). Ta brzózka jest obecnie mojego wzrostu Tam będzie odrębna rabata, z tyłu brzózki, a z przodu jeszcze nie wiem co i to jeszcze nie ten etap, by to rozstrzygać.








____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:56, 20 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
I obecne nasze zajęcie - renowacja chodników. Chodniki tylko na betonie trzeba kłaść, bo inaczej chwasty rosną wszędzie Mój em kładzie kostkę, a ja zmiotką w szczelinki wrzucam beton B20 chyba

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:59, 20 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
I moja miłość miskanty Silberfeder. Tam obok rosną śmiałki darniowe Goldtau. Muszę powiedzieć, że bardzo się zastanawiam, czy nie sadzić ich zamiast rozplenic. Ja mam cieżką, zimną ziemię. Rozplenice dopiero powolutku startują, a śmiałki biorą się już do kwitnienia (te śmiałki mam od jesieni 2019).



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies