Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 05:58, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Tegoroczny nabytek. Magnolia Lennei Alba. Podobno Może się okaże wiosną Zakupiona przez intenet, przyjechała dość mocno sfatygowana. Ale nabiera sił i wypuszcza dużo nowych listków.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 06:00, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Najdroższa i najlepsza pomyłka, która mi się trafiła. To miała być brzoza Doorenbos. Jest zwykła (teraz już wiem, że te brzozy różni wielkość liści). Ale jest przepiękna, dwupienna.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 06:01, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Żywopłot z hortensji nabiera masy. W tym roku bardzo nisko cięty. Ciekawe czy kwiatostany będą większe. Kocimiętki pożarły rozplenice. Chociaż teraz kocimiętki już ścięłam, to rozplenice dostaną więcej światła.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 06:06, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Skarpa. Tutaj jeszcze sporo do zrobienia (ok. 1/6 jest na razie obsadzona), bo głównie chodziło to, że na skarpie jest duży problem z koszeniem i trzeba było w końcu pozbyć się tej trawy i zielska. Jeszcze skromnie to wygląda, ale posadzenie jeżówek było świetnym pomysłem. Posadziłam jeszcze trzcinniki (na razie maleństwa), rozchodniki, kocimiętki, przetaczniki. Czyli to, co miałam w nadmiarze.

Przyjemnie jest pić kawę i obserwować motyli spektakl.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 06:14, 01 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Z problemów, to rozsiewa mi się po ogrodzie szczawik różkowaty. Niestety na moim areale nie jestem w stanie nad nim zapanować. Już w ubiegłym roku, jak zdałam sobie sprawę, że mam niebezpiecznego chwasta, to go wyrywałam, wyskubywałam kwiatki, wyrwane od razu do worka. A on i tak się rozsiał w inne części ogrodu. Teraz sobie myślę, że nasionka mogłam na butach przenosić I te nasionka serio strzelają. Dostałam w oko, to potem pieliłam już w okularach przeciwsłonecznych... Paskudztwo gorsze niż skrzyp, na który się kiedyś skarżyłam
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 10:24, 01 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu, obejrzałam cała relację. Bardzo fajnie działasz i efekty są świetne.
Prawdziwy i cierpliwy z Ciebie ogrodnik.
Wszystko mi się u Ciebie podoba.
Buziaki Kasiu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anuska2507 10:45, 01 sie 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2515
Solidna porcja zdjęć Bardzo ładnie wszystko się u Ciebie rozrasta. Cierpliwość to podobno pożądana cecha u ogrodnika - pozwala sporo zaoszczędzić
Też mam u siebie hortki Diamant Rouge i planuję je kiedyś połączyć z Pissardi. Poproszę więc o zdjęcia tej rabatki za jakiś czas, jak już hortensje się przebarwią.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 11:24, 01 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Ale Ci się wszystko już ładnie porozrastało

Ten szpaler zachwyca

kasia1 napisał(a)


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Ewa777 12:33, 01 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Kasiu, widać jak wszystko się pięknie rozrosło Ten szpaler zachwyca
Rabata przytarasowa też się pięknie zagęściła, a w przyszłym roku będzie tego jeszcze więcej, bo jeżówki Ci się rozsieją
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ajka 22:58, 01 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
świetne zmiany, bardzo mi się podobają kocimiętki i jeżówki. Jeżówki same ci się nasiały? Takie gęste i piękne okazy, musiałabym kupić kilka sadzonek by osiągnąć taki efekt.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies