Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 08:01, 03 cze 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Derenia kousa też chcę, tylko na razie nie kupię, bo nie wiem, gdzie posadzę

Kupiłam i czekam na dostawę magnolii Lennei Alba. Oby tylko badylek nie przyjechał.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Kasia_CS 08:09, 03 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasia1 napisał(a)
Derenia kousa też chcę, tylko na razie nie kupię, bo nie wiem, gdzie posadzę

Kupiłam i czekam na dostawę magnolii Lennei Alba. Oby tylko badylek nie przyjechał.


Moja wymarzona magnolia-masz jako taką pewność, że to ona? U mnie na razie wszystkie próby zakupu kończą się albo pomyłka albo rezygnacją, bo to nie ona się okazuje a chce kupić już od kilku lat. Trzymam kciuki za Twoją!!!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kasia1 08:19, 03 cze 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
To teraz Kasiu mnie zaskoczyłaś Nie mam absolutnie żadnej pewności, że to ona O rety, nawet nie pomyślałam, że może przyjechać coś innego. Bardziej się spodziewałam badylka ...
Najgorsze, że przecież o tej porze nawet się nie dowiem, czy to ona.

Trudno. Kiedyś sprzedali mi zwykłą brzozę jako Doorenbos (jak jeszcze nie zauważałam różnicy). I jest to u mnie najpiękniejsza brzoza, która ukształtowała się w dwupienną
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Kasia_CS 08:54, 03 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nie jest powiedziane, że to będzie pomyłka- kilka dziewczyn na forum ma to szczęście posiadania bawi mnie w ogrodniczym zapewnienie, że teraz tak wyglądają Lennei alba, bo zmutowały.. zazwyczaj mają po prostu Lennei. A weź mi wyślij namiar na priv jeśli możesz :*
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Roocika 17:09, 03 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu, napisz mi proszę kiedyś swoje kaliny pryskalas tym olejem, na przedwiośniu jak jeszcze nie miały liści?

Trzymam kciuki, żeby magnolia okazała się ta właściwą
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 09:25, 04 cze 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Pryskałam koniec marca, potem był atak zimy i potem jeszcze raz w kwietniu, jak zrobiło się cieplej. Łącznie trzy opryski. Nie pamiętam stanu liści, bo kaliny rosną koło pryskanych świerków, więc dostawały oprysku "przy okazji".

Wczoraj zrobiłam inwentaryzację świerków, na około 50 sztuk mszyca siedzi na dwóch. Myślę, że to i tak duży sukces przy moich nakładach.

Akcja zamknęła się w 150zł. Gdybym kupiła Promanal wydałabym pewnie z minimum 600 zł. A "nowy" świerk około 3-4 metrów kosztuje 200zł.

Jeśli w przyszłym roku będę miała dalej problem z mszycą na świerkach, to rozpocznę akcję wymiany pojedynczych najbardziej zjedzonych egzemplarzy na serby.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 11:02, 04 cze 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Pokażę teraz coś brzydkiego Ku pamięci. Z nadzieją, że kiedyś będę się śmiała z tych okropnych widoków.

Wspominana skarpa, na której poległam. Całość to 20 metrów długości i powiedzmy ze 3 metry szerokości.
Małżonek mi marudził, że ta skarpa okropna (zresztą ma rację), ale ja nie dam rady sama tego wszystkiego przekopać. Więc mu powiedziałam, że zajmę się skarpą, pod warunkiem, że on mi ją przekopie. Więc kopie po trochu A ja obsadzam tym, co mam w nadmiarze. Na razie jedynym zakupem były trzcinki Overdam.

Skarpa to glina, chociaż dość pulchna, bo to przerobiony z trawą i chwastami humus pozostały z budowy domu. Nie przewiduję większych nakładów finansowych na to miejsce, więc sadzę roślinki zupełnie niewymagające, które mają sobie radzić na tym stanowisku bez dodatkowych zabiegów oprócz podlewania i ewentualnie podsypania nawozu.


I tak na razie posadziłam: jeżówki (te najzwyklejsze), nadmiar kocimiętek, turzyce Ice Dance i ożanki od Ewy z Raju, jednego krwawnika, co przetrwał zimę i kupione trzcinniki Overdam. I te roślinki przewiduję dalej.










____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ewa777 20:53, 07 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
kasia1 napisał(a)






Piękna rabata jeżówkowa będzie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joann 16:04, 14 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Witaj Kasiu, duże to Twoje pole do popisu Możesz poszaleć Ja też szukam oszczędności. Trawy np. dzielę na cztery lub dwie sadzonki i zdecydowanie lubię zakupy, które od razu widać (graby, klony, derenie). Będę obserwować u Ciebie derenie, bo też zakupiłam Elegantissima. U mnie mają za zadanie wyróżniać się na tle jeszcze nie pomalowanej na czarno ściany Pozdrawiam!

Edit: A rabatki brzydkie dobrze jest oglądać, takie to normalne, bo każdy ma takie u siebie. Każdy, kto zaczyna swoją przygodę albo ciągle jest na etapie planowania. U mnie takich miejsc jest od groma!
____________________
Joanna Ogród długi
Roocika 09:29, 16 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu, bardzo ładna rabata Ci wyszła
Będzie jeżówkowy szał
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies