Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Agatorek 22:07, 23 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Nie wiem, jakie są bezproblemowe ,
Ale jeśli to zaciszne miejsce, to może klon atropurpureum?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 13:21, 24 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
kasia1 napisał(a)
Wczoraj zdemontowaliśmy drewniany plac zabaw dla dzieci. Utknęłyby już w tej zjeżdżalni Powstało ładne miejsce w rogu działki na jakieś (może być spore) drzewo. Bordowe mi się marzy. Pissardi już mam. Co polecicie?

Rozmiary bez ograniczeń, ale musi być bezproblemowe i takie, co nie muszę formować.


Perukowiec Ma cudne liście i ślicznie się przebarwia jesienią. Dobrze znosi suszę i mokre. I nic go ogólnie nie rusza i nie żre Tu w mojej okolicy przynajmniej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasia1 07:16, 26 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Klon Atropurpureum - przepiękny, ale miejsce chyba dla niego niezbyt przyjazne, bo wietrzne.

Perukowiec - zbyt niski, chodzi o to, że to jest narożnik działki, a my jesteśmy na górce, widoczni bardzo z każdej strony.

Tam mam miejsce na duże, wysokie drzewo, wtedy też proporcje się na działce polepszą, bo drzewo osłoni widok na nas od ulicy, a dom nie będzie tak "górować".

Dlatego biorę pod uwagę drzewa bordowe. Buków się obawiam, bo mam lekko kwaśną ziemię, to może im się nie podobać.

Biorę pod uwagę klona Crimson King lub Royal Red. Tylko nie wiem, czym one się właściwie różnią, bo na zdjęciach wyglądają bardzo podobnie.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
LIDKA 07:36, 26 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Kasia ja mam 2 crimsony. Rosną ładnie . W upały maja takie zwieszone liście a potem się podnoszą. W szkółce informował Pan ze to tylko młode okazy. Moje maja po ok 2.5 m.
Mam je 2 lata. Teraz przesadzałam.
Liście cienkie i mile w dotyku.
Tego drugiego nie znam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 07:39, 28 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Klon kulisty bordowy (tylko nie wiem jakiej odmiany) to dobry pomysł. Nawet jak korona nie jest symetryczna to też ładnie się prezentuje taka niekształtna. Widziałam kilkuletnie takie drzewa u siebie gdzieś w centrum.
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 10:16, 29 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Kasia przyszłam zobaczyć kalinę a tu nic ;(
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Roocika 10:17, 29 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu, czytałam gdzieś,że kupiłaś klona Pokaż
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 07:56, 30 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dziewczyny, ja na forum mam czas tylko sobotę lub niedzielę rano, jak rodzinka śpi i komputer wolny. Czasy zdalnej pracy się skończyły u mnie ... A było tak miło, że zamiast w trasie, to zaczynałam dzień od kawy i forum

Nadrabiam:

Po raz pierwszy zakwitły u mnie lilaki, czyli tak około 3 lat od posadzenia w docelowych miejscach. Malutkie są jeszcze, ponad metr. Ale cieszą niezmiernie.

Lilak Charles Joly. Ciemne kwiaty. Ale nie pachnie intensywnie. Chyba w ogóle nie pachnie



Lilak Michel Buchner. Pachnie obłędnie. Tutaj rośnie na końcu działki, za kompostownikiem.




ściełam wszystkie, by móc się cieszyć zapachem w domu.



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:58, 30 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Kalina Roseum dla Lidki (mam 4 sztuki razem). Na razie jeszcze limonkowa. Rzeczywiście z kalinami jedynym problem jest mszyca, ale w tym roku jej nie widzę. Czyżby kwietniowe pryskanie olejem pomogło?



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:59, 30 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Niestety hortensja ogrodowa bardzo odczuła tegoroczną zimę.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies