Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 15:20, 14 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu, naprawdę polecam, też zamierzam je dokupić. Nie musisz ciąć, jak mają mieć taki fontannowy pokrój. Radzą sobie ze suszą znakomicie, co już też sprawdziłam

Szkoda, że nie ma wersji karłowych. A może są?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
ajka 19:48, 14 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3936
Ale malutkie te tawułki Grefsheim kupiłaś, ja nawet takich nie widziałam w sprzedaży. Na szczęście chyba one dość szybko rosną. Ja swoje kupowałam sporo większe rok temu, chyba coś bliżej lata, a chyba po 6 czy 7zł były, więc uważam, że niedrogo. Mam wrażenie, że czasami warto jednak poczekać i kupić większe rośliny. Bo potem często okazuje się, że za miesiąc dwa, te sklepy sprzedają dużo większe okazy i za niższą cenę. Chodziłam po tych naszych szkółkach i widziałam ostatnio rośliny, z listkiem, albo dwoma, ledwo co wychodzące z ziemi, a ceny po 20-40zł. Kosmos jak dla mnie. Póki co sporo nadal odpuszczam i czekam.

Ja też trochę forum traktuję jak pamiętnik, fajnie tak oglądnąć stare zdjęcia, no i nazw się potem niepozapomina
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasia1 07:16, 16 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
To super cena Ajka. Ja już nie pamiętam, za ile kupowałam, bo to chyba rok temu sadzony. Nie mam czasu niestety jeździć po szkółkach i polować na okazje i dlatego byliny, krzewy kupuję zazwyczaj przez internet. Tutaj doświadczenia różne, wiadomo. Tylko po drzewa jeżdżę osobiście.
Ale tawułki mimo że małe przyjechały malutkie, to zdrowe i ładnie rosną (były jeszcze mniejsze

Tydzień temu kupowałam jednoroczne w najbliższym sklepie i tam sprzedawali (fakt pięknego dużego) przywrotnika za 33 zł ... Dla mnie cena kosmos.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:23, 16 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Wczoraj wypieliłam rabatę hortensjową i w końcu dokończyłam sianie w warzywniku.

U mnie czas prac ziemnych się kończy (do września). Nie zdążyłam wszystkiego zrobić. Żywopłot hortensjowy wymaga poszerzenia, ale nie jestem w stanie szpadla wbić już ... Szkoda mojego kręgosłupa. Może po zapowiadanych deszczach ziemia trochę zmięknie.


____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Agatorek 13:45, 16 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
kasia1 napisał(a)
I jeszcze raz dzisiejsza jabłoń Ola:







Ślicznotka
W tej chwili bardziej mi się podobają ozdobne jabłonki niż wiśnie. Szkoda tylko, że nie kwitną dłużej. Chyba, że to ten rok i długa zima tak sprawiła.

Mój eM wielokrotnie coś mi skosił, też od razu się przyznaje (chyba, że nawet nie zauważy ).
Raz skosiłam mini sosenkę (posadziłam 2 szt chyba jako pierwsze u nas), druga ma się dobrze i teraz już trudno jej nie zauważyć .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 13:46, 16 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
kasia1 napisał(a)
Wczoraj wypieliłam rabatę hortensjową i w końcu dokończyłam sianie w warzywniku.

U mnie czas prac ziemnych się kończy (do września). Nie zdążyłam wszystkiego zrobić. Żywopłot hortensjowy wymaga poszerzenia, ale nie jestem w stanie szpadla wbić już ... Szkoda mojego kręgosłupa. Może po zapowiadanych deszczach ziemia trochę zmięknie.




Masz taką trudną ziemię?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kasia1 14:45, 16 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Agnieszka, z okna w salonie widzę Olę, Pissardi i Kiku Shidare więc mogę porównać. Ola wygrywa za kwitnienie i jabłuszka, Pissardi krótko kwitnie, za to najwcześniej i teraz ma już piękne bordowe listki. Kiku też jest piękna. Teraz kończy kwitnąć Kiku, Ola też już blednie. Fajnie jest mieć wszystkie. Jeszcze białą magnolię planuję posadzić.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 14:47, 16 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
A ziemia typowa glina, plastelina albo skorupa. Dwa lata temu doprowadziłam się do kontuzji, więc teraz już podchodzę do kręgosłupa z większym szacunkiem
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gruszka_na_w... 15:32, 16 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Tawuły za rok będą już w docelowym rozmiarze. One bardzo szybko rosną. Jeśli masz gdzieś luźne miejsce, to polecam też tawuły nippońskie. Kwitną w II połowie maja, też na biało. Mają nieco sztywniejszy pokrój.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 15:50, 17 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Dziś kupiłam jabłonki Royality , wcześniej 2 Nigry, więc jeszcze „tylko” kiku shidare mi zostało do kompletu. Ale to może w przyszłym sezonie. Albo na jesieni.
Teraz muszę dokończyć zaczęte rabaty, trochę mi tempo siadło ostatnio.

Taką plastelinę też mam, ale dużo niżej (doświadczyłam tej przyjemności, jak kopałam oczko) i nie wszędzie.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies