Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 05:22, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Kilka aktualnych fotek. Mam spore zaległości Ale czasu brakuje. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Kalina Roseum w tym roku dała popis. Nigdy jeszcze nie była tak obsypana kwieciem. Obecnie krzaczki mają około metra. Kupowane oczywiście jako maleństwa. Mszyca ją zaoszczędziła.




____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 05:24, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Lilak Miss Kim. Zakwitł po raz pierwszy w tym roku. Ale przyznam, że te pospolite robią chyba na mnie większe wrażenie. Natomiast Miss Kim ma nie dawać odrostów, więc rośnie sobie na przyszłej rabacie. A kilka pospolitych mam poutykanych w miejscach, gdzie z odrostami walczyć nie zamierzam.



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 05:25, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Niektórzy mieli czas na opalanie

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 05:27, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Kocimiętkowy szał. Tutaj kocimiętka Walkers's Low. W porównaniu do tej najzwyklejszej dłużej trzyma kolor, nie kładzie się. Przynajmniej u mnie. Jeden krzaczek po dwóch latach (a może trzech ) osiągnął metr średnicy. Potwory



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 05:31, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Hortensja drzewiasta Strong Annabelle. Tzn. taka miała być Przy niebieskiej ławce mają być kolory niebieskie i białe. Róż mi tam nie pasuje. Hortensja kupowana na stronie Al..... Sklep bardzo ładnie się zachował - jak się okazało, że zaistniała pomyłka, przesłałam fotki i uwzględnili reklamację. Prześlą to, co zamawiałam. Teraz tylko nie wiem, gdzie te różowe przesadzić

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 05:39, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Zakwitły jeżówki. Mam u siebie tylko te najzwyklejsze i przy nich zostanę. Żelazne rośliny.



Na rabacie przetacznik kłosowy Christa, dereń Elegantissima, trzcinnik Karl Foerster, miskant Gracillimus, przywrotnik ostroklapowy, zwykłe cisy, hortensje Diamant Rouge. No i wiśnia Pissardi. Pod koniec lata uzupełnię jeszcze hortensji. Tę rabatę każdego roku poszerzam o jeden rządek roślin.











____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 05:45, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Przedogródek.Kocimiętki wycięte (ale po dwóch tygodniach już są zielone kulki). Teraz nastał czas miskantów i hortensji.
Hortensje Polar Bear, miskanty Silberfeder, berberys Pink Queen. Smiałki Goldtau. Smiałki wylecą. Za bardzo się sieją. Przesadzę je do przyszłego gaiku brzozowego. Tam niech się sieją.







____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 05:51, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
W tym roku troszkę przedłużyłam przeogródek. Rosła już tam samotnie druga wiśnia Pissardi. Wiosną obłożyłam wszystko kartonami i korą. Potem dosadzałam bodziszki Rozanne, liatrę kłosową i kilka tuj Danica.
Tutaj jeszcze jest skromnie, co wynika z mojego skąpstwa, a może ładniej mówiąc rozsądku. Chciałam dokupić bodziszków, ale ich cena chyba ok. 20zł/szt. mnie powaliła. Ile musiałabym ich kupić, żeby zapełnić rabatę. Trudno. Cierpliwość cnotą ogrodnika. Poczekam, urosną, będę dzielić.

Bodziszki Rozanne bardzo szybko się rozrastają. Rok temu kupione jako maleństwa, w tym roku przesadzone na docelowe miejsce mają już ok. 50cm średnicy.





____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 05:55, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Tutaj przy tarasie lilaki Palibin, a przed nimi żurawki i turzyce Ice Dance od Ewy z Raju. Jestem pod wrażeniem tych roślinek. Dzieliłam duże trawy od Ewy na takie małe kępki i wszystkie się przyjęły. Nawet jak na początku miały się trochę gorzej, to teraz już widać, że się rozrastają. Niesamowite trawy.

W oddali widać nowy nabytek - wiśnię Umbraculifera. Miała być posadzona przy domu, ale źle oceniłam wysokość. Korona zaczyna się tak od 220cm. Musiałam jej znaleźć inną miejscówkę. Tam w oddali będzie w przyszłości rabata z huśtawką. Wiśnia jest na razie dużo wyższa niż klon Crimson King. Te proporcje w przyszłości powinny się zmienić. Poczekamy, zobaczymy.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 05:56, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Jabłoń Ola ugina się pod ciężarem jabłuszek

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies