Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 17:25, 03 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Bodziszki dla Dorii średnica ok 60cm



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Dorii 18:07, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ładne poduchy. Ciekawa jestem jaką te moje miały by średnicę gdyby nie to że w ścisku rosną. Wydaje mi się że więcej niż 60cm. Ale tak jak u mnie pisałałam, moje bardziej na płożące wyglądają.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
ajka 19:05, 03 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Ale ładne te twoje bodziszki, u mnie też bardziej się płożą, nie rosną tak ładnie w górę.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 20:54, 03 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ależ piękne te bodziszki . Ładne kępki potworzyły

Berberysy też masz piękne. Tzn masz teraz jeszcze .
Szkoda, że bliżej nie mieszkasz, bo bym pewnie chciała im zapewnić drugi dom . Nawet bym je sama wykopała .

Pokażesz tego grujecznika, co go kupiłaś zamiast wierzby?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kasia1 13:15, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Aga, berberysy tylko w takim miejscu, gdzie nie będziesz musiała do nich podchodzić. Nawet przy wykopywaniu kilka razy się skaleczyłam, a te ciernie to jakiś koszmar. Nigdy więcej berberysów. Oddałam sąsiadce, co ma hektar działki.

Poniżej fotka grujecznika pendula. Bidulek przyjechał. Połamane gałązki, poparzyło go słońce (to już u mnie). Dostał duuużo dobrej ziemi, dbam, by miał wodę, miziam przechodząc obok, będzie piękny. Jest trochę poskręcany, ale to ma dla mnie swój urok. Ten grujecznik ma ok. 170 cm, nie wiem, będę ten przewodnik przywiązywać ile się da, a potem to chyba on już sam będzie rósł? Nawet jak już na wysokość nie urosnie, chociaż powinien, bo on nie jest szczepiony, to i tak będzie ok. Zobaczymy, jak przeżyje zimę. Właśnie - muszę chyba jakąś matę kupić do opatulenia.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 13:16, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Moje obecne zajęcie. Wymiana żywopłotu. 2/3 pracy i wydatków za mną.



Przy okazji czuję, że dobrze zrobiłam i że jednak lubię, jak jest od linijki, uporządkowane
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 13:17, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Żywopłocik







____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 13:20, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Od września można u mnie wrócić do kopania. To jedyny czas, kiedy można ruszyć rabaty. Szczególnie te miejsca, gdzie zakładamy nowe. Nauczyłam już się nie świrować i szanować kręgosłup. Taki kawałeczek kopię na raz (jeden dzień). Zanim cokolwiek będę mogła w tej glinie posadzić będę musiała jeszcze z minimum 2 razy przerzucić tę ziemię.

Tutaj przygotowania do obwódki i kontynuacji rabaty, gdzie stoi ławeczka.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 13:21, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Rabata ze śliwą Pissardi. Hortensje Diamant Rouge po 3 latach zachwyciły mnie wielkością kwiecia.






____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 13:22, 04 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Bardzo polecam przetaczniki. Tutaj miniaturowe. Takie malutkie, a widać z daleka.



Tutaj jeszcze ciekawostka. Mam 12 brzóz Doorenbos. Niektóre już łapią biały kolor (jak ta powyżej), a inne wcale. Ciekawe, od czego to zależy.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies