Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

SylwiaBe 09:31, 24 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Kasiu, a gdzie masz ustawiony ten zbiornik na deszczówkę? To bardzo dobry pomysł, szczerze powiem, że nie myślałam nad tym, ale teraz widzę, że to kluczowe - dałaś do myślenia. Nie znam się kompletnie, więc wybacz
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 09:32, 24 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
A połączenie czosnków że stipami bardzo fajne, te czosnki to za mną chodzą, z resztą jak i inne cebulowe, bo u mnie ich brak, żadnych nie mam
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
kasia1 10:35, 24 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970


Zbiornik jest tak mniej więcej przy tej strzałce. Wkopany i zbiera wodę z połowy dachu. Do zbiornika mam dołączoną pompę i powoli myślimy, by dalej ciągnąć węże i spryskiwacze do warzywnika.

Ten zbiornik 1300 m3 jest docelowo za mały i ale tak wiosną nawet niewielki deszcz go napełniał i wodę z wodociągu wykorzystywałam w tym roku tylko raz … No i w czerwcu to już pada, więc w ogóle nie podlewam.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sylwia_slomc... 12:35, 24 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Masz na działce wiatrak , produkuje dla Was prąd? Sprawdza się? Pokrywa zapotrzebowanie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sarenka 12:38, 24 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
kasia1 napisał(a)


Zbiornik jest tak mniej więcej przy tej strzałce. Wkopany i zbiera wodę z połowy dachu. Do zbiornika mam dołączoną pompę i powoli myślimy, by dalej ciągnąć węże i spryskiwacze do warzywnika.

Ten zbiornik 1300 m3 jest docelowo za mały i ale tak wiosną nawet niewielki deszcz go napełniał i wodę z wodociągu wykorzystywałam w tym roku tylko raz … No i w czerwcu to już pada, więc w ogóle nie podlewam.

Nasz ma 6000 litrów i wystarczyło że porządnie popadało i w półtora dnia trzeba było wypompować jakieś 20 tysięcy litrów,a zbiera tylko wodę z dachu i z ziemi z dwóch miejsc
____________________
Magda W samym sloncu
SylwiaBe 13:02, 24 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Dobra, czyli trzeba kopać, zakopać zbiornik, podłączyć rurkami z rynnami? To dla mnie kompletna abstrakcja nie umiem sobie tego nawet wyobrazić, na jakiej zasadzie to działa, aż wstyd
I jeżeli takie wielkie zbiorniki nie dają rady to jaką pojemność trzeba?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
kasia1 14:01, 24 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Megi, jeśli dobrze Ciebie rozumiem, to tej wody miałaś za dużo. U nas mamy odprowadzenie do rowu melioracyjnego, gdyby było za dużo wody w zbiorniku.

Sylwia, dobrze myślisz, rurami jest połączone z rynnami, przy rynnie mamy takie jakby studzienki rewizyjne (?) i dopiero potem leci woda dalej. U nas docelowo leci do rowu melioracyjnego, ale po drodze właśnie jest ten zbiornik.

Ja nie wiem, co w przypadku, gdy nie masz gdzie odprowadzić nadmiaru wody.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Dorii 16:33, 24 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mam zbiornik 10 tys litrów, mogło by być więcej. Przy suficie jest zamontowana rura rozsączająca, dwie nitki puszczone na ogród ale dość głęboko, metr i więcej ile dobrze pamiętam, ze spadkiem. Jeszcze nie było tak by nam wylało. Na początku wypompowaliśmy profilaktycznie na łąkę po sąsiedzku jak długo padało ale teraz stoi na niej dom więc nie mamy gdzie i też nic się nie dzieje.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
kasia1 19:14, 24 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
A widzisz Dorii, mój eM mówił 5 tys. litrów, to może trzeba myśleć o większym zbiorniku...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Pszczelarnia 19:59, 24 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jestem pod wrażeniem zbiornika, wiatraka etc.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies