Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Roocika 10:56, 17 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Walczę ze ślimakami (tymi bez muszelek) ... U mnie za działką jest rów melioracyjny i ich wylęgarnia … W zeszłym roku pożarły mi wszystkie sadzonki warzyw i ostróżki... W tym roku zapowiadało się na to samo. Więc zanim jeszcze zjadły wszystko, to posypałam im niebieskich granulek …

Następnego dnia, na każdej grządce było po kilkadziesiąt trupów … Po prostu czarno … Przyznam, że nie podoba mi się taka metoda, ale nie haruję w tym ogródku po to, by karmić ślimaki …

W każdym razie skuteczność tego środka jest niesamowita.

PS. Trzeba z tym uważać, jeśli ma się zwierzęta. Ja mam tylko kotkę, ale ona raczej w domu siedzi.

Wg teorii reinkarnacji karma wraca. Jeśli wyrządzamy komuś krzywdę, to w przyszłym życiu ta krzywda może spotkać nas. Czyli już wiecie, kim będę w przyszłym życiu Obym miała chociaż muszelkę …


Kasia, zobacz preparat Pełzakol, jest bezpieczny, jak pisze Ewa (jest jeszcze z tą samą substancją ale o innej nazwie). Trupów po nim nie ma na grządkach i przy roślinach, bo ślimaki wracają do "gniazda" i tam dogorywają. Trupy przyciągają jednak nowe ślimaki (bo to kanibale przecież ).
My oprócz zbierania stosowaliśmy też pułapki z piwem, ale trzeba je dać tak z dala od roślin, bo one też przyciągają te golasy. Ślimaki wchodzą do piwa i się "topią". Piwo oczywiście trzeba wymieniać, a golasy z piwa (bleee) utylizować.
U nas płynie wzdłuż granicy rzeczka, jest mały lasek i staw i też tych potworów pełno.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 07:00, 18 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady, zanim kupię kolejny środek to na pewno wezmę je pod uwagę ...

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 10:15, 18 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Wklejam ku pamięci i do dalszych rozważań. Mała Mi sypie na ślimaki ekologicznym Compo Bio.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 10:18, 18 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Wklejam ku pamięci i do dalszych rozważań. Mała Mi sypie na ślimaki ekologicznym Compo Bio.



Kasiu ale nawozem do pomidorów?
Wczoraj rozmawiałam z sąsiadką, ona mówi, że sypie sól ale ja nie próbowałam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 12:15, 18 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Soli nie sypcie
Zasolicie glebę a mało która roślina to lubi, kojarzy mi się tamaryszek tylko.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 14:09, 18 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)
Soli nie sypcie
Zasolicie glebę a mało która roślina to lubi, kojarzy mi się tamaryszek tylko.

Masz rację, przecież sól się rozpuszcza....
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ewa777 20:53, 18 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18409
Kasiu, kończ temat ze ślimakami Pokazuj zdjęcia
Tylko w niedzielę i poniedziałek nie byłam w ogrodzie, to we wtorek aż nie mogłam uwierzyć, że tak rośliny porosły w ciągu dwóch dni. Pogoda im sprzyja. Dziś u mnie trochę popadało.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
kasia1 06:59, 19 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Z tymi zdjęciami jest kiepsko, bo doba jest dla mnie za krótka. Może w weekend uda się coś zrobić … Nie pamiętam, kiedy miałam chwilę, by przejść się po ogródku w celach rekreacyjnych. Jak już znajdę wolną chwilę to dosłownie wpadam i albo pielę, albo podlewam …


____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:24, 19 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
I to też jest złe podejście. Podobno dla równowagi psychicznej raz w tygodniu i w domu i w ogrodzie powinno być się gościem Czyli nie sprzątać, nie pracować, po prostu delektować się No ale to tyle w teorii
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 09:42, 19 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
I to też jest złe podejście. Podobno dla równowagi psychicznej raz w tygodniu i w domu i w ogrodzie powinno być się gościem Czyli nie sprzątać, nie pracować, po prostu delektować się No ale to tyle w teorii

Kasia u mnie to samo!
Doba nie chce być z gumy, a jak położę Młodszego to najlepiej sama bym już poszła spać, a tu jeszcze ogarniać trzeba
Niech moc będzie z nami
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies