Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 13:22, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Jedna jabłoń Ola zaszalała najpierw z kwieciem, a teraz z jabłuszkami.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 13:23, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
A druga za to bez kwiecia i jabłuszek, ale za to sporo urosła.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 13:25, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Bodziszki Rozanne. Zdjęcie absolutnie nie oddaje, jak one z daleka "świecą". I przekwitnięte liatry kłosowe.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 13:25, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
I jeszcze misie polarne przed domem. Muszę zainwestować w jakieś barierki na okna, bo spadają mi skrzynki z kwiatami

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 13:26, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Co za .... zjada moje brzozy ??? Jak z tym walczyć i kiedy?

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 13:28, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
No i tyle w ogródku. Pozdrawiam serdecznie zaglądających i jednocześnie przepraszam, że sporadycznie do Was zaglądam. Jak już znajdę wolną chwilę, to pielę Może troszkę zimą ponadrabiam
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 13:47, 04 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Moje obecne zajęcie. Wymiana żywopłotu. 2/3 pracy i wydatków za mną.



Przy okazji czuję, że dobrze zrobiłam i że jednak lubię, jak jest od linijki, uporządkowane

Kasiu, obejrzałam wszystko, roślinki Ci rosną jak oszalałe, jakie masz tu okazałe miskanty, jakie to?
Cisy zdecydowanie bardziej eleganckie i porządkują przestrzeń
Grujecznik pewnie przotrzebuje teraz czasu, trzymam za niego kciuki.
Misie polarne też świetnie pod oknami wyglądają, jakie wysokie i szerokie Ci wyrosły?
Kasiu, gąsienice wyglądają na Płast brzozowiec (albo u mnie ostatnio się pojawiła inną gąsienica na brzozach, zapomniałam teraz nazwy) jak jest ich za dużo na zbieranie potraktuj je polisectem/mospilanem (to to samo).
Buziaki
Ps. Te bodziszki Rozzane, są przepiękne, czy je trzeba golić wiosną?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 13:57, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu, misie polarne mają około 1mx1m albo trochę więcej. W tym roku przycięte bardzo nisko. One nie lubią patelni (tam gdzie mam patelnię mają dużo mniejsze kwiaty). Pod domem też jest dużo słońca, ale tak do 12 mają cień.

Miskanty Silberfeder. One będą jeszcze wyższe, bo wychodzą srebrzyste kwiatostany W ubiegłym roku już w sierpniu. W tym roku później, bo one lubią słońce. Podobne (chyba ładniejsze) są też Memory, ale je widziałam tylko na zdjęciach.

Bodziszki chyba golisz jak resztę bylin, nie wiem, bo rok temu były takie maleństwa, że z nimi nic nie robiłam.

Dziękuję za rady. Ten mospilan to już teraz czy pilnować od wiosny? I tak zaraz liście opadną.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Agatorek 14:11, 04 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
kasia1 napisał(a)
Aga, berberysy tylko w takim miejscu, gdzie nie będziesz musiała do nich podchodzić. Nawet przy wykopywaniu kilka razy się skaleczyłam, a te ciernie to jakiś koszmar. Nigdy więcej berberysów. Oddałam sąsiadce, co ma hektar działki.

Poniżej fotka grujecznika pendula. Bidulek przyjechał. Połamane gałązki, poparzyło go słońce (to już u mnie). Dostał duuużo dobrej ziemi, dbam, by miał wodę, miziam przechodząc obok, będzie piękny. Jest trochę poskręcany, ale to ma dla mnie swój urok. Ten grujecznik ma ok. 170 cm, nie wiem, będę ten przewodnik przywiązywać ile się da, a potem to chyba on już sam będzie rósł? Nawet jak już na wysokość nie urosnie, chociaż powinien, bo on nie jest szczepiony, to i tak będzie ok. Zobaczymy, jak przeżyje zimę. Właśnie - muszę chyba jakąś matę kupić do opatulenia.



Kasia, ja tak do końca się nie znam, ale czy pień tego grujecznika nie powinien przylegać do patyka? Czy po prostu nie da się go wyprostować?
Taki skręcony też wygląda ciekawie, zresztą za kilka lat nie będzie widać spod gałęzi .

Żywopłocik z hortek CUDOWNY .

I jakie jabłuszka na Oli

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 16:49, 04 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu, Płast mam dwa dwa pokolenia, pierwsze gąsienice są czerwiec lipiec a następne sierpień wrzesień.
Jak nie ma ich dużo to można ściągnąć ręką One są bardzo żarłoczne, u mnie czubek jednej dużej brzozy ogołociły w jedną noc i było ich bardzo dużo, teraz jeszcze ich nie widziałam ale była też ostatnio narożnica zbrojkówka ale jakoś zniknęła (ona jest bardzo duża i włochata).
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies