Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Agatorek 22:26, 03 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
kasia1 napisał(a)
I wczoraj wypielone kulki bukszpanowe i mój cień . Tutaj em mi obiecał chodniczek do tarasu, to to zielsko zniknie i będzie troszkę miejsca na roślinki przed bukszpanami.




Cześć Kasiu

Ale masz piękne kulki, super

I bardzo mi się podoba rabata z grackami, hortensjami i jeżówkami. Śliczna jest
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kasia1 08:06, 08 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dziewczyny, zbiorowo dziękuję za odwiedziny i za rady z przywrotnikiem. Ten przywrotnik mnie kusi, a fakt, że się sieje na razie jest dla mnie zaletą Zresztą podobnie jak z jeżówkami, które też mi się sieją.

Czasu brakuje na wszystko. Nie mam czasu nawet odpisywać. Od przyszłego tygodnia zdalna, to trochę nadrobię, bo zaoszczędzę czasu na dojazdy.

Pochwalę się zakupem Kiku Shidare Zakura. Mam i ja, z czego jestem przeszczęśliwa. Zakup oczywiście nie był planowany, ale jak ją zobaczyłam najpierw u Małej Mi, a potem w szkółce, to nie było odwrotu. Szczepiona na wysokości ok. 150 cm.

Może w niedzielę będzie słonecznie i zakwitnie, to się uda ładniejsze zdjęcia zrobić.









____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 08:13, 08 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
I kolejny zakup. Najbardziej problematyczny. Moje tujki sprzed wejścia trafiły do gruntu, bo pewnie wkrótce by już zaczęły usychać.
Pojechałam kupić nowe, ale się okazało, że te większe egzemplarze nie pasują do donic (za duża bryła).
Kupiłam mniejsze około metra na chudych pieńkach, ale wyglądały tak biednie w tych dużych donicach, że pojechałam oddać.
Szefowa w Dammerze naprawdę starała się pomóc. Przygotowała mi i przywiozła większe. Cieszę się, ale ... One są wielkie. Teraz ten dół jest goły, a w donicach nie ma miejsca na dosadzanie czegokolwiek.

Co ja mogę zrobić. Przyszło mi do głowy, żeby kupić może jakieś trawy i ustawić je wokół tujek w doniczkach (byle tych doniczek nie było za bardzo widać).



Tę lewą tujkę muszę troszkę ostrzyc.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 08:24, 08 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
I kupiłam 6 baptysji - posadzę przy niebieskiej ławce.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sarenka 09:25, 08 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jakie baptysje kupiłaś?
Teraz do tych tuj to by chyba jeszcze większe donice się przydaly??
____________________
Magda W samym sloncu
LIDKA 10:05, 08 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
A czy w tych donicach musza być takie wysokie tuje?
może dla odmiany jakieś stożki?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Roocika 11:20, 08 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasia, fajna wisienka Fajnie, że zaraz zakwitnie. Niech zdrowo rośnie.
A nie wolisz kupić nowych większych donic? Ostatnio mój mąż w markecie kupił plastikowe, ogromne chyba za 35 zł szt.
Babtysje mam na liście, dzięki Andzie, ostatnio ktoś pokazywał swoje z sezonu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 13:14, 08 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sarenko - baptysję błękitną.

Lidka, Roocika - tuje faktycznie mogłyby być niższe, poprzednie były. Ale już trudno, nie mam siły z nimi jeździć w tą i z powrotem. To trzecie podejście było i już właścicielka szkółki przywiozła. Plus jest taki, że jeśli nie padną i tak jak poprzednie trafią "na emeryturę" do gruntu, to będą ładnym akcentem.
Zakup większych donic odpada. Te już są duże (wiem, że tego nie widać) i baaardzo ciężkie.
Póki co postawiłam na donicach doniczki z komarzycami. Nie miałam nigdy komarzyc, ale podobno powinny się trochę urosnąć i wytrzymać w pierwotnych doniczkach. Żeby doniczki się trzymały przytwierdziłam je długimi wykałaczkami do grilla



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Dorii 13:38, 08 maj 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Od jakiej strony masz wejście?
Komarzyce rosną w torfie? Jeśli tak to będzie szybko przesychać.
A może tojeść rozesłana. Parę gałązek z korzonkiem wetknąć a ona się rozrośnie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sarenka 15:55, 08 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie wiem czemu ale czytając baptysje myslalm o barbuli eh
Baptysje mam u siebie
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies