Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Milka 12:50, 13 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I ja to mam i myślę, że chwast, choć ładny.
Sporo żurawek naprodukowałaś. Ja wiosną ścinam do ziemi i też fajnie odrastają
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasia1 09:08, 14 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Witaj Aniu Byłam, widziałam, piękne sadzonki.

Dorii, Haniu, Milka, dzięki za odwiedziny. Chwasta już nie ma. Przynajmniej wiem, że nie pozbyłam się jakiegoś ogrodowego rarytasa
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 09:14, 14 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Nie mam niestety zbytnio czasu na forum. Ale ten wątek pełni też dla mnie funkcję pewnego pamiętnika, żeby widzieć, że może powolutku, ale idziemy do przodu.
Dlatego poniżej parę fotek z kwitnienia na pamiątkę.

Wiśnia Pissardi w czasie kwitnienia





I druga przed domem. Tutaj wczoraj posadziłam kilka bodziszków Rozanne i trzy sadzonki liatry kłosowej. Oczywiście kiedyś chciałabym mieć z tego rabatę, ale od czegoś trzeba zacząć, żeby potem mieć co dzielić. Zresztą liatra kłosowa podobno się sieje.





____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 09:15, 14 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Zachwycam się Kiku. Posadziłam ją tak, żeby widzieć z salonu, ale też różnych miejsc na działce.




____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 09:20, 14 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Tawuły Grefsheim. Są cudowne. Maleństwa jeszcze,a z daleka je widać. Do tego są całkowicie bezobsługowe.



Tutaj cała przyszła rabatka. Obłożyłam grubymi kartonami i wysypałam korą. Przyszły już hortensje Strong Annabelle, może dzisiaj je posadzę (przy ławce). Czekam jeszcze na baptysję błękitną i w tym roku na tyle w miejscu. Aaa, jeszcze przed ławką muszę przekopać, jak troszkę ziemia zmięknie po deszczu, by jesienią móc rosadzić funkie, które dostałam od Ewy z Raju.



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 09:21, 14 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ciekawostka, w tym roku kwitnie tylko jedna wiśnia Kanzan Może one tak mają, że jeden rok obficie, a kolejny skromnie? A może ta przedłużająca się zima jest powodem?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 09:25, 14 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Podobnie jabłonki Ole. Chociaż tutaj znam przyczynę. Pierwsza - kwitnąca jest już zadomowiona, a druga była wymieniana, bo mąż ją złamał traktorkiem. To i tak dobrze, że chłop się przyznał, a nie próbował skleić i zrzucić na zimę (co podobno przyszło mu do głowy). Udało się szybko kupić drugą. Po tej szkodzie drzewka otrzymują takie mini rabatki, żeby je bezpieczniej przy koszeniu omijać.

Rano:




Wieczorem po słonecznym dniu już w rozkwicie:



I tutaj obie na zdjęciu, w tym jedna w tym roku obrażona



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 09:28, 14 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Teraz czekam na bzy i kaliny
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 09:38, 14 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
I jeszcze raz dzisiejsza jabłoń Ola:





____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 10:14, 14 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Tawuły Grefsheim. Są cudowne. Maleństwa jeszcze,a z daleka je widać. Do tego są całkowicie bezobsługowe.



Tutaj cała przyszła rabatka. Obłożyłam grubymi kartonami i wysypałam korą. Przyszły już hortensje Strong Annabelle, może dzisiaj je posadzę (przy ławce). Czekam jeszcze na baptysję błękitną i w tym roku na tyle w miejscu. Aaa, jeszcze przed ławką muszę przekopać, jak troszkę ziemia zmięknie po deszczu, by jesienią móc rosadzić funkie, które dostałam od Ewy z Raju.




Kasiu, tu będzie przepięknie jak te tawuły podrosną Widziałam je kwitnące w szkółce.
Myślę już, czy nie upchnąć ich gdzieś w dolnym ogrodzie
Fajnie, że masz dużo wiosennie kwitnących drzew, jak urosną to będziesz mieć wiosenny spektakl
Też czekam na Twoje bzy
Pozdrawiam Kasiu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies